Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

RLink2 Instalacja "ukrytych aplikacji" dla Polski - Poradnik + Aktywacja AA na wszystkich R-Linkach (poradnik)


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Wiele osób twierdziło na forum iż nie może odnaleść wielu aplikacji jak ceny paliw czy brak obsługi systemu Coyote.

 

Napiszę krótko jak odblokować te aplikacje w najnowszych R-Linkach 2.

1. Na początku spisujemy nasz NR VIN

2.Wchodzimy na MYRENAULT France i dodajemy nasz samochód

3.Uruchamiamy R Link2 w samochodzie system wyświetla nam informację jak na zdjęciu

4. Wchodzimy w Rlink store i instalujemy aplikacje, system aktualizuje Coyote do wersji 1.2 a następnie do wersji 2.0

Na sam koniec ponownie wpisujemy samochód do polskiego rejestru.

W załącznikach działający Coyote w Polsce oraz wiele nowych aplikacji.

Domyślnie Coyote aktywowało się mi na 3 miesiące potem kosztuje rocznie 99 euro.

Aplikacja cena paliw kosztuje 1.99euro (wcześniej nie była u mnie dostępna...)

 

Dodatkowo w trybie " developer mode " wystarczy wejsc w dodatkowe ustawienie i wymusić start AA przyciskiem "Android Auto Projection"

W trybie DV można również wyłączyć blokadę odtwarzania filmów w czasie jazdy i wiele wiele więcej :-)

rlink2 ff.jpg

Coyote Polska.jpg

Znaki drogowe.jpg

aplikacje 3.jpg

aktywacja aa.jpg

  • Like 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa lista dodatkowych możliwości w DV. Ale poczekam do końca gwarancji :-)

Czy wprowadzanie zmian wymaga wiedzy tajemnej, czy jest kwestią odpowiedniego poruszania się po menu za pomocą wyświetlanych przycisków z opisami?

 

7 godzin temu, kamil007 napisał:

Mam nadzieję że wiesz jak poruszać się po trybie DV. Pamiętaj by wyczyścić historie wejścia do trybu DV (zawodowo zajmuje się androidem więc dla mnie nie jest ..)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na FR jest niewiele więcej niż na PL: Coyote, jakieś newsy z różnych krajów i kilka innych niewartych uwagi. Cen paliw nadal tam nie mam.

Ten tryb developerski jest kuszący, ale trochę strach tam grzebać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, LTar napisał:

Jeśli się przerejestruje na myreanult France to rozumiem że gwarancji nie tracę? I zrobię ta aktualizację 

Nie tracisz, kraje możesz dowolnie zmieniać przecież to nie jest żadna ingerencja w oprogramowanie samo Renault zezwala na to oficjalnie :-)

 

7 godzin temu, lol19pl napisał:

@kamil007 Powiedz teraz, czy jest może możliwość do instalowania innych aplikacji skoro r-link to android? Czy jest wykastrowany z jakichś funkcji? Albo czy da się wyciągnąć "na stół" ze środka cały system?

R-Link 2 w wersji 3.3 (nie jestem pewnie jak w 2.2) stoi na androidzie 4.0.4 wszystkie aplikacje które działają na tym androidzie idzie odpalić na R-Linku. Należy jednak pamiętać, iż wiele appek wymaga androida od wersji 5.0, sam odpaliłem dziś messengera :-) Komunikacja odbywa się w sieci 3G ciekawe czy jest tam jakaś karta sim czy jak to dział tego jeszcze nie wiem

14 godzin temu, PCet napisał:

Bardzo ciekawa lista dodatkowych możliwości w DV. Ale poczekam do końca gwarancji :-)

Czy wprowadzanie zmian wymaga wiedzy tajemnej, czy jest kwestią odpowiedniego poruszania się po menu za pomocą wyświetlanych przycisków z opisami?

 

 

menu w DV jest po angielsku ale jest dość dobrze opisanie jeżeli ktoś potrzebuje wyjaśnienia całego menu moge tu wstawić

Edytowane przez kamil007
  • Like 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej dokumentacja RLinka, w dwóch wariantach LANR14 oraz LANR16.

 

Dokumentacja LANR16

 

Authorization-Letter-3015847.pdf

Confidentiality-Request-3015848.pdf

External-Photos-3015836.pdf

ID-Label-3015849.pdf

Internal-Photos-3015837.pdf

MPE-3015854.pdf

Test-Report-3015843.pdf

Test-Setup-Photos-3015838.pdf

User-Manual-3015835.pdf

 

Dokumentacja LANR14

 

Confidential-Request-Letter-2759160.pdf

External-Photos-2759162.pdf

ID-Label-and-Location-Info-2759163.pdf

Internal-Photos-2759164.pdf

RF-Exposure-Info-2759166.pdf

Test-Report-2760919.pdf

Test-Setup-Photos-2759169.pdf

Users-Manual-2759170.pdf

 

Ogólnie RLink daje duże możliwości zmian, zarówno przez DV jak i przy pomocy ddt4all. Z ciekawych rzeczy, poza AA da się aktywować np.:

- R-SOUND - sportowe dźwięki z głośników (niestety dostępny jest tylko jeden samochód do wyboru - Alpine A110)

- odtwarzanie filmów oraz przeglądanie zdjęć podczas jazdy, domyślnie jest to blokowane po ruszeniu

- doświetlanie zakrętów przy pomocy świateł przeciwmgłowych (część osób przy okazji zmieniało zwykłe żarówki na LEDy - oczywiście bez homologacji)

- możliwość włączenia wyświetlania informacji z czujników parkowania na ekranie prędkościomierza

- deaktywacja ESP, pojawia się menu wyboru pracy (auto lub ekspert). Po przekroczeniu 40km/h, ESP i tak aktywuje się automatycznie

- wyświetlanie temperatury zewnętrznej na prędkościomierzu

- można zmienić typ źródła światła np. w kierunkowskazach. Po wymianie żarówek na LED i nie potrzebujemy wtedy ledów z CANBUS (błąd przepalonej żarówki się nie pojawia) 

- aktywacja różnych elementów wyposażenia, oczywiście trzeba je dołożyć, np. kamery parkowania

 

oraz wiele innych (niektórym udało się aktywować radio DAB - zależy od fizycznej możliwości radia, była partia z fabryczną blokadą programową lecz fizycznie obsługujących DAB)

Edytowane przez gwro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chucky80 napisał:

@kamil007, dzięki za instrukcje. Jak oceniasz ryzyko utraty gwarancji w wyniku uruchomienia DV i np włączenia kilku opcji?

 

Praktycznie zerowe. Zresztą gwarancje stracisz tylko na rlinka. Ale nie wiem oczywiście co tam naklikasz jak będziesz wszystko klikał to może sie coś stać :-D

 

OSP - Overspeed Warning
TSR - Traffic Sign Warning
HFP - hands-free phone operation
LDW - lane departure warning
DW - distance warning (radar or camera operated, I think that only radar option works in Espace)
VPA - visual park assist
UPA - ultrasound park assist
MEX - multisense
ACC - active cruise control (radar operated)
AHL - automatic high beams
FCW - front collision warning (radar operated)
BSW - blind spot warning in the mirrors
RVC - rearview camera
ESE - engine sound enhancements (from the radio)
ANC - active noise cancellation (needs a pair of microphones to operate)
HMD - Head Mounted Display (HUD)

 

Tu masz w skrócie wyjaśnione gdzie czego szukać. Ja dodam od siebie że miałem wersję 3.3.16 a nie miałem Android Auto i wystarczyło 3 sekundy bym miał :-D

Widać Renault ma super politykę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!