Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

kamil007

Megane IV phI RLink2 Instalacja "ukrytych aplikacji" dla Polski - Poradnik + Aktywacja AA na wszystkich R-Linkach (poradnik)

Recommended Posts

Witam.

Działa AA Mirror jak również Car Stream na najnowszym AA wersja 3.9.585054.-wczoraj wszystko instalowałem dokładnie z tego oto poradnika:

Mam zainstalowane i wszystko hula aż miło-teraz korzystanie z R-Linka to czysta przyjemność 

Małe sprostowanie-link wyżej pokazuje jak to działa-natomiast tutorial z linku poniżej-dokładnie robiłem jak na filmie krok po kroku:

DSC_0022 (2).JPG

DSC_0020.JPG

DSC_0023.JPG

Edytowano przez lubowitz78

super, dzięki za wstawkę, a jakim programem rootowałeś tel?

Pamiętajcie, że rootowanie odbiera wam możliwości płacenia nfc.

Potwierdzam, że AA Mirror działa :-)

Największy problem, że trzeba telefon zrootować (narazie zrobiłem to ze starym).

20190112_015030.jpg

20190112_021816.jpg

Korzystacie z takich funkcji jakie daje mirror link podczas jazdy? 

@LTar Ja nie mam aa mirror, ale najbardziej przydatna aplikacja z ostrzeżeniami - yanosik, nie działa na Android Auto, a póki co google maps nie obsługuje ostrzeżeń.

Korzystam z yanosika bez mirror link. Korzystam z ostrzeżenien głosowych. Aplikacja uruchamia się sama po włączeniu samochodu. 

20 godzin temu, lol19pl napisał:

Pamiętajcie, że rootowanie odbiera wam możliwości płacenia nfc.

Jak czegoś nie wiesz to nie pisz,a właśnie że daje możliwość płacenia przez NFC

Na dniach postaram się wstawić wszystkim wersje RLink 2 7.xxx (instalacja trwa około 35 minut) większość czasu zajmuje aktualizacja androida. Na chwilę obecną nie polecam odblokowania AA mirror na 3.16.xxx bywały przypadki totalnego wysypania się systemu.

Edytowano przez kamil007

@kamil007 Czym się różni 7 od 3.3? Bo 8 wprowadza pionowe android auto, a 7?

@czarnykot IKO nie działał z rootem i z tego co wiem to nadal nie działa.

Mi ing płatności zbliżeniowe w telefonie Sony XZ Premium nie działają. Ale na tym akurat mi specjalnie nie zależy :smug:

15 godzin temu, lubowitz78 napisał:

Nie papuguj.

Dziwne skoro masz Magisk v18.0

lapka2.gif

REGULAMIN

5.1 Użytkownicy zobowiązani są do umieszczania swoich tematów w odpowiednich działach... - przeniosłem - mireczek01

@lubowitz78 maj jakiś rozsądny poradnik jak zainstalowac Magisk v18.0 ? bo siedzę i szukam i jakoś mi to nie wychodzi :(

Gdyby rotowanie telefonu było takie proste-magicy,którzy to robią nie brali by od 120 do 200 zł za taką operację.

A proste nie jest.Każdy telefon,to inna metoda rotowania oraz potrzebne pliki i programy.

Przede wszystkim trzeba zacząć od odblokowania programu sterującego telefonem-czyli złamanie kodu bootloadera.

Do nie dawna niektóre firmy nawet takie jak Sony,udostępniały taki kod po przejściu odpowiedniej procedury-teraz niestety już nie jest to takie proste.

Po jego odblokowaniu trzeba wgarć custom Recovery-przeważnie jest to TWRP. TWRP wgrywa się przez program Minimal ADB Fastboot-komendą Shell oraz programem Android SDK w pełnej wersji.

Ściągnąć w formacie zip na kartę pamięci plik Magisk V18-i z poziomu recovery zainstalować roota.Na koniec np.jeśli chodzi o Sony-trzeba wgrać najnowszy rom programem Flashtool 64 lub też w przypadku Samsunga-programem Odin.

To tak w wielkim skrócie.

