Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wypłata odszkodowania a modyfikacje auta


marek789

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, ale jeśli jest szkoda całkowita, to warsztat może się nie chcieć podjąć naprawy. Miałem taki przypadek: OMC szkoda całkowita i wówczas wypłacają Ci do ręki, pewnie nawet tyle ile trzeba, ale nie zrobią (to był warsztat wskazany przez TU). Więc to co proponuje @Andrzej-2010 może tutaj nie mieć zastosowania. Myślę, że do sprawdzenia w warunkach polisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami taki zapis nie jest w przypadku zakupu Autocasco? Nie mam autocasco.

W przypadku naprawy z OC sprawcy, ubezpieczyciel nie powinien brać elementów nowych, oryginalnych? Aby przywrócić pojazd do stanu takiego jak sprzed kolizji?

 

EDIT:

Po rozmowie z kierownikiem warszatu, wysyłałem właśnie wniosek o dodatkowe oględziny pojazdu oraz odwołanie. Zobaczymy co powiedzą dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zapoznałeś się z OWU PZU?

Zawarłeś umowę na konkretny typ z konkretnego rocznika bez zgłaszania modyfikacji ( za to wołają dopłaty ).

Szkoda całkowita jest wtedy jak przekroczysz naprawami 70% wartości pojazdu w dniu zawarcia umowy.

Przy szkodzie całkowitej warsztaty partnerskie nie obowiązują.

Nikogo nie interesuje co ty zrobisz że "złomem".

W sądzie nic nie ugrasz. 

Mój sąsiad stracił trzyletni samochód mając AC - zrobiono wpis z zakazem rejestracji. Wypadek z winy ciężarówki, sam w szpitalu i po musiał iść na rentę.

To było PZU - smutne doświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do licznika - nieładnie z Twojej strony <czerwona> 
Niby chcesz uzyskać jak największe odszkodowanie, z drugiej jednak próbujesz ukryć i fałszować  przebieg samochodu

Edytowane przez Adamerio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko można zrobić, ale trzeba było podjechać do likwidatora szkód celem zrobienia zdjęcia przed i po wymianie. W ubezpieczeniu deklarujesz  roczny przebieg i jeśli przekroczysz o 10% i coś się stanie zaczynają się schody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie przekraczam go. W protokole zostało zaznaczone że mam odczytany przebieg 230k km. Rok temu z bazy historii pojazdów na przeglądzie miałem 220k. Ubezpieczycielowi zaznaczałem że robię około 15k rocznie, a 19 lipca kończy mi się ubezpieczenie

 

EDIT:

 

1 godzinę temu, Adamerio napisał:

Co do licznika - nieładnie z Twojej strony <czerwona> 
Niby chcesz uzyskać jak największe odszkodowanie, z drugiej jednak próbujesz ukryć i fałszować  przebieg samochodu 

 

Gdybym był na oględzinach to rzeczoznawca zostałby poinformowany o różnych aspektach auta. Jednak przez niego samego nie zostałem poinformowany, więc powiedz mi jak miałem to zrobić? Mam do wglądu stary licznik w razie czego. Mam również dokumentacje jaki przebieg posiadał obecnie zamontowany licznik oraz ile na nim przejechałem

Edytowane przez marek789
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy OC masz prawo do części nowych. I oryginalnych jeśli nie ma homologowanego zamiennika. Szkoda calkowita tu będzie i tyle. Elementy typu hamulce i zawieszenie nie wplywaja na wartość samochodu. Koła 18 nie są wyposażeniem standardowym- za to nie muszą płacić. Zmiany zderzaka itd to Twoja sprawa. 

Możesz walczyć o rzetelną wycenę. Rok , silnik , model, wersja - to ma główny wplyw, stan techniczny - in plus lub na minus . Ale nie ponad cennik dla danego modelu i wersji. 

Miałem tak przy Megi 1. Poszły alumy i audio zakładane przeze mnie. Dodatkowe wygluszenie. Policzyli maks dla tego modelu z eurotax. Byłem w plecy. Odwołanie i nic nie dało. Szkoda calkowita. Policzone tyle co za standard +10% za stan . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wypłaty 100% jest opcja , kiedyś szwagier rozwalił z nie swojej winy auto mamy czyli mojej teściowej i zrobili szkodę całkowitą ale wiedziałem że jak teściowa sprzedałaby auto i przedstawiła by umowę kupna sprzedaży to firma ubezpieczeniowa ma obowiązek wypłacić pozostałą część do tych 100% . Więc spisaliśmy z teściową umowę kupna sprzedaży na jakieś grosze a teściowa zgłosiła fakt sprzedaży auta za dana kwotę z umowy i wypłacili pozostałą kwotę do 100% wartości auta. Więc jeśli masz np. kogoś z rodziny o innym nazwisku i adresie to możecie spróbować to zrobić a następnie sprzedać auto na szrocie na części a oni już sobie zezłomują tylko w samych papierach zapewne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!