Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Can CLIP - pierwsze kroki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie do osób doświadczonych przy pracy z CLIPem na większej ilości aut. Do tej pory od dłuższego czasu zajmowałem się samochodami z grupy PSA za pomocą programu Diagbox/PP2000/Lexia. Teraz zaczynam przygodę z CLIP.

 

Nauczyłem się obsługi programu w zakresie rozpoznawania kalkulatorów, testu sieci CAN, oraz wejścia w każdy kalkulator, i odczytu błędów. Mogę wejść w opcje zabezpieczone UCH i programowanie poszczególnych funkcji. Problem jest w tym, że nie widzę zbyt dużo możliwości do zaprogramowania. Maksymalnie dwie na każdy kalkulator, lub wcale.

Dziwi mnie to, gdyż w przypadku grupy PSA, praktycznie w każdym kalkulatorze mam możliwość programowania przynajmniej 10 parametrów (od ilości rezerwy, rodzaj auta, nadwozia, funkcji wyświetlacza, kodowanie poduszek powietrznych itd.)

 

Czy w przypadku Renault tak mała funkcjonalność jest normalna, czy robię coś źle? A może zależy to od wersji UCH? Auto na którym się uczę jest bardzo ubogo wyposażone (MIII)

Będę wdzięczny za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clip ma mniejsze możliwości programowania niż w grupie PSA, natomiast bardzo dobrze sprawdza się w diagnostyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł tematu bardzo mi odpowiada - również zaczynam przygodę z clipem choć jestem daleko za Tobą w tyle. Fajnie by było gdyby udało się stworzyć tutaj taki mini przewodnik od podstaw. Oczywiście jeśli będą chętni "mentorzy" do wdrażania "świeżaków" w tajniki tej magii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

x

Korzystasz z możliwości CLIPa? Trzeba dużej wiedzy żeby posprawdzać trochę rzeczy albo znaleźć winowajcę jak autko wyświetla np. komunikat "sprawdź wtrysk"?

7 godzin temu, smooth00 napisał:

@[email protected] Mam CLIPa. Jestem z okolic Poznania. Zapraszam. U mnie troszkę taniej :)

 

7 godzin temu, smooth00 napisał:

@[email protected] Mam CLIPa. Jestem z okolic Poznania. Zapraszam. U mnie troszkę taniej :)

Ja z Jeleniej Góry:)

Lubię wiedzieć więcej. Nieraz łącze się smartfonem bluetoothem z ODB aplikacja "Piston", z ciekawszych rzeczy to pokazuje mi stan ładowania akumulatora i dokładną temp. cieczy chłodzącej.

lapka2.gif

REGULAMIN - 5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni.- mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@[email protected] nie korzystam z jego pełnych możliwości :) Póki co użyłem tylko kilka razy i głównie do odczytania błędów. Taki też był cel mojego zakupu. Planuję zakupić jeszcze zakupić jakiś ELM327 BT żeby w telefonie móc podglądać bieżące parametry bo nie wyobrażam sobie jazdy z laptopem na kolanach i clipem pod nogami nawet jako pasażer.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na stałe podpiętego ELMa do gniazda serwisowego, ale szału nie ma, odczytuje temperaturę cieczy, temperaturę zasysanego powietrza, bieżące obroty, ładowanie.

Mimo dostępnych wielu innych niestety nie działają (np.chwilowa korekta wtrysku). Dlatego CLIP mnie bardzo interesuje.

Jak widzę na allegro to koszt ok. 600-700 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x

Miałem ale nie wiem czy PRO (jest bezpłatne?) i też nic więcej nie pokazywał:(

lapka2.gif

REGULAMIN - 5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni.- mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x

Jesteś pewien że pokazuje chwilowe korekty wtryskiwaczy i temperaturę katalizatora (lub DPF)?

lapka2.gif

REGULAMIN - 5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni.- mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!