Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki olej do skrzyni biegów


ArturMegane

Rekomendowane odpowiedzi

w 1.6 16V 6biegowa to tl4? przy ilu km zmieniacie olej?? zauważyłem, że ciężej wchodzą mi "górne" biegi 1/3/5 pasuje zmienić więc olej po wakacjach ( nie mam kiedy teraz) obecnie mam 136k km,  wymiana nastąpi pewnie przy 150km w październiku, jak myślicie w miare dobry interwał ?

Edytowane przez czik3n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja auto kupiłem pół roku temu z przebiegiem 125k km nie wiem czy olej w skrzyni był wymieniany w francji przez 1 właściciela, napewno laska od której kupiłem w polsce auto nie wymieniała tego oleju więc zakładam, że olej mam od nowości. Obecnie nie mam kiedy wymienić oleju teraz, a przez 3 miesiące zrobie około kolejne 10/15tyś. W październiku wrócę do polski więc zdam relacje z wymiany. Martwie się tylko czy +- 150k to nie za długo :( 

Podejrzewam, że olej na bank jest od nowości bo wczoraj wymieniałem wycieraczki, i też były jeszcze "salonowe". Tarcze tył też mam fabryczne więc olej w skrzyni na 1000% nie był wymieniany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie miałeś na to wpływu to spoko, nic się nie powinno raczej dziać. Ja MII 1.5 dCi kupiłem z przebiegiem 145 i też chwilę później zmieniałem olej. Również profilaktycznie bo nic się nie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pbet napisał:

@mariuszekf no ok ale w pierwszym linku też TL4 jest podana... Człowiek głupieje, a niebawem olej przydałoby się wymienić.

Z tego co się orientowalem to zależy jakie są synchronizatory, ja wymieniłem przy 180 tys i był ciemny konsystencja normalna ale ciemny a tak mam na bańce co zalałem

tmp-cam-1017346302.jpg

Niejako podobno nfp jest następca nfj, tak sobie pomyślałam że te 7 8 lat temu to pownie był nfj. Ale sprawdziłem w kilku sklepach internetowych i w serwisie i wszystko wskazuje na nfj i taki dałem

2 godziny temu, czik3n napisał:

Ja auto kupiłem pół roku temu z przebiegiem 125k km nie wiem czy olej w skrzyni był wymieniany w francji przez 1 właściciela, napewno laska od której kupiłem w polsce auto nie wymieniała tego oleju więc zakładam, że olej mam od nowości. Obecnie nie mam kiedy wymienić oleju teraz, a przez 3 miesiące zrobie około kolejne 10/15tyś. W październiku wrócę do polski więc zdam relacje z wymiany. Martwie się tylko czy +- 150k to nie za długo :( 

Podejrzewam, że olej na bank jest od nowości bo wczoraj wymieniałem wycieraczki, i też były jeszcze "salonowe". Tarcze tył też mam fabryczne więc olej w skrzyni na 1000% nie był wymieniany

Napewno przy takim nalocie nie wymienili 

Ja taki spuściłem 

received_862542753929284.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Dnia 15.07.2018 o 00:37, pbet napisał:

I jak @ArturMegane? Zmieniłeś olej? Jaki wybrałeś? Jakie wnioski po wymianie?

Wymieniłem :) Wlalem 75W-80 NFP.

Jedyne co zauważyłem to skrzynia chodzi lżej, ogólnie lewarek zaczął chodzić lżej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jaki olej gęstszy moge zalac do skrzyni? I innej marki niż elf? Chce również wlać ceramizer chyba jako jeden z nielicznych żeby poprawić pracę skrzyni. Wiadomo, że w zimę gęstszy olej może sprawiać problemy ale jakoś mi to zwisa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1. Olej można lać inny i każdy o tym wie. Dlatego pytałem jakie inny jest polecany.

Po 2. Oleje Elfa to najniższa półka, totalny badziew.

Po 3. Samozwańczy mechanik czyści styk piasty z felgą "druciakiem" na wkrętarce. 

Nigdy się tego tak nie robi. 

Po 4. Smar miedziany na styk felgi? Debil czy co? Tak samo smarna piaste? Tam można co najwyżej plauszkiem lekko coś rozprowadzić. 

Słuchając takich "mechaniorów" na pewno będziemy mieli dobre samochody :applause:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!