Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Błąd P2502 Nierówna niskie obroty podczas uruchomiania silnika.


MEGI-MAX

Rekomendowane odpowiedzi

Błąd P2502 wystąpił wcześniej , dlatego postanowiłem podmienić UPC ....Panowie jaka jest prawidłowa wartość prądu ładowania?W jakim przedziale się powinna mieścić?U mnie zaczyna się 14,2v a po chwili spada do 13.8v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartość napięcia uzależniona jest od wielu czynników.

!3,76 dla nowego pełnego akumulatora. 14,40 dla rozładowanego dobrego akumulatora. Górna wartość rośnie w temperaturach otoczenia poniżej 20 stopni C..

To napięcie na którym pojawia się błąd jest na zasilaniu UCH. Tam przy włączonym silniku nigdy nie powinno być mniej jak 13V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z szanownych kolegów posiada informację w jaki sposób alternator ładuje akumulator ? Czy ładowanie odbywa się poprzez sterownik silnika?.....Pytam ponieważ moje problemy z obrotami przy uruchamianiu silnika zaczęły się w momencie wymiany regulatora napięcia ...W miniony weekend mierzyłem ładowanie i na początku było 14,2 (akumulator wcześniej naładowany na ful) po godzinie jazdy ładowanie spadło do 13,8.Jaki obwód steruje napięciem ładowania akumulatora?

Czy prawdą jest że alternator należy przyuczyć w programie tak aby mógł właściwie pracować?Możliwe że coś się w tym temacie poprzestawiało i stąd mam te problemy?

Dodam jeszcze , że  przy ładowaniu 14,2 V obroty silnika przy uruchamianiu były idealne....później jak ładowanie spadło do 13,8 V znowu zaczął start od 500 obrotów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.05.2018 o 11:43, MEGI-MAX napisał:

Regulator był wcześniej wymieniany i w sumie od tego zaczął się ten problem...Kupiłem używany alternator zregenerowałem go i podmieniłem , teraz mam pewność że wszystko jest ok..

 

 

Dnia 26.05.2018 o 11:07, MEGI-MAX napisał:

Alternator był sprawdzany na stanowisku i wszystko jest w porządku... Takie same zachowanie było na poprzednim alternatorze.

 

Czy regulator był dobrany według danych z tabliczki na alternatorze ?

Czy masz dobry akumulator?

Nie wykonujesz kroków zalecanych tylko nadal prowadzisz dyskusję akademicką.

Tak, to będzie to proces bez końca według mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator był dobrany według tabliczki , akumulator nowy... Wykonałem wszystkie możliwe kroki... w dalszym ciągu nic się nie zmienia.Moje pytanie dotyczy regulacji ładowania  akumulatora. Jaki element jest za to odpowiedzialny? Czy steruje tym komputer razem z BSI ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij clipa i sprawdż czy skonfigurowany został odpowiedni typ alternatora.

O wielkości napięcia ładowania akumulatora decyduje regulator napięcia.
Regulator podaje na sterownik silnika sygnał prostokątny informując o procentowym wykorzystaniu alternatora.

Na tej podstawie sterownik np.;dopuszcza włączenie grzałek, albo obciążenie mocniejsze przez wentylatory i to jest całe sterowanie. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MEGI-MAX napisał:

Czy ktoś z szanownych kolegów posiada informację w jaki sposób alternator ładuje akumulator ? Czy ładowanie odbywa się poprzez sterownik silnika

Alternator w tym modelu jest standardowy, napięcie ładowania zależy od regulatora. Sterownik silnika nie ma wpływu na napięcie ładowania. O napięciu ładowania może też decydować obciążenie alternatora odbiornikami.

4 godziny temu, MEGI-MAX napisał:

Czy prawdą jest że alternator należy przyuczyć w programie tak aby mógł właściwie pracować?

Nie jest prawdą.

Tak jak kolega powyżej napisał, w module UPC powinna być wpisana informacja o rodzaju założonego alternatora.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne....sprawdzę to w środę..Czy samo koło pasowe , to znaczy jego uszkodzenie.... może być powodem spadków ładowania ? Miał ktoś taki przypadek? Nie jestem pewien co do sprawności mojego koła , mam wrażenie że podczas pracy silnika delikatnie skacze pasek i poza tym od czasu do czasu słychać delikatne popiskiwanie...Zastanawiam się czy moment obrotowy z koła jest przenoszony tak jak należy na alternator i sprężarkę? W czwartek mam wizytę w warsztacie to poproszę o sprawdzenie tego koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Musisz ściągnąć prawe koło i plastikowe nadkole.

 Należy włączyć klimatyzację, światła, dać po garach i obserwować ;

   - Czy pasek osprzętu ;

        -  chodzi cicho?

        -  nie ma skłonności do spadania?

        -  jest wystarczająco mocno naciągnięty?
        -  czy pasek nie wpada w drgania ? 

        -  czy koło pasowe wału chodzi równo nie bije na boki ?

       -  czy wszystkie koła są w jednej płaszczyźnie? ( wymiana na nowe ),

       -  czy koła nie są nadmiernie wyrobione/wypracowane??

Już o kole na wale pisałem. Instrukcja zaleca dla bezpieczeństwa wymianę po 120.000 km, tylko na oryginał. 

Zmień również pasek napędu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po diagnostyce błędy wykasowane , wszystko wskazuje na to że powodem pływających obrotów był najprawdopodobniej regulator napięcia. Dwa dni temu zmieniłem na stary regulator w którym wymieniłem szczotki , od tego czasu wszystko wróciło do normy po mimo tego że ładowanie jest na poziomie 13,8 v - 14 v ...W nowym regulatorze który zakupiłem..... myśląc że ładowanie na poziomie 13,8 v jest niepoprawne ładowanie było na poziomie 14,4 v - 14,2 v ....Czy ktoś to może racjonalnie wyjaśnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!