Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

RLink2 Instalacja "ukrytych aplikacji" dla Polski - Poradnik + Aktywacja AA na wszystkich R-Linkach (poradnik)


Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby rotowanie telefonu było takie proste-magicy,którzy to robią nie brali by od 120 do 200 zł za taką operację.

A proste nie jest.Każdy telefon,to inna metoda rotowania oraz potrzebne pliki i programy.

Przede wszystkim trzeba zacząć od odblokowania programu sterującego telefonem-czyli złamanie kodu bootloadera.

Do nie dawna niektóre firmy nawet takie jak Sony,udostępniały taki kod po przejściu odpowiedniej procedury-teraz niestety już nie jest to takie proste.

Po jego odblokowaniu trzeba wgarć custom Recovery-przeważnie jest to TWRP. TWRP wgrywa się przez program Minimal ADB Fastboot-komendą Shell oraz programem Android SDK w pełnej wersji.

Ściągnąć w formacie zip na kartę pamięci plik Magisk V18-i z poziomu recovery zainstalować roota.Na koniec np.jeśli chodzi o Sony-trzeba wgrać najnowszy rom programem Flashtool 64 lub też w przypadku Samsunga-programem Odin.

To tak w wielkim skrócie.

Wszystko można znaleźć na internecie-co i jak oraz jaki telefon jaką metodą można zrotować.

Zajmuje to dużo czasu-jeśli ktoś tego nie lubi i nie ma pojęcia-to lepiej sobie odpuścić,ponieważ można uceglić telefon na amen-tzw. bootlop.

Poza tym najważniejsze-każde rootowanie to automatyczna utrata gwarancji na telefon.

 

Edytowane przez lubowitz78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety z root'owaniem nie jest kolorowo.

Ja np. moich LG niczym nie mogę zrotować - a próbowałem już kilku metod z neta.

A nie są to najnowsze modele (chciałem zrotować K10 i G4c).

O nowszych nawet nie patrzyłem (mam XPower i G7Thinq).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie szanowni forumowicze! Mój pierwszy post, więc pokrótce o mojej Megi - Gt205, 2016r już prześmigane 40 tysi bez najmniejszego problemu (nie licząc łącznika stabilizatora ;-)) . Pytanie moje odnośnie AA, bo nie mogę nigdzie takiej informacji znaleźć. Czy ikona AA w menu system pojawia się dopiero w przypadku wykrycia aktywnego telefonu z AA czy też po włączeniu samej funkcji AA w r linku powinna być na stałe? Pytam, ponieważ teoretycznie wszystko poszło z upgrade gładko, w trybie developer udało mi się włączyć AA i jest ona aktywna, natomiast nadal nie mam tej ikony w menu system. I jeszcze jedno pytanie. Czy jeżeli po upgrade systemu nie mam aktywnego automatycznego parkowania to mogę to jakoś próbować uaktywnić? Jeżeli tak to gdzie tego szukać? Z góry dzięki za odpowiedź. :D 

49938691_1817111831744093_7090176374954000384_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kowalclio2 ikonka jest na stałe bez względu czy masz podłączony telefon czy nie. Co do aktywacji AA przez dev mode, sporej grupie się tutaj udało aktywować bez problemu, mój kolega miał taki sam problem jak Ty że AA aktywowane a nie miał ikony.. wtedy przez kabel bez problemu się aktywowało. Co do asystenta parkowania uważam, że jest możliwość aktywacji tylko trzeba pogrzebać ;)

Edytowane przez Rafael156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jedyna oznaka AA pojawia się dopiero po podłączeniu telefonu kablem (zwracam uwagę, że dobrze jest mieć dobry kabel - za pierwszym mi nie działało, ale to był jakiś badziewiak za dwa grosze). Wtedy pojawia się przycisk na dolnej belce. Całość działa bez problemu. Żadnych dodatkowych kafelków w menu nie widziałem. Może jest jednak tak, że aktywacja przez DevMode jest "niepełna"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko w końcu pobawiłem się AA i wszystko spoko tylko np mam Facebook messenger i na ekranie widzę i mogę odsłuchać wiadomości po czym na końcu mam, że mogę odpowiedzieć i wystarczy powiedzieć "odpowiedz" jednak po mam komunikat ,że nie rozumie tego czy może ktoś miał taki problem lub wie czy po prostu odpowiedzi nie są jeszcze dostępne w naszym kraju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w takim razie ja coś mylę i pokazana ikona Smartphone Mirroring nie ma nic wspólnego z AA? Bo faktycznie po wpięciu kablem jak pisaliście koledzy wszystko bangla jak należy. Myślałem jednak, że AA będzie również hulać przez BT bo w telefonie jest taka opcja...

20170609-134629_Image-001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PCet napisał:

U mnie jedyna oznaka AA pojawia się dopiero po podłączeniu telefonu kablem (zwracam uwagę, że dobrze jest mieć dobry kabel - za pierwszym mi nie działało, ale to był jakiś badziewiak za dwa grosze). Wtedy pojawia się przycisk na dolnej belce. Całość działa bez problemu. Żadnych dodatkowych kafelków w menu nie widziałem. Może jest jednak tak, że aktywacja przez DevMode jest "niepełna"?

Mogę Cię zapewnić, że instalacja przez DevMode jest pełna. Sam to robiłem i wszystko mi działa jak należy :-D

A Android Auto działa tylko i wyłącznie przez połączenie kablem USB z telefonem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy, ale ja mam wyszukiwanie głosowe dopiero po podłączeniu telefonu z AA. Bez tego nie mam wyszukiwania. Plus dźwięki nawigacji i wyszukiwania wbudowanego w samochodzie są takie przytłumione i jakby tylko z lewej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm-u mnie wszystko działa.Jaką masz wersję nadwozia???

Już sobie przypomniałem-5 cio drzwiowy hatchback-dziwne,wcześniej pisałeś ,że Ci wszystko działa.Teraz przestało czy jak??

Zresztą to dzięki Twoim wpisom zdecydowałem się na wgarnie wersji 3.3 :-D

Edytowane przez lubowitz78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!