Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Radio i 12v po zapłonie


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli wyłączysz radio i chciałbyś, żeby wyłączył się sub sygnał sterujący przekaźnikiem suba trzeba pozyskać z wyświetlacza. Innej możliwości nie ma. Nie występuje taki bezpośredni. Trzeba go dopasować, czyli musi być dodatkowy wzmacniacz prądowy do przekaźnika.

Bez tego sub zamilknie, ale zasilany będzie pracując na jałowo z malutkim poborem prądu.

57 minut temu, blake napisał:

Efekt jaki chce uzyskać to włączanie subwoofera tylko wtedy gdy chodzi radio i wyłączanie subwoofera gdy radio jest wyłączone,

Dopiero tutaj Ciebie zrozumiałem, ale pisząc ze smarfona trochę to trwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pracować byleby nie żarł tyle prądu co normalnie i tak jak pisałem i w końcu mnie zrozumiałeś to już znasz moje pytanie, idę spać, może rano odcyztam odpowiedź na moje pytanie hehe :P tak w nawiasie znalazłem temat taki jak ja pytam, ale tam Pani Karola podaje 2 piny, i nie wiem do którego miałbym się wpiąć chcąc uzyskać to o co tutaj proszę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Dnia 30.06.2018 o 00:15, onomatopeja napisał:

no nie do konca bo w zapalniczce jest jeszcze prad około minuty

Sprawdziłem to dzisiaj dokładnie pozostawiając kamerkę w aucie. Od zamknięcia do zakończenia filmu czyli zaniku napięcia w gnieździe przy tylnej kanapie minęło za pierwszym razem dokładnie 83 sekundy, a za drugim 91.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamera wyłącza się po obniżeniu napięcia, a załącza momentalnie. Podobnie mam w Toyocie (tam zamontowana) i jest z działającym trybem parkingowym więc akumulatorek pojemności ok 500 mA. Tyle czasu potrzeba, żeby akumulator po odłączeniu zasilania obniżył napięcie z 4,1V przy ładowaniu do  3,7V na podtrzymaniu. U mnie czas  przekracza 2 minuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kwestia ustawień kamerki? Sprawdzę przy kolejnej okazji ze stoperem w ręku i siedząc w środku kiedy przestanie ładować telefon. Swoją drogą zdziwiłem się bo kamerka się wyłączyła, a dioda od ręcznego jeszcze trochę świeciła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zasilanie przetwornicowe, podpięte w obwodzie zapalniczki (niewidoczne), czyli nie wchodzi pojemnośc zwykłego zasilacza. Ten czas zależy wyłącznie od pojemności wewnętrznego akumulatora i czasu obniżenia o 0,4V. Przy załączeniu zasilania ten skok następuje momentalnie i dlatego włącza kamerkę. Nawet nie ma tego w ustawieniach kamery. Dioda od hamulca świeci się do czasu uśpienia UCH, czyli znacznie dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kamerce jest opcja ile czasu ma nagrywać po zaniku zasilania, czy tam obniżenia napięcia. Wcześniej jej nie widziałem. Zmieniłem na 5 sekund i dzisiejsze pomiary to 65 i 69 sekund, wcześniej było ustawione +30 sekund więc wychodzi około minuty od zaniku/obniżenia napięcia. Sprawdzałem z kompem i faktycznie po 5 sekundach od odłączania USB się wyłącza.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!