Wszystko można znaleźć na internecie-co i jak oraz jaki telefon jaką metodą można zrotować.

Zajmuje to dużo czasu-jeśli ktoś tego nie lubi i nie ma pojęcia-to lepiej sobie odpuścić,ponieważ można uceglić telefon na amen-tzw. bootlop.

Poza tym najważniejsze-każde rootowanie to automatyczna utrata gwarancji na telefon.

Edytowano przez lubowitz78

No niestety z root'owaniem nie jest kolorowo.

Ja np. moich LG niczym nie mogę zrotować - a próbowałem już kilku metod z neta.

A nie są to najnowsze modele (chciałem zrotować K10 i G4c).

O nowszych nawet nie patrzyłem (mam XPower i G7Thinq).

Witajcie szanowni forumowicze! Mój pierwszy post, więc pokrótce o mojej Megi - Gt205, 2016r już prześmigane 40 tysi bez najmniejszego problemu (nie licząc łącznika stabilizatora ;-)) . Pytanie moje odnośnie AA, bo nie mogę nigdzie takiej informacji znaleźć. Czy ikona AA w menu system pojawia się dopiero w przypadku wykrycia aktywnego telefonu z AA czy też po włączeniu samej funkcji AA w r linku powinna być na stałe? Pytam, ponieważ teoretycznie wszystko poszło z upgrade gładko, w trybie developer udało mi się włączyć AA i jest ona aktywna, natomiast nadal nie mam tej ikony w menu system. I jeszcze jedno pytanie. Czy jeżeli po upgrade systemu nie mam aktywnego automatycznego parkowania to mogę to jakoś próbować uaktywnić? Jeżeli tak to gdzie tego szukać? Z góry dzięki za odpowiedź. :D 

49938691_1817111831744093_7090176374954000384_o.jpg

@kowalclio2 ikonka jest na stałe bez względu czy masz podłączony telefon czy nie. Co do aktywacji AA przez dev mode, sporej grupie się tutaj udało aktywować bez problemu, mój kolega miał taki sam problem jak Ty że AA aktywowane a nie miał ikony.. wtedy przez kabel bez problemu się aktywowało. Co do asystenta parkowania uważam, że jest możliwość aktywacji tylko trzeba pogrzebać ;)

Edytowano przez Rafael156

Mi ikona aa pokazuje się dopiero jak podlacze telefon kablem. Jeśli tobie nie wyskakuje przytrzymaj 5s przycisk wyłączania radia żeby je zeestartowac

@kowalclio2 ikona w menu system jest na stałe. Po podłączeniu telefonu pojawia się przycisk na dolnej belce przycisków ok 1:20 

U mnie jedyna oznaka AA pojawia się dopiero po podłączeniu telefonu kablem (zwracam uwagę, że dobrze jest mieć dobry kabel - za pierwszym mi nie działało, ale to był jakiś badziewiak za dwa grosze). Wtedy pojawia się przycisk na dolnej belce. Całość działa bez problemu. Żadnych dodatkowych kafelków w menu nie widziałem. Może jest jednak tak, że aktywacja przez DevMode jest "niepełna"?

Jeszcze jedno pytanko w końcu pobawiłem się AA i wszystko spoko tylko np mam Facebook messenger i na ekranie widzę i mogę odsłuchać wiadomości po czym na końcu mam, że mogę odpowiedzieć i wystarczy powiedzieć "odpowiedz" jednak po mam komunikat ,że nie rozumie tego czy może ktoś miał taki problem lub wie czy po prostu odpowiedzi nie są jeszcze dostępne w naszym kraju ?

Czy w takim razie ja coś mylę i pokazana ikona Smartphone Mirroring nie ma nic wspólnego z AA? Bo faktycznie po wpięciu kablem jak pisaliście koledzy wszystko bangla jak należy. Myślałem jednak, że AA będzie również hulać przez BT bo w telefonie jest taka opcja...

20170609-134629_Image-001.jpg

To jest właśnie ikona informująca o obecności Android Auto. W R-Link 2 AA działa jedynie przez USB

Edytowano przez Andon

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się