Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Recommended Posts

Czy jesteście w stanie wskazać miejsce "technicznych" otworów w tylnych drzwiach, którymi powinien uciekać nadmiar wody?

Napisano (edytowany)
20 minut temu, seimi napisał:

No i przed chwilą wróciłem od Pietrzaka, bo byłem im pokazać cieknące drzwi kierowcy. Nic nie wiedzą o nowych głośnikach. Jestem umówiony trzeci raz na piątek.

Dzwoniłem również do Zabrza,  ale podobno jestem pierwszy,  który zgłasza takie coś. 

W te nowe przeprojektowane głośniki to raczej nie ma co wierzyć, wydaje mi się że mój serwisant przykoloryzował troche. U mnie są do wymiany bo je ponoć zalało, ale jestem przekonany że przyjdą te nowe głośniki w niezmienionej wersji tylko poprostu zostaną dobrze osadzone i uszczelnione, taką mam nadzieje. Acha dodam że u mnie przecieki występują w tylnych drzwiach, z przodu suchutko.

Edytowano przez Meca

Na razie nie cieknie. Zobaczę jeszcze wieczorem albo rano. Z resztą jutro też cały dzień deszcz dopiero się okaże czy dobrze zrobili. 

7 minut temu, PCet napisał:

Czy jesteście w stanie wskazać miejsce "technicznych" otworów w tylnych drzwiach, którymi powinien uciekać nadmiar wody?

Na samym dole drzwi są otwory. Przysłania je trochę ta dolna gumowa listwa. 

15 minut temu, Meca napisał:

W te nowe przeprojektowane głośniki to raczej nie ma co wierzyć, wydaje mi się że mój serwisant przykoloryzował troche. U mnie są do wymiany bo je ponoć zalało, ale jestem przekonany że przyjdą te nowe głośniki w niezmienionej wersji tylko poprostu zostaną dobrze osadzone i uszczelnione, taką mam nadzieje. Acha dodam że u mnie przecieki występują w tylnych drzwiach, z przodu suchutko.

U mnie też jest to tylko  z tyłu.Z przodu suchusieńko

12 minut temu, seimi napisał:

Na razie nie cieknie. Zobaczę jeszcze wieczorem albo rano. Z resztą jutro też cały dzień deszcz dopiero się okaże czy dobrze zrobili. 

Na samym dole drzwi są otwory. Przysłania je trochę ta dolna gumowa listwa. 

Po takich opadach jakie są teraz jutro wszystko będzie jasne,czy dobrze zrobili czy też nie :D

Dnia 13.05.2019 o 19:48, seimi napisał:

Tak bo wcześniej tego nie było. Ale zauważyłem to dopiero w domu. Są to tak jakby ślady po ostrym narzędziu. Generalnie widzę,  że tapicerka po ściągnięciu chyba sobie gdzieś leżała na podłodze. Nikt się nie przejmuje czyjąś własnością.

Witaj w klubie. U mnie przeciekają wszystkie drzwi poza kierowcy (póki co).

Było to już robione w Kellerze w Gliwicach, ale oczywiście problem wrócił.

Żeby było śmieszniej, skończyła się już gwarancja i jestem w czarnej (_._).

W Gliwicach zostawili mi natomiast cały środek usyfiony z tyłu od tego smaru i pamiątkę też z jakiegoś narzędzia na tylnych prawych drzwiach:

tylne prawe drzwi.jpg

polerka Ci to usunie.

Jak na razie po dzisiejszych obserwacjach, przeciekają mi drzwi kierowcy,  które nie były ruszane. Martwi mnie,  że wielu osobom cieknie to dalej,  mimo napraw. Ile można zdejmować i zakładać tapicerkę. 

Napisano (edytowany)

Wodę masz w nich też na progach???Czy woda na progach to standard???

Edytowano przez lubowitz78

Tyle wody jeszcze nie ma,  żeby stała na progach, tak jak w przypadku pierwszego postu w tym temacie. Po prostu wychodzi spod tapicerki drzwi. 

