Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Full led megane 4


Rekomendowane odpowiedzi

Hej

mialem leży firmy bosma. Nie pasowały w soczewkę meg3. Tworzyła się czarna plama w widmie. 

Pozniej model zachwalany na forum, fakt światło bielutkie wpadające w niebieskie. Ale było go tak mało ze po zmroku a tym bardziej przy opadach wrażenie jakoby nie było świateł. 

Najlepiej świeciły ledy h7 kupione na allegro ale te wentylatorki w nich zamontowane są bardzo niskiej jakości i przy dłuższym świeceniu było widać jak przygasają czyli dioda się przegrzewają. Ogólnie lipa. 

Najleoszy efekt jest jednak na xenonie hid h7. Jak już być ponad prawem to niech przynajmniej swieci a ni tylko wyglada. 

 

Ja jednak zaryzykowałbym z lampami led w meg4. Tata odebrał nowego captura z full led i wydaje mi się ze światła ma lepsze niż mam w octavii. A mam bizenon skrętny. 

3A496FEE-912C-4CBD-8BFB-CB8BDB86E789.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do teraz zastanawiam się jak to jest możliwe, że w wersji Full LED kierunki nie są LED <czerwona>

Z chęcią bym to wymienił sam, gdyby to było na zasadzie wyjmuje starą, wsadzam nową, ale z tego co widzę to bez clipa nie podchodź. Ciekawe, czy serwis wymienia kierunki na LED.

No i druga sprawa, nawet nie wiem jak się dostać do przednich kierunków, bo przecież nie ma ich w kloszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xxx

Są w zderzaku pod spodem masz specjalną klapka odchylasz ja i wyciagasz, ja mam tyl led żarówki i dużo mocniej świecą,  już jeden Pan mnie zaczepił ile doplacalem za migacze i stop ledowyhaha

Dnia 11.07.2018 o 12:09, gwro napisał:

 

Jakie miałeś LEDy, markowe czy tańsze rozwiązanie? Co do homologacji, to z policją raczej nie będzie problemów, prędzej z jakimś kumatym diagnostą, jednak jak podstawi maszynkę i będzie prawidłowe "odcięcie" to też się raczej nie przyczepi.

 

Samo przełożenie lamp poza kosztami wiąże się z rozbiórką auta na gwarancji - minimum do zrzucenia zderzak przedni. Nadal nie wyjaśniła się też kwestia dodatkowego przewodu w wersji z LED w stosunku do H7. Nie widziałem jeszcze nikogo kto by tej zmiany dokonał, na razie uprawiane jest bajkopisarstwo. Hiszpanie i Włosi montują H7 LED (lepszej lub gorszej jakości) i śmigają.

 

Ogólnie do MIV nie doszukałem się jeszcze schematów elektrycznych i innej dokładniejszej dokumentacji.

Są markowe led od philips za 550zl z allegro i świecą jak led byłem na stacji jak i policja do kontroli zero jakich kolweik problemów;)

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Rafael156 napisał:

bo ja sobie chwałę i to bardzo te Philipsy światła aż nadto

Ciekawe czy jadący z naprzeciwka i może jeszcze w deszczu również wychwalają. Pewnie tak, stosownymi epitetami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie slepia sprawdziliśmy z Rafałem po zmroku w deszczu itd wszystko ok mówię na przeglądzie jest ok policja też kontrolowana i nic.

Regulamin pkt. 5.13 - Nie cytujemy postu w całości odpowiadając bezpośrednio pod nim - kataryniarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to jest forum aby dyskutować, jak to jest z homologacją każdy wie. Ja u siebie ograniczyłem się na razie do wymiany wszystkich wewnętrznych (oświetlenie schowka, podświetlenie lusterek w osłonach oraz bagażnika) + oświetlenia tablicy rejestracyjnej. Najbardziej jestem zadowolony z bagażnika, dużo jaśniej. Wybrałem Osrama LEDriving 6000K. Co do zamienników H7 Philipsa to widziałem raczej same pozytywne komentarze + pomiary oświetlenia, gdzie widać poprawną granice światła/cienia więc nie ma opcji, żeby oślepiały.

 

Rafael156 masz może zdjęcie jak te LEDy wyglądają od środka?

Edytowane przez gwro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o to jak są zamontowane w środku? Wystawać nie wystają, dekielek się domyka bez żadnego problemu.

 

20180711_201807.jpg

Światła wsteczne ledowe też mają barwę jak należy + są dużo mocniejsze oraz widoczne za dnia.

 

 

20180627_175914.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie te ledy Philipsa. Nawet 2 komplety. W dobrej pogodzie owszem świeciły super. Ale jak popada to za miastem był dramat. 

Powodem jest barwa tych żarówek. Wpadają w niebieski kolor. Najlepiej to widać w porównaniu z Led ami do jazdy dziennej które są białe a ledy philips są zdecydowanie bardziej niebieskie. Wygląda to niefajnie i nie oryginalnie. 

Z widmem itp nie było problemów. 

Czekam na takie ledy ale o barwie maks 5000K. Wtedy na pewno je kupie i zamontuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam problemu z tymi żarówkami i chwalę sobie je. Nie ma żadnej czarnej plamy u mnie a co do pogody w deszczu uważam że świecą jak zwykle h7 mimo tej barwy 6000k. Jeśli będzie deszczowa pogoda to zrobię zdjęcie żeby nie było, że zmyślam ;). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to jakie finalnie na ten moment na rynku polecacie:
- Ledy H7 do soczewek, które i dobrze wyglądają przy Ledach dziennych i dobrze oświetlają w nocy?
- Żarówki zwykłe H7 do soczewek, które i dobrze wyglądają przy Ledach dziennych i dobrze oświetlają w nocy?

Z góry dzięki za pomoc :)

 

Edytowane przez Tobek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!