Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Radio i 12v po zapłonie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mianowicie, mam Megane 3 - 2011r, ori radyjko z BT i gałkami z Navi Live, ale bez USB w radiu, chodzi o subwoofer, aktualnie remote(ten niebieski kabelek) mam podłączony pod zapalniczkę, lecz bierze kosmiczne ilości prądu, chciałem to podpiąć pod kostkę w radiu. Oczekuję, że sub włączy się gdy włączę radio i wyłączy jak wyłącze radio, czy jest to możliwe ? pod który kabel się podpiąć, może macie jakaś rozpiskę i powiecie dokładnie gdzie się wlutować ?? Byłbym niezmiernie wdzięczny za odpowiedź, pozdrawiam Krzysztof.! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli min 600W, tzni 50A

Przekrój przewodu to 10 mm.

Trzeba ciągnąć plus z bezpiecznika przy akumulatorze ( szczegóły podam po analizie  robiąc wzgląd  w schematy ) Masę bezpośrednio z szyny zbiorczej.

Potrzebujesz dodatkowy przekaźnik, który będzie sterowany z pozycji włączenia ?  Niestety Suba możemy włączyć dopiero z zapaleniem silnika, bo korzystając z takiej mocy po 5 min już byś nie zapalił samochodu.

Mocy silnika nie masz za wiele. Podaj dokładnie typ alternatora bo nie wiemy czy pociągnie do pełnej mocy.

Jako ciekawostkę dodam, że tak duży prąd jest w kabinie wykorzystywany we wspomaganiu układu kierowniczego.

Moc, przy wypełnieniu prostokatnym, czyli zniekształcona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie chyba się nie zrozumieliśmy, Ja mam wszystko zrobione, chodzi mi o jeden kabalek, subwoofer chodzi cały czas teraz, bo jest sterowanie podłączone pod zapalniczke, a jak wiemy chodzi ona przez cały czas i minutę po zamknięciu samochodu. Efekt jaki chce uzyskać to włączanie subwoofera tylko wtedy gdy chodzi radio i wyłączanie subwoofera gdy radio jest wyłączone, a więc, szukam pinu przy radiu, który po włączeniu daje 12v a po wyłączeniu radia znika ....... xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem Ciebie poprowadzić do profesjonalnego montażu i podałem tylko  zalozenia.

Ok.

Wiesz, że nie możesz zmienić 15A bezpiecznika zapalniczki.

Zasilanie, a nie sterowanie masz z zapalniczki. Żeby było sterowanie musi je włączać przekaźnik sterowany z obwodu zasilania wysokogórskiego radia. Radio ma dwa zasilania 12V.

Ty potrzebujesz się podłączyć pod to które włączasz przez wsunięcie karty, lub wciskając start bez pedałów i w ustawieniu na biegu.

Po wyjęciu radia zidentyfikuje szybko miernikiem. Minus do cewki przekaźnika, bierzesz z masy radia.

Obwód prądowy do Suba leci z plusa zapalniczki przez styki robocze przekaźnika, a masa bezpośrednio z gniazda do minusa suba.

Magnat ma radiator izolowany od minusa przetwornicy  jeśli dobrze pamiętam.

W tym układzie radio i zapalniczka włączy i wyłączy się razem.

Jednak wydaje mi się, że zapalniczka również wylacza się od razu po otwarciu drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jabrze napisał:

Jednak wydaje mi się, że zapalniczka również wylacza się od razu po otwarciu drzwi.

no nie do konca bo w zapalniczce jest jeszcze prad około minuty po zamknięciu samochodu lub ~10 min po wyłączeniu silnika bez otwarcia drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK to już postęp, i masz racje, bezpiecznik mam 10A i nie zmieniam go w żadnym wypadku na 5 czy 15A.

No więc tak czerwony (ten gruby) kabel idzie do akumulatora bezpośrednio, a niebieski mam dany aktualnie pod zapalniczke, zapalniczka włącza się automatycznie pod odryglowaniu zamków samochodu, a wyłącza minutę po zaryglowaniu zamków (sprawdzałem) jeżeli nie słucham radia i jest ono wyłączone to subwoofer i tak działa. Potrzebuję tylko, żeby ktoś podpowiedział, który dokładnie kabel jest odpowiedzialny za to czego potrzebuję.

Za dużo opisujesz o czymś, co jest mi nie potrzebne, napisz tylko, który kabelek z kostki, którą wpinamy w radio jest za to odpowiedzialna :) byłbym wdzięczny.

Edytowane przez blake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, onomatopeja napisał:

no nie do konca bo w zapalniczce jest jeszcze prad około minuty po zamknięciu samochodu lub ~10 min po wyłączeniu silnika bez otwarcia drzwi.

Czyli dokładnie  tyle co radio.

 

Przed chwilą, Lelupi napisał:

Jabrze, a po co przekaźnik? 

Pisze wyraźnie, że chodzi o sterowanie-remote, podanie +12V na przewód sterujący załączeniem suba.

Po to, żeby nie przeciążać obwodu zabezpieczenia radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!