Napisano (edytowany)

Jeśli samochód postoi długo na deszczu to wyjdzie woda aż na progi bo zbiera się na uszczelce głównej drzwi, tyle że od środka samochodu, w końcu przeleje się przez próg. Problem też taki ze na progu jest guma pomiędzy plastikiem i blachą , ta guma nie jest szczelna bo też nie musi być, ale w tym przypadku kiedy woda wyjdzie na próg to wlewa się do środka pomiędzy plastik i blachę wprost na wygłuszenia pod wykładziną, a gdy tam dostanie się dużo wody to jest bajoro, wilgoć, stęchlizna w aucie. Ja sobie to zabezpieczam folią aby woda lała się na gumowe dywaniki a nie do progu. Z dywaników co jakiś czas wylewam wodę, czuję sie wtedy bardzo dziwnie, wylewam wodę z nowego auta i kontem oka widzę ognisko korozji na błotniku nowego auta, jakaś abstrakcja wydawałoby się. 

8E9F49D6-AAC7-45F6-81C6-C64FC4A54877.jpeg

Edytowano przez Meca

Matko!!! Nie no u mnie jest po takich ulewach parę kropel na uszczelce między drzwiami a kabiną.Ty to masz naprawdę masakrę!!!!

To jest po całej nocy powiedzmy intensywnego deszczu. Ja też zawsze miałem pare kropel na progu, bo reszta wlewała się pod gumę na progu i wpadała za plastik do wnętrza progu, później sie zorientowałem. Dlategi zabezpieczenie folią. Wstaw sobie filię i zobacz ile tak naprawde jest tam wody dostającej się przez te drzwi. Uchyl kant listwy gumowej na prigu i zobacz ze jest tam szczelina w którą leje się woda, bo ta listwa gumowa nie uszczelnia dobrze, bo nie musi, bo na progu wody ma nie być nigdy. Zobacz czy nie masz mokrej wykładziny.

normalnie rzeźnia.Ty to masz naprawdę okropne.Jakbym miał coś takiego to na serio by mnie kur......ca chwyciła.Ja dzisiaj poszedłem do auta po całym dniu jak nie jeździłem-a leje u mnie od razna i było sucho z oby dwóch stron.Tak czy siak jadę ,żeby mi to uszczelnili,skoro już raz jakieś objawy się pokazały.Ale u mnie w porównaniu do Ciebie do jest naprawdę pikuś.

Mowa o tym styku gumy z plastikiem

Woda nie przelatuje przez próg bo wlewa się pod gumę. I wydaje się ze jest pare kropel , a tak nie jest. Wstaw folię zobaczysz ile tego tam jest.

ED8D2142-3051-4E37-8583-A825C935E0E8.jpeg

Wykładzinę mam na szczęście suchą.

Dnia 15.05.2019 o 19:46, lubowitz78 napisał:

x

Ja jeszcze też miałem , ale pod gumą była już woda, na dłuższą metę mogło by bałaganu narobić. Generalnie ten przeciek, albo raczej jego skala sprytnie się maskuje, pewnie wiele osób nawet nie jest świadome że ma ten przeciek, woda się zbiera później odparuje i tak w kółko, aż pojawi się zapach stęchlizny albo ciś innego. 

lapka2.gif

REGULAMIN - 

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Jednym słowem trzeba to jak najszybciej zrobić,czyli uszczelnić.Tylko dobrze i będzie po problemie.Hmmm-dzisiaj przyglądałem się z przodu-nic takiego się nie dzieje.Jest sucho.

Nawet z tyłu dzisiaj było sucho i jak świeciłem latarką w maskownice głośników,nie było tam żadnych kropel wody.

Aż dziw że wszystko to przez złe osadzenie i dupiate uszczelnienie głośnika.

