Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

kamil007

Megane IV phI RLink2 Instalacja "ukrytych aplikacji" dla Polski - Poradnik + Aktywacja AA na wszystkich R-Linkach (poradnik)

Recommended Posts

Witajcie,

Wiele osób twierdziło na forum iż nie może odnaleść wielu aplikacji jak ceny paliw czy brak obsługi systemu Coyote.

Napiszę krótko jak odblokować te aplikacje w najnowszych R-Linkach 2.

1. Na początku spisujemy nasz NR VIN

2.Wchodzimy na MYRENAULT France i dodajemy nasz samochód

3.Uruchamiamy R Link2 w samochodzie system wyświetla nam informację jak na zdjęciu

4. Wchodzimy w Rlink store i instalujemy aplikacje, system aktualizuje Coyote do wersji 1.2 a następnie do wersji 2.0

Na sam koniec ponownie wpisujemy samochód do polskiego rejestru.

W załącznikach działający Coyote w Polsce oraz wiele nowych aplikacji.

Domyślnie Coyote aktywowało się mi na 3 miesiące potem kosztuje rocznie 99 euro.

Aplikacja cena paliw kosztuje 1.99euro (wcześniej nie była u mnie dostępna...)

Dodatkowo w trybie " developer mode " wystarczy wejsc w dodatkowe ustawienie i wymusić start AA przyciskiem "Android Auto Projection"

W trybie DV można również wyłączyć blokadę odtwarzania filmów w czasie jazdy i wiele wiele więcej :-)

rlink2 ff.jpg

Coyote Polska.jpg

Znaki drogowe.jpg

aplikacje 3.jpg

aktywacja aa.jpg

• Like 1
  • +1 1

Jak wejść do trybu Developer Mode?

- stwórz pusty dysk flash USB w fat32
- utwórz folder o nazwie DEBUG i w tym folderze utwórz pusty plik o nazwie DbgEnable.lge
- Wyjmij w samochodzie dowolną inną kartę SD lub kartę USB i włącz silnik.
- Udajemy się  w Menu> Multimedia> Ustawienia> Zdjęcia
- Teraz włóż przygotowany dysk flash i odczekaj co najmniej 30/45 sekund.
- Teraz użyć palca w czarnej kwadracie w kolejności:
1 raz w lewym górnym rogu i co najmniej 12 razy w prawym dolnym rogu
- między nacisnięciami musi upłynąć co najmniej 1 sekunda, w przeciwnym razie nie zadziała!
- Jeśli wszystko pójdzie dobrze, otrzymasz tryb debugowania

Mam nadzieję że wiesz jak poruszać się po trybie DV. Pamiętaj by wyczyścić historie wejścia do trybu DV (zawodowo zajmuje się androidem więc dla mnie nie jest to trudne a nie wiem jak Renault podchodzi do wchodzenia w środek systemu).

Z ciekawostek dodam że można wybierać sobie nawet tryb uruchamiania ekranu startowego (3 do wyboru), mamy możliwość uruchomienia czujników parkowania na prędkościomierzu, możliwość uruchomienia przegladarki google chrome (wbudowana w R-Linka) sam R-Link przedstawa się jako LG. Można nawet włączyć kamerę parkowania w czasie jazdy :-D Funkcja dzwięków silnika znana z wersji GT jest standardowo wyłączona we wszystkich R-Linkach można ja aktywować nie działa jedynie w wersji BOSE.

A i najważniejsze odblokowanie AA i car Play możliwe jest w trybie DV jedynie w wersji 3.3.x.

W wersji 2.x.x musimy zapatrzyć się w kabel i uruchomić usługę przy pomocy laptopa. Chyba że ktoś zgra obraz systemu w wersji 3.3 i zainstaluje na wersji 2.x.x (we Francji i Rosji) już próbowali z powodzeniem :-)

• Like 1
  • +1 2

Bardzo ciekawa lista dodatkowych możliwości w DV. Ale poczekam do końca gwarancji :-)

Czy wprowadzanie zmian wymaga wiedzy tajemnej, czy jest kwestią odpowiedniego poruszania się po menu za pomocą wyświetlanych przycisków z opisami?

7 godzin temu, kamil007 napisał:

Mam nadzieję że wiesz jak poruszać się po trybie DV. Pamiętaj by wyczyścić historie wejścia do trybu DV (zawodowo zajmuje się androidem więc dla mnie nie jest ..)

@kamil007 Powiedz teraz, czy jest może możliwość do instalowania innych aplikacji skoro r-link to android? Czy jest wykastrowany z jakichś funkcji? Albo czy da się wyciągnąć "na stół" ze środka cały system?

Napisano (edytowany)

Jeśli się przerejestruje na myreanult France to rozumiem że gwarancji nie tracę? I zrobię ta aktualizację 

Edytowano przez LTar

U mnie na FR jest niewiele więcej niż na PL: Coyote, jakieś newsy z różnych krajów i kilka innych niewartych uwagi. Cen paliw nadal tam nie mam.

