Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Błąd P2502 Nierówna niskie obroty podczas uruchomiania silnika.


MEGI-MAX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam spory problem z którym nikt w mojej okolicy nikt nie może sobie poradzić...Podczas uruchomienia silnika na biegu jałowym obroty idą w dół do około 500 i później stabilizują się na 750..Dzieje się tak na zagrzanym silniku , na zimnym z ssania schodzi i stabilizuje się normalnie.Instalacja sprawdzona i podobno wszystko jest w porządku, żadnych błędów które mogły by wskazywać na coś konkretnego jedynie pojawia się błąd P2502 ...Wymieniłem alternator , przepustnica wyczyszczona , podmieniony był komputer wtrysku  z przepustnicą i dalej jest bez zmian..

Może coś koledzy poradzicie na te anomalia?Niestety w mojej okolicy nie ma nikogo kto specjalizuje się w naprawie renault..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecam ;

- wykasować błędy zapamiętane w sterowniku silnika, ( czy po wymianie alternatora błąd  P2502 się nie pojawia ??).

     Wystarczyło prawdopodobnie wymienić regulator napięcia, a nie alternator,

- wymienić świece zapłonowe,

- zapewnienić szczelność układu dolotowego w tym;

     - nowy filtr powietrza,

     - kontrola i czyszczenie map sensora; wymienić oringi, przeprowadzić pomiar podciśnienia ;  Jakie ciśnienie

         kolektora ssącego?

     - czyszczona przepustnica ; a czy wymieniono oringi??

- sprawdzenie szczelność i drożność wężyków przy ; map sensorze, przepustnicy,

- kontrola stanu zaworu recyrkulacji par benzyny oraz przewodów do zbiornika z węglem aktywnym,

- często przyczyną falowania obrotów na biegu jałowym jest przestawiony rozrząd o jeden ząb, (kiedy wymieniany rozrząd ? ),

- sprawdzić szczelność układu wydechowego, zwłaszcza na odcinku pomiędzy silnikiem a sondą lambda, oraz stan sond,

     ( sonda z czasem się starzeje i pracuje coraz gorzej i wolniej ),

- w większości moich przypadków wynika, że jak na zimnym silniku obroty są OK, a jak się silnik nagrzeje to falują obroty a

    silnikiem szarpie, to pomaga wymiana sondy przed katalizatorem, tylko na oryginał,

zaśniedziałe łącza, wtyczki, złączki ; poddać czyszczeniu,( kontakt 60 ), 

- przestudiuj temat ; Problemy z zapalaniem i nierówną pracą silnika z ZI,

- jeżeli jest to megan I - to ma silnik krokowy i jego w pierwszej kolejności należy przeczyścić,

 

 

Edytowane przez Andrzej-2010
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator był wcześniej wymieniany i w sumie od tego zaczął się ten problem...Kupiłem używany alternator zregenerowałem go i podmieniłem , teraz mam pewność że wszystko jest ok..

Świece nowe NGK filtr powietrza nowy , oring na przepustnicy nowy, zastanawiam się nad wymianą oringów kolektora ssącego..

Map sensor wymieniony na inny, nie ma w nim wężyków wpięty jest bezpośrednio w instalację..

Jak sprawdzić zawór recyrkulacji par benzyny? ...odłączyć wężyk od przepustnicy i zaślepić miejsce w którym wchodzi w przepustnicę?

Rozrząd wymieniany pół roku temu komplet razem z KZFR..

Sonda pracuje podobno ok. chociaż jak na nią spoglądam  to mocno jest nagryziona zębem czasu...może warto ją odkręcić?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie jest to megan I i nie ma silnika krokowego?

Map sensor musi być oryginał i szczelnie zamontowany.

Wszystkie wężyki muszą być szczelne i drożne.

Czy problem nie wystąpił po wymianie rozrządu?? ( przypomnij sobie )

Sonda, tylko oryginał, może być używka ale oryginał.

