Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Meggi IV Intens 2018 - deska rozdzielcza nie gaśnie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dopiero co 2 tyg temu odebrałem nową Megankę z salonu, ma przejechane niecałe 200 km, a już mam z nią dziwny problem....

Po wyłączeniu samochodu i odejściu parę metrów drzwi normalnie się blokują i lusterka chowają, ale podświetlenie drzwi oraz deska rozdzielcza i ekran środkowy nie gasną.Cały czas się wszystko świeci, trwa to czasami od 15 - 40 min, a czasami w ogóle nie ma miejsca. Nie wiem od czego to zależy, samochód stoi w garażu, wczesniej miałem tą samą Meganke rok 