Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik 1.4 16v


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem o co chodzi...Mechanik zmienił zdanie i stwierdził nową diagnozę i w piątek ma działać, szkoda ze mechanik jest "tajemniczy" i nie ujawnia swoich pomysłów...typ myśliciela chyba, może coś z filozofa...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym wolał ale jego wypowiedzi są zdawkowe, jakby nie widział tego auta lub mylił auta...

Cena była na początku, zależnie od tego co wymienić będzie musiał w przedziale 300-600...

Póki co wymienil kolektor ale nie wiem czemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto ciąg dalszy historii mego silnika...otóż pojechałem do mechanika z drugim mechanikem, co dwie głowy to nie jedna...auto wcześniej nie trzymało niskich obrotów, teraz pracuje na niskich, nie gaśnie, sprawa dziwna gdyz kompresja na cylindrach wynosi 5-6-10-12. Myślałem że przy tych wartościach silnik nie powinien odpalać nawet...odpala zawsze za pierwszym...mechanik u którego zostawiłem auto, twierdzi, że silnik nie żyje ale sam temu się dziwi...bo niby pracuje dobrze, zero błędów w badaniu komputerowym. Twierdzi również, że dymi na niebisko..wraz z drugim mechanikem i bratem nie widzimy tego, tez dziwne :-) oboje stwierdzili że warto jeszcze sprawdzić wtryski i to mają zrobić. Oddając auto nie trzymało wcale obrotów, teraz jest z tym lepiej, przez pol godziny chodzilo...15 minutowa jazda-nie gasło, do tego waliło olej odmą do filtra..teraz też ale dużo dużo mniej, nie dymi się jak wcześniej.Wymienił kolektor, silniczek krokowy, filtr powietrza, jakieś czujniki. Według mechanika jest to wina pierścieni...coś nie tak z tej strony gdzie niskie sprężanie i mam parę pytań.

 Skoro komputer nie pokazuje błędów czy warto prowadzić je do innego warsztatu na diagnoze?

Czy lepiej będzie naprawiać ten silnik czy wymienić na nowy?

Czy też może lepiej skoro jeżdzi i trzyma jakieś obroty poprowadzić wężyk do odmy który będzie zbierał olej do pojemniczka i jezdzic tak poki nie padnie?

 

 

 

Cytat

Co najmniej  do roboty ;

 -  pierścienie do wymiany,

 -  uszczelniacze zaworów,

 -  szlifowanie gniazd i zaworów,

 -  kontrola luzów zaworowych.

 

Panie Andrzeju jaki może być tego koszt razem z robocizną?

I jeszcze jedno pytanie bo już zgłupiałem do reszty...czy można taką diagnozę wyciągnąć z tego, że silnik ma niską kompresję i jakieś tam ilości oleju są spalane i dlatego trzeba remontować lub wymieniać czy prawidłowym byłoby wetdy gdyby mechanik zajrzał do silnika? Nie wiem już jak z gościem gadać bo jego teksty są typu "silnik nie żyje", "nie opłaca się go robić", "to nic nie da", "to nie to"....Tak na logikę...skoro olej tylko odmą daje to nie powinno zacząć roboty od wykręcenia tej odmy, zobaczenia, wyczyszczenia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niska kompresja tzn. że należy zdjąć głowice, miskę olejową i przeprowadzić weryfikację zużycia części;

 -  czy tłoki i tuleje cylindrowe są OK a siadły/połamane pierścienie tłokowe, czy też wszystko do wymiany,

 -  stan gniazd i zaworów,

 -  wymiana uszczelniaczy zaworowych,

 -  kontrola luzów zaworowych i ich ewentualna regulacja,

 -  kontrola panewek i ich ewentualna wymiana.

Po weryfikacji części, mechanik sporządzi kosztorys naprawy i powinien dać odpowiedź na opłacalność naprawy.  

Obecnie nie zajmowałbym się wtryskami i mniejszymi sprawami. 

Będąc z mechanikiem na miejscu, gość powinien Tobie szereg rzeczy naświetlić, wyjaśnić.

Zakup innego silnika używanego to też duża loteria, podobnie jak z zakupem auta. Wszędzie potrzebna wiedza ; 

  Padł silnik 1.4 16V K4JD740 98KM - czy pasuje inny 98KM? ; 

  Wymiana silnika 1,4 16v K4J .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No myślę, że mnie wyjdzie odrobinę taniej, niby jest silnik niedrogi ale to zawsze ryzyko...

Odebrałem auto od "specjalisty". Umówiłem się w innym warsztacie z najlepszymi ocenami w okolicy by nie czekać do zimy na auto. Mam nadzieję, że nie przekroczy naprawa 2 tysięcy...w sumie jeśli wyliczą więcej to wtedy będę szukał silnika na wymianę. Pierwsze auto w życiu i od razu tak trafić musiałem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy że jak to ma 1.4 w zwyczaju nastał jego kres, lada moment zdechnie niestety ale to bardzo niedoskonała jednostka jest. wymiana motoru na 1.6 najsensowniej, nie opłacalna naprawa 1.4

naprawisz teraz, ktos Ci to zrobi bo fajna kaska ale i on i inni dobrze wiedzą że to się znów stanie, taki to już silnik niestety

i można już zakończyć analizy co sie zepsuło bo jak już mówiłem silnik jest niedoskonały, znam mnóstwo takich przypadkow ludzie kupują 1.6 i jezdzą nim już do konca

  • Zmieszany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim awaryjność jest nieporównywalnie mniejsza. kooperacja z pobliskim serwisem i czasem przy rozmowie czegoś ciekawego można się dowiedzieć - znajomy np naprawia ludziom takie przypadki - odstawiasz niesprawny 1.4 a odbierasz już 1.6 i ma co robić, więc skoro są i klienci to musi coś w tym być - jest

tylko zmiana silnika to nic strasznego - 4 h może czasem 5 jak półosie nie chcą wyjść albo wydech się nie chce odkręcić ale to nic wielkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!