Jeżeli te zabiegi nie pomogą to warto wymienić oringi kolektora ssącego ; wykaże to pomiar podciśnienia w kolektorze ssącym. 

 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest megane 2  2.0 16v Problem wystąpił  po wymianie regulatora napięcia...tak sobie kojarzę..Podmieniłem także UPC z tym że ja mam wersję x3 a podminiłem na x2..

Te obroty tak na prawdę nie falują....Na ciepłym silniku kiedy odpalam auto , silnik zaczyna pracę od 500 obrotów i później wyrównuję do 750..Kiedy jest zimny wszystko jest ok. Obroty 1200 schodzą  do 750..

Jak można sprawdzić sondę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie nie podłączałem go pod Cip-a tylko pod EOBD i w dalszym ciągu ten błąd widnieje..Musiałbym podjechać na diagnostykę tyle że jak mam znowu płacić za coś co i tak nie przyniesie właściwego rezultatu to nie bardzo mi się chce.Byłem już parę i za każdym razem słyszę to samo ....może przepustnica , może alternator itd...Ale po sprawdzeniu wszystkiego dochodzą do wniosku że wszystko jest tak jak być powinno i nie wiadomo dlaczego tak się to zachowuje..Po prostu uroki francuskiej motoryzacji..

Ja myślę że najlepiej byłby pojechać do kogoś kto zajmuję się tylko renówkami..Andrzej-2010 znasz kogoś kto mógłby mi pomóc..Mieszkam w okolicy Ostrowa Wlkp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MEGI-MAX napisał:

Regulator był wcześniej wymieniany i w sumie od tego zaczął się ten problem...Kupiłem używany alternator zregenerowałem go i podmieniłem , teraz mam pewność że wszystko jest ok..

Niekoniecznie wszystko musi być OK. Jeśli mnie pamięć nie myli to gdzieś na forum kiedyś widziałem jakiś wątek z tym numerem błędu. On chyba dotyczy jakichś wahań w napięciu zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie jest OK ...pytanie tylko brzmi w czy tkwi problem?...Czytałem różne wątki ale każdy rozwiązywał problem na swój sposób..albo się nie chwalił co było przyczyną..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd musi być wykasowany z komputera - tu może jest pies pogrzebany.

Uroki francuskiej motoryzacji ??? - to dlaczego go kupiłeś???

Masz silnik wolnossący, b. mało awaryjny.

Zalety to;

- 6-biegów ,

- wtrysk pośredni ,

- przepustnica elektroniczna,

- nadaje się do gazu,

- duży komfort jazdy,

Mankamentem jest ;

1/ koło pasowe z amortyzatorem gumowym ;

      - powinno być zmienione po 120.000 km ,

     - gdy się zepsuje, może nawet przeciąć  pasek rozrządu,

2/ sprzęgło jednokierunkowe alternatora, wymiana tak jak koło pasowe,

3/ zawory na szklankach.

Jak możesz to popraw stopkę; megan II/ moc w KM.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To odnośnie francuskiej motoryzacji , nie jest moim zdaniem...cytuję mechaników którzy nie potrafią znaleźć przyczyny..Na alternatorze koło nie ma sprzęgła..

Koło pasowe być może taki amortyzator posiada..mechanik który wymieniał rozrząd nie sugerował jego wymiany więc pewnie jest w dobrym stanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten błąd to "pływające napięcie " w zasilaniu sterownika silnika. Następstwem jest nieprawidłowa praca kalkulatorow, która bezpośrednio przekłada się na pracę wtryskiwaczy.

Wymieniałes już sterownik, ale przyczyną siedzi w jego podłączeniu.

Praktycznie zostaje do sprawdzenia znaczna część instalacji. Pierwsze podejrzenie rzuciłbym na przewodzenie kostki samej stacyjki w położeniu zaplon. Tu można mierzyc spadek napiecia przy różnym obciazeniu instalacji ( nadmuch, ogrzewanie szyby itd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!