Zastanawiam się,czy jak będą mi w piątek uszczelniali tył,czy profilaktycznie nie kazać im też zrobić od razu przodu.Chociaż tam na razie nic się nie dzieje.

Dnia 15.05.2019 o 19:56, lubowitz78 napisał:

x

Jeśli masz przód sucho to lepiej go zostaw, ta robota serwisantów , rozbieranie tapicerki itp wcale dobrze samochodowi nie służy. Serwisanci ze tak powiem nie cackają sie z tym, zawsze jest ryzyko rys, pourywanych zaczepów, czego nie widać a tapicerka może trzeszczeć. Im mniej ingerencji serwisantów tym lepiej, niech naprawią to co niezbędne a reszty lepiej niech nie ruszają. Masz przykład wyżej, piszą chłopaki o rysach na tapicerce , lakierze itp.

lapka2.gif

REGULAMIN - 

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Napisano (edytowany)

Ja już zastrzegłem,że jakie auto oddaję to w takim stanie mają mi go wrócić.I nie ma innej opcji.

W sumie masz rację z tym przodem-skoro nic się nie dzieje nie ma się co martwić na zapas i tego ruszać :D

Edytowano przez lubowitz78

Dobrze jakby fotkę z moim przeciekiem zobaczyły osoby które piszą że marudzę na jakość Megane 4. 

Ja mam auto z początku produkcji (Lipiec 2016) i nie ma najmniejszego problemu. A zazwyczaj takie problemy dotyczą aut z początku produkcji.

55 minut temu, lubowitz78 napisał:

Jednym słowem trzeba to jak najszybciej zrobić,czyli uszczelnić.Tylko dobrze i będzie po problemie.

Teraz byłem w aucie no i oprócz drzwi kierowcy,  krople pojawiają się na drzwiach przednich pasażera,  które robili 2 dni temu. Czyli mam do zrobienia przynajmniej przód. Już nie wierzę,  że potrafią to dobrze zrobić. Musi być jakaś wada fabryczna. 

O dziwo krople pojawiają się z boku tapicerki i spływają w dół głośnika. 

20190515_203514.thumb.jpg.703041e7c91d9d1b2a2110f88e6a372b.jpg

Napisano (edytowany)

To jest jakaś masakra. Mam tym autem pojeździć parę ładnych lat, ale nie wiem czy wytrzyma ( i moje nerwy) i czy zmiana z Clio IV miała sens x(

Edytowano przez doesnt

Dokładnie. Żona akurat ma clio IV i złego słowa nie można powiedzieć. Nie ma to jak kupić sobie nowe auto i użerać się z ASO w sprawach, które w ogóle nie powinny mieć miejsca. 

Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, lol19pl napisał:

Ja mam auto z początku produkcji (Lipiec 2016) i nie ma najmniejszego problemu. A zazwyczaj takie problemy dotyczą aut z początku produkcji.

No dziwne, Moje z połowy 2018 roku, widocznie producent stwierdził że trzeba przyoszczędzić  na czymś.

A co powiecie na ślady korozji błotnika tył, to dopiero dyskoteka

1 godzinę temu, seimi napisał:

Teraz byłem w aucie no i oprócz drzwi kierowcy,  krople pojawiają się na drzwiach przednich pasażera,  które robili 2 dni temu. Czyli mam do zrobienia przynajmniej przód. Już nie wierzę,  że potrafią to dobrze zrobić. Musi być jakaś wada fabryczna. 

O dziwo krople pojawiają się z boku tapicerki i spływają w dół głośnika. 

20190515_203514.thumb.jpg.703041e7c91d9d1b2a2110f88e6a372b.jpg

Czyli winowajcą może nie być głośnik

46 minut temu, doesnt napisał:

To jest jakaś masakra. Mam tym autem pojeździć parę ładnych lat, ale nie wiem czy wytrzyma ( i moje nerwy) i czy zmiana z Clio IV miała sens x(

Po tym co widze, to chyba sensowna była by zmiana marki niestety

Edytowano przez Meca