Ten tryb developerski jest kuszący, ale trochę strach tam grzebać. ;)

Napisano (edytowany)
7 godzin temu, LTar napisał:

Jeśli się przerejestruje na myreanult France to rozumiem że gwarancji nie tracę? I zrobię ta aktualizację 

Nie tracisz, kraje możesz dowolnie zmieniać przecież to nie jest żadna ingerencja w oprogramowanie samo Renault zezwala na to oficjalnie :-)

7 godzin temu, lol19pl napisał:

@kamil007 Powiedz teraz, czy jest może możliwość do instalowania innych aplikacji skoro r-link to android? Czy jest wykastrowany z jakichś funkcji? Albo czy da się wyciągnąć "na stół" ze środka cały system?

R-Link 2 w wersji 3.3 (nie jestem pewnie jak w 2.2) stoi na androidzie 4.0.4 wszystkie aplikacje które działają na tym androidzie idzie odpalić na R-Linku. Należy jednak pamiętać, iż wiele appek wymaga androida od wersji 5.0, sam odpaliłem dziś messengera :-) Komunikacja odbywa się w sieci 3G ciekawe czy jest tam jakaś karta sim czy jak to dział tego jeszcze nie wiem

14 godzin temu, PCet napisał:

Bardzo ciekawa lista dodatkowych możliwości w DV. Ale poczekam do końca gwarancji :-)

Czy wprowadzanie zmian wymaga wiedzy tajemnej, czy jest kwestią odpowiedniego poruszania się po menu za pomocą wyświetlanych przycisków z opisami?

menu w DV jest po angielsku ale jest dość dobrze opisanie jeżeli ktoś potrzebuje wyjaśnienia całego menu moge tu wstawić

Edytowano przez kamil007
  • Like 1
  • +1 1

Napisano (edytowany)

Poniżej dokumentacja RLinka, w dwóch wariantach LANR14 oraz LANR16.

Dokumentacja LANR16

Authorization-Letter-3015847.pdf

Confidentiality-Request-3015848.pdf

External-Photos-3015836.pdf

ID-Label-3015849.pdf

Internal-Photos-3015837.pdf

MPE-3015854.pdf

Test-Report-3015843.pdf

Test-Setup-Photos-3015838.pdf

User-Manual-3015835.pdf

Dokumentacja LANR14

Confidential-Request-Letter-2759160.pdf

External-Photos-2759162.pdf

ID-Label-and-Location-Info-2759163.pdf

Internal-Photos-2759164.pdf

RF-Exposure-Info-2759166.pdf

Test-Report-2760919.pdf

Test-Setup-Photos-2759169.pdf

Users-Manual-2759170.pdf

Ogólnie RLink daje duże możliwości zmian, zarówno przez DV jak i przy pomocy ddt4all. Z ciekawych rzeczy, poza AA da się aktywować np.:

- R-SOUND - sportowe dźwięki z głośników (niestety dostępny jest tylko jeden samochód do wyboru - Alpine A110)

- odtwarzanie filmów oraz przeglądanie zdjęć podczas jazdy, domyślnie jest to blokowane po ruszeniu

- doświetlanie zakrętów przy pomocy świateł przeciwmgłowych (część osób przy okazji zmieniało zwykłe żarówki na LEDy - oczywiście bez homologacji)

- możliwość włączenia wyświetlania informacji z czujników parkowania na ekranie prędkościomierza

- deaktywacja ESP, pojawia się menu wyboru pracy (auto lub ekspert). Po przekroczeniu 40km/h, ESP i tak aktywuje się automatycznie

- wyświetlanie temperatury zewnętrznej na prędkościomierzu

- można zmienić typ źródła światła np. w kierunkowskazach. Po wymianie żarówek na LED i nie potrzebujemy wtedy ledów z CANBUS (błąd przepalonej żarówki się nie pojawia) 

- aktywacja różnych elementów wyposażenia, oczywiście trzeba je dołożyć, np. kamery parkowania

oraz wiele innych (niektórym udało się aktywować radio DAB - zależy od fizycznej możliwości radia, była partia z fabryczną blokadą programową lecz fizycznie obsługujących DAB)

Edytowano przez gwro

@kamil007, dzięki za instrukcje. Jak oceniasz ryzyko utraty gwarancji w wyniku uruchomienia DV i np włączenia kilku opcji?

1 godzinę temu, chucky80 napisał:

@kamil007, dzięki za instrukcje. Jak oceniasz ryzyko utraty gwarancji w wyniku uruchomienia DV i np włączenia kilku opcji?

Praktycznie zerowe. Zresztą gwarancje stracisz tylko na rlinka. Ale nie wiem oczywiście co tam naklikasz jak będziesz wszystko klikał to może sie coś stać :-D

OSP - Overspeed Warning
TSR - Traffic Sign Warning
HFP - hands-free phone operation
LDW - lane departure warning
DW - distance warning (radar or camera operated, I think that only radar option works in Espace)
VPA - visual park assist
UPA - ultrasound park assist
MEX - multisense
ACC - active cruise control (radar operated)
AHL - automatic high beams
FCW - front collision warning (radar operated)
BSW - blind spot warning in the mirrors
RVC - rearview camera
ESE - engine sound enhancements (from the radio)
ANC - active noise cancellation (needs a pair of microphones to operate)
HMD - Head Mounted Display (HUD)

Tu masz w skrócie wyjaśnione gdzie czego szukać. Ja dodam od siebie że miałem wersję 3.3.16 a nie miałem Android Auto i wystarczyło 3 sekundy bym miał :-D

Widać Renault ma super politykę...

Napisano (edytowany)

Dzieki jeszcze raz. A da się wyczyścić historie wejścia w tryb developerski z poziomu wyświetlacza RLink?

Edytowano przez chucky80

@gwro mógłbyś pokazać jakieś zdjęcie z czujnikami parkowania na prędkościomierzu?

Sensores_de_aparcamiento_en_la_pantalla1.png

• +1 1

@kamil007 Hej, a czy po zainstalowaniu apki 'nie-renault' można ją odpalić poza trybem deweloperskim?

14 godzin temu, gustlik_ napisał:

@kamil007 Hej, a czy po zainstalowaniu apki 'nie-renault' można ją odpalić poza trybem deweloperskim?

W Rlink-u 2 jej nie odpalisz

Dnia 8.06.2018 o 01:42, kamil007 napisał:

- Teraz użyć palca w czarnej kwadracie w kolejności:
1 raz w lewym górnym rogu i co najmniej 12 razy w prawym dolnym rogu

Miałem okazję klikać w ten kwadrat w RLinku 2.xxx, ale nie udało się uruchomić DV - nic nie wyskakuje.

Napisano (edytowany)

Znalazłem podobną procedurę w Internecie:

- Create a blank USB flash drive with fat32 filesystem
- Create a folder called DEBUG, and in this folder create an empty file called DbgEnable.lge 
- put usb in the car 
- go to the main menu (with the 6 large icons) Menu> Multimedia> Settings> Photos 
- remove previously inserted SD card or USB card in the car 
- insert the "new" USB stick and start the engine
- wait at least 30/45 seconds (until "USB drive is ready")
- now you have to press  in the black square that you see on the screen (below the two menu items) in the following order: 1 time in the upper left corner (leave at least 1 sec between presses) and tap at least 12 times in the lower right corner (stay within the rectangle) 
- if all goes well, the complete R-Link screen will be blank,  then you will get a debug mode!

Ja postąpiłem zgodnie z powyższą i wpiąłem innego pendrive'a zanim wszedłem do menu. Niestety, bez sukcesu. Na dniach spróbuję jeszcze procedurę z tego wątku. Zobaczymy.

EDIT. Znalazłem jeszcze taki opis na zagrabanicznym forum:

Cytat

I made the stick, went into the photo settings and plugged in the stick while the engine was off, 45 seconds waited, then as described twice above left and so 10 below right in the window clicked .... Then the menu went on :-)

Oh well, if I had formatted the stick under MacOS in Fat32, he somehow did not want to, only after I had formatted it directly under Windows, it went through.

Także trzeba poszukać Windowsa, nie kombinować z dodatkowym pendrivem i poeksperymentować z klikaniem.

Edytowano przez chucky80

Czesc

Mam pytanie i prosbe o pomoc.. po zmianach dostalem tego typu blad. Czy jest jakis sposob aby ponownie wejsc do Dev mode ?
 IMG_2023.thumb.jpg.6a05fb90df7afb7621525b3091f99d93.jpg

Napisz od razu, co takiego żeś naklikał, że wywaliło Ci taki komunikat. Tak ku przestrodze.

Którym sposobem udało Ci się dostać do menu DV i w jakiej wersji masz RLinka?

No widać, że nastawił dwie opcje na "1", które jest niemożliwe dla tych dwóch opcji "ECU.RearTweeters" i "ECUPremiumExternalAmplifier"

Tylko rear tweeter. Widac wchodzi w konflikt z Amplifier... bede probowal to ogarnac przez OBD

Muszę zobaczyć co można w trybie DV zdziałać w wersji R-Link 2.x.xxx??

Ciekaw jestem co oni tam ukryli.

No a pytanie jeszcze takie - czy istnieje możliwość podniesienia wersji R-Link'a - bo w ASO twierdzą że nie (hardware coś nie teges).

Ogranalem wsio przez OBD :-) uff

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się