Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

kamil007

Megane IV phI RLink2 Instalacja "ukrytych aplikacji" dla Polski - Poradnik + Aktywacja AA na wszystkich R-Linkach (poradnik)

Recommended Posts

27 minut temu, Geble napisał:

aktywacji Apple CarPlay

Jak fabrycznie startowałeś z R-Link 2 które posiadało wsad V2.X to nie da rady programowo, bo sprzętowo ma inne gniazdo usb, bez jakiejś płytki. Podobno można wymienić na:

280236887R. 

Więcej: https://www.gps-rlink.com/r-link-2/activate-android-auto-waze-apple-carplay-on-r-link-2/

Napisano (edytowany)

Startowałem z systemem 3.x.x. 

Edytowano przez Geble

Jeszcze zależy jaka jest generacja radia. Jak jak nie było car play fabrycznie to nie idzie go uruchomić.

Dnia 9.08.2020 o 23:35, jamiro napisał:

To ja też zapytam, czy ktoś wie jak ustawić domyślnie asystenta pasa ruchu w tryb drugi zamiast pierwszego czyli zamiast wibracji na utrzymanie pasa?

Za każdym razem musze to przełączać - opcja nie jest zapamiętywana

Gdzie masz opcje utrzymania pasa? ja mam tylko głośność wibracji i czułość do ustawienia

Napisano (edytowany)

Bo w Megance nie ma tej opcji -> jest jedynie brzęczek, nie ma takiego asystenta jak każdy myśli, czyli że odbija za nas od pasa w prawo/lewo.

Edytowano przez Geble

16 godzin temu, cegla11 napisał:

Gdzie masz opcje utrzymania pasa? ja mam tylko głośność wibracji i czułość do ustawienia

W Scenic IV jest taka opcja 

No więc carplay2air przyszło po niecałych 2 tygodniach i... działa na Rlink2.
Konfiguracja banalna

Plusy: działa płynnie, sterowanie z kierownicy działa przeskakiwanie pomiędzy piosenkami może z 1.5sek lagiem ale to zupoełnie nie przeszkadza.
Minusy: trzeba z 20sek słuchać radia zanim się połączy ale np. na trase super. W mieście wystarczy muzyka przez bluetooth.

Nadal wymagana jest obsługa carplay w samochodzie. U mnie Rlink w wersji 8 po upgrade z wersji 3 do 7 w aso Nawrot we Wrocku a potem samodzielnie do 8 zeby był fullscreenowy carplay. Działa na aucie z lutego 2017r. moduł USB już był z obsługą carplay.

Zdjęcie-17.08-6.jpg

Zdjęcie-17.08-2.jpg

Zdjęcie-17.08-3.jpg

Zdjęcie-17.08-4.jpg

Zdjęcie-17.08-5.jpg

Zdjęcie-17.08.jpg

Dnia 25.06.2020 o 15:29, czarnykot napisał:

Już sobie sam wszystko co chciałem uruchomiłem bo na tym forum bym się nie doczekał na jakąś pomoc

IMG_0402.jpeg

Cześć jak aktualizowałeś do wersji v9?

Dnia 18.08.2020 o 17:44, kolaboss napisał:

Cześć jak aktualizowałeś do wersji v9?

Wymieniony panel został z oprogramowaniem

1 godzinę temu, czarnykot napisał:

Wymieniony panel został z oprogramowaniem

Aha i są jakieś istotne zmiany? Tak z ciekawości pytam?

Dnia 10.08.2020 o 11:41, Geble napisał:

Mam pytanie odnośnie aktywacji Apple CarPlay w samochodach sprzed marca 2017 i R-Linkiem 2. Czy komuś się to udało zrobić lub zna kogoś kto potrafi dobrze czarować? Wiem, że można aktywować Android Auto, ale mnie interesuje Apple Car Play. Z góry dzięki za pomoc.

Pisałem do wielu zakładów zajmujących się oprogramowaniem samochodowym/tuningiem, ale nikt nie ma w tym doświadczenia :43_slight_frown:

Mógłbyś podesłać np. zdjęcie głównego ekranu dev mode'a? Od tego można by zacząć ;). Najlepiej by było, oczywiście, odczytać dane z obudowy modułu R-Link'a. Ale chyba nie będziesz chciał rozpruwać deski :).

Witam wszystkich. Postanowiłem i ja się pobawić w ustawieniach rlinka, udało mi się aktywować AA jak i znalazłem dzięki Wam opcje do włączenia oglądania filmów podczas jazdy, niby wszystko robiłem ale niestety ani AA się nie łączy z telefonem i filmy niestety też działają tylko na postoju, czy wystarczy jak w DiagRw_HMI wcisnę save po zmianie czy muszę jakiś reset rlinka zrobić? 

przycisk włącznika Rlink przyciśnij i przytrzymaj

Cześć, czytam, czytam i wyczytać nie mogę. Czy w MIV HB R-link 3.3 będzie prawidłowo pokazywał linie kamery (promień skrętu itp) i w multisense będzie widoczne Megane? Zależy mi na aktywacji AA przez dev mode i niczym więcej :)