Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Koszta malowania błotnika w ASO


Rekomendowane odpowiedzi

Jak mi jeden "jegomość" drzwi delikatnie obił otwierając swoje i robiąc niewielkie zarysowania na moich to za lakierowanie chcieli coś około 1500 zł. Drzwi pewnie jak błotnik, jeden element.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie za tylni zderzak w ramach AC wycenili na 1300.

Łączę się w bólu, bo teraz też mam błotnik do malowania...

Edytowane przez yod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochronę zniżek masz tylko przy kontynuowaniu ubezpieczenia w obecnym TU. Jak za rok będziesz chciał z jakiś względów odejść i wykupić od konkurencji to oni nie będą jej honorować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz bezgotówkowo? Bo może warto rozważyć naprawę typu smart (miejscowo). Wychodzi taniej, często lepiej. Ja też kiedyś naprawiałem otarcie błotnika (plastikowego) bezgotówkowo w ASO - wyszło to dramatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, bezgotówkowo w ASO. 

był wczoraj rzeczoznawca i zatwierdził wycenę, samo PZU wyceniło szkodę na 650 zł brutto. 

Natomiast ASO na 1500. Robię w ASO i oni powiedzieli, że malowanie będzie miejscowe, lakierowanie jednak całego błotnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem odpryski lakieru na rantach tylnych błotników, takie wielkości monety 2 zł i dodatkowo jeden odprysk na tylnej klapie na tablicą rejestracyjną (tu wielkości 5 zł). Do tego progi na wysokości tylnych drzwi były przez dzieciaki mocno poobcierane i wypiaskowane do gołej blachy progi od spodu w miejscu gdzie ustawia się podnośnik. Objeździłem kilka warsztatów i ceny kształtowały się od 1.800 do 2.000 (w ASO) za komplet. No może nie do końca komplet bo naklejek na tylne błotniki nie uwzględniali i nowych emblematów na klapę.

W końcu zrobiłem u mechanika z rodziny - jakość może nie powala ale mam wrażenie że zapłaciłem tylko za sam materiał - 430 zł. Polakierowane mam całe tylne błotniki wraz całymi progami, całą tylną klapę i zrobione "barankiem" progi od spodu na całej długości.

Folię ochronną na tylne błotniki chciałem kupić, ponoć tylko w ASO są warte uwagi ale cena.... 180 zł! Bóg ich chyba opóścił! Kupiłem w końcu takie:

https://chronlakier.pl/samochodowe-folie-ochronne/14-renault-megane-ii-naklejka-folia-ochronna-blotnik-tyl.html#/strona-para_obie_strony/folia-3m_scotchgard_0_360_mm

wybrałem wariant z najgrubszą folią 3M (0,36 mm - to i tak ponoć połowa tego co daje fabryka). Dzisiaj przyszły.

Zapomniałem zrobić fotkę swoich starych przed zdarciem, mógłby ktoś podesłać zdjęcie swoich na samochodzie? Chodzi o to żeby przykleić w miejscu przewidzianym przez producenta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem w mojej Megance podobny problem - zarysowanie przedniego błotnika.

Ze względu na duże rysy - Rzeczoznawca zarekomendował wymianę błotnika na nowy w kolorze nadwozia - koszt 2600 pln z ubezpieczenia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Dnia 5.07.2018 o 09:44, LTar napisał:

Faktycznie 1500 zł. 

Na kamerach sprawcy nie znaleziono. 

Idzie z AC, mam ochronę zniżek, ale mimo wszystko szkoda. 

Miałem obtarty zderzak, kolor czerwona perła, a miejscowo za 300 zł mi zrobili u podwykonawcy Renaulta w Bydgoszczy, bo Renault nie ma swojej lakierni tutaj. Nic nie widać po tej robocie choć koleś ostrzegał, że coś zawsze będzie widoczne bo perła to kolor ładny ale upierdliwy i ciężko mieszankę zrobić, żeby kolor dobrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pojechałem umyć wczoraj auto, tak sobie myję myjką ciśnieniową i się zastanawiam czemu ten brud ze zderzaka nie chce zejść. Otóż to niestety nie bród, tylko ślad po jakmś mistrzu kierownicy, który nie przejął się przerysowaniem mojego auta.

IMG_20181211_205723.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!