Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Błąd P2502 Nierówna niskie obroty podczas uruchomiania silnika.


MEGI-MAX

Rekomendowane odpowiedzi

750 swiatło gaśnie i zachwile sie zapala...Tylko na swiatlach dziennych..Znaczy to ze ladowanie spada do 13,88 v

Andrzej-2010 nie wiem dokładnie jaki to czas ale myślę że nie więcej jak do 5 sek...trochę śmierdzi paliwem podczas odpalania..Ale tak sobie myślę że jeśli silnik jest zagrzany to po wyłączeniu i ponownym uruchomieniu sonda powinna być jeszcze nagrzana i pracować prawidłowo.Dobrze kombinuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 500 alternator ładuje prądem ciągłym. Trzeba zacząć od pomiaru wzbudzenia. Tu należy zmierzyć napięcie na VDC, jak również zawartość na VAC. Mały opór wewnętrzny akumulatora niweluje tętnienie napiecia. Na odcinku od akumulatora do regulatora napiecia rezystancja musi być znikoma.

Tętnienia mogą być wytwarzane przez sam alternator jeśli jest zwarcie miedzyzwojowe na tworniku.

Żeby się o tym przekonac, że tak jest potrzebny jest oscyloskop i trochę wiedzy. Również podobnie może się zachowywać przy jajowatych pierścieniach twornika.

Alternator był sprawdzany na stanowisku, czy tylko wymiana w ciemno?

 

 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz sondę i się przekonaj.

Sonda lambda funkcjonuje prawidłowo w zakresie temperatur 300 C do 850 st.C. 

Element grzejny sondy zapewnia uzyskanie właściwej temperatury pracy po 20 do 30 s od uruchomienia silnika. 

Symptomami niewłaściwie działającej sondy lambda jest ;

- podwyższone zużycie paliwa,

- spadek mocy silnika,

Usterka sondy to w większości przypadków przepalona grzałka .

 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MEGI-MAX napisał:

Alternator był sprawdzany na stanowisku i wszystko jest w porządku... Takie same zachowanie było na poprzednim alternatorze.

Czyli w sprawnej instalacji nie powinno być zdudniania pików napięcia, co pokazują światła dzienne.

Odnośnie sondy - przypuszczam, że przy zapalaniu na goracym jej temperatura jest w dolnej granicy pracy i tnie paliwo od razu po rozruchu silnika. Z tego spalania, które podałeś ja nie podejrzewam jej zużycia, tym bardziej, że nie odczuwasz anomalii w jeździe.

Na stacji SKP możesz za 20 zł sprawdzić prace sondy przed ewentualną wymiana.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sugerujesz analizator spalin...Dziś zauważyłem ,a w zasadzie usłyszałem sporadyczne dźwięk z okolic koła pasowego.Zastanawiam się czy to możliwe aby ono mogło mieć wpływ na spadek ladowania? Jak spoglądam na nie z góry to nie ma żadnego "bicia"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, MEGI-MAX napisał:

Tylko wydaje co jakis czas piski..

Ślizga się sprzęgło na alternatorze?

Podaj maksymalne obciążenie elektryczne i posłuchaj, czy hałas narasta.

Sprawdź również napięcie na akumulatorze podczas pracy silnika na wolnych obrotach.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowanie jak i sam akumulator również jest prawidłowe, czyli jest to niezwiązane z przeniesieniem napedu.

Ja miałem od nowości 1,8 16V i podobny problem. Odpalałem na goracym, w upalne lato, z małym gazem. Tak przejezdzilem  232 tkm. 

Można to sztucznie podnieść, ale czy warto ingerować w instalację.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.....widzę , że nie jestem jedyną osobą która posiada taki problem..aż trudno uwierzyć w to że nikomu nie udało się tego problemu rozwiązać. . Zastanawiam się czy coś w ASO  będą wiedzieli na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.05.2018 o 12:48, MEGI-MAX napisał:

.Podmieniłem także UPC z tym że ja mam wersję x 3 a podmieniłem na x 2..

5b0a7a995a8b9_UPC-Oznaczenie.thumb.png.098496bdde324e14f271dfa8c23d2b68.png

Nie za bardzo rozumie jaką miałeś wersje a jaka masz teraz ?

Wizyta u kumatego mechanika z clipem rozwiąże problem.

Wg.mnie należałoby we własnym zakresie przeglądnąć połączenia elektryczne z rozrusznikiem i masą.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MEGI-MAX napisał:

Hmmm.....widzę , że nie jestem jedyną osobą która posiada taki problem..aż trudno uwierzyć w to że nikomu nie udało się tego problemu rozwiązać. . Zastanawiam się czy coś w ASO  będą wiedzieli na ten temat?

 mnie ten problem był przez pierwsze 5-6 sekund, a po jakim czasie osiąga obroty biegu jałowego u Ciebie tego nie wiem?

Wszystkie parametry miał wzorcowe.

Ile Twój bierze oleju między wymianami?

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie , obroty wchodzą i stabilizuja sie mniej więcej w takim samym czasie. Jabrze podmieniałeś sondę? 

Co do UPC posiadam wersje n3 a podmieniłem na n2. .. W poprzednim opisie pomyliłem oznaczenie zamiast "n" napisałem "x"

Oleju raczej nie bierze chociaż trudno tak naprawdę to dokładnie sprawdzić ponieważ mam wyciek z miski , która trudno uszczelnić. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!