Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prośba o ocenę ogłoszeń - Megane 3 HB 1.6


jasiostasio

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, kacper69 napisał:

taniej  niż to auto z 2014 roku masz tu auto z połowy 2015 roku, fakt że diesel, ale z lepszym wypasem.

Auto nie ma jeszcze 3 lat.

A diesel w wersji Renault 1.5 dci to oszczędność lepsza od gazu

http://www.alphabetpoleasingowe.pl/sprawdzone-samochody-poleasingowe/renault-megane-63466

Niestety diesel odpada, robię zazwyczaj dosć krótkie odcinki (benzyna ma w pełni rozgrzany płyn już po ok. 3km zimą, diesel którym czasem jeżdżę po 6km łapie dopiero 50 stopni..), poza tym perspektywa problemów z wtryskami, turbiną, paliwem z auchana itd. mnie przeraża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze autko bardzo fajne, nie żal byłoby wydać tyle pieniędzy za tak prezentujący się egzemplarz patrząc dla porównania na auto od AAA. Drugi tak jak mówili koledzy wyżej, biedna wersja, niemniej skoro masz blisko może warto byłoby zobaczyć, nawet jeśli autko się nie spodoba to zawsze to jakieś porównanie co do następnego widzianego egzemplarzu.

Co do autka 1.5dci również bardzo fajny silnik, jednak nie na krótkie odcinki, a widać po przebiegu, że to auto na takich nie jeździło, i szkoda go w sumie na jazdę po 3/5 kilometrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jasiostasio napisał:

Niestety diesel odpada, robię zazwyczaj dosć krótkie odcinki (benzyna ma w pełni rozgrzany płyn już po ok. 3km zimą

Oj chyba nie bardzo. No chyba, że pogrzejesz kilka minut na wolnych przed odjazdem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wychodzi nawet parkując pod chmurką. Startuję z okolic ulicy Poleczki i gdy dojeżdżam do Okęcia wskazówka temperatury cieczy jest już w połowie skali (zaznaczam że dopiero w tym momencie włączam ogrzewanie) Nie rozgrzewam auta na postoju, ruszam od razu i jadę przepisowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym teraz jeździsz? Ja pisałem o ciągłej jeździe 3 km od ruszenia do celu bez postoju z ogrzewaniem ale jak postoisz gdzieś na światłach i ruch faktycznie wielkomiejski to jest szansa, że dojedziesz z nagrzanym płynem. W MIII przy automatycznej klimie musiałbyś zrzucać na "Lo", takie manewry jednak przy manualnej klimie są prostsze. No chyba, że całkiem wyłączysz nawiew do czasu nagrzania płynu ale to trochę bez sensu.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę suzuki sx4 1.6 benzyna i manualna klima. Tu masz rację, z ogrzewaniem na full byłoby ciężko, z drugiej strony ogrzewanie w takich warunkach(5-10 stopni poniżej zera) bez webasto jest delikatnie mówiąc średnio skuteczne, przynajmniej w tym aucie. Moja trasa w jedną stronę to ok 10-12 km, gdybym miał jeździć 3km to aktualnie wybrałbym studencki bilet miesięczny lub rower. Tak czy inaczej, w połowie trasy jest już w miarę ciepło.

Zazwyczaj nie wyłączam nawiewu, co złego jest w wyłączaniu? Poza niekiedy parowaniem szyb.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, jasiostasio napisał:

 

Zazwyczaj nie wyłączam nawiewu, co złego jest w wyłączaniu? Poza niekiedy parowaniem szyb.

 

 

 

Właściwie chodzi tu o te parowanie szyb i bardzo niski komfort w czasie jazdy ( oczywiście mam na myśli jazdę zimą cały czas), chociaż na krótkich odcinkach tak najzdrowiej dla silnika, ale z drugiej strony przecież to auto jest dla nas nie na odwrót.

Edytowane przez czik3n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie pełna zgoda, mając automatyczną klimę nawiewu pewnie i tak bym nie wyłączał (skoro na manualnej tego nie robię) tylko z uporem maniaka ustawiał LO lub zmienił swoje dość osobliwe przekonania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie auto jeździ 2,5 km do pracy i to na około bo na skróty będzie z 1,8 no ale żona zawsze spóźniona i z tobołkami, w których książki etc. (nauczycielka), a po pracy na zakupy więc jakbyś jej @kacper69 powiedział, że ma iść piechotą lub jechać rowerem to by Cię przechrzciła :) Jak zimno to zmarznie, jak pada to zmoknie, jak ciepło i słonecznie to się spoci i makijaż te sprawy. A i targaj rower rano z piwnicy albo strychu i z powrotem. Nie dogodzisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pbet tak z czystej ciekawości, robiąc tak krótkie odcinki, szczególnie zimą auto się nie dogrzewa, jeśli w ogóle łapie temperaturę, nie masz żadnych problemów? O lato nie pytam bo przy +25 stopniach mój łapie 90* w "moment"

Edytowane przez czik3n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam bo zimą i tak muszę przygotować żonie auto do jazdy więc zawsze odjeżdża z zapalonym minimum jednym kwadracikiem. A nawet jak tego nie zrobię to ona chwilkę pogrzeje i dojedzie do pracy z małym kwadracikiem zapalonym.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, czik3n napisał:

dobrze, że ma elektryczny prędkościomierz, bo zupełna "bieda" chyba miała wskazówki o ile się nie mylę. 

Widzisz, dla Ciebie to bieda, a dla mnie auto bez mechanicznych zegarów to nie auto, tylko elektroniczna zabawka i mając nawet najbogatszą wersję wyposażenia wybrałbym mechaniczne zegary, jeśli tylko by się dało :) Ktoś bardzo potrzebował nawigacji, a reszta była mu zbędna, według mnie nie ma w tym nic dziwnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się w 100 procentach a na marginesie sprostuję, że każda meganka ma cyfrowe wyświetlanie prędkości, dopiero bogatsze wersje typu RS czy GT mają wskazówki, sam odrazu zmieniłem na licznik z rs bo daremne są te zwykłe

i jeszcze była wersja GENERACION która była uważana za mega biede i miała wskazówki, ale ja bym tego do meganki nie zaliczał, to zwykłe clio w budzie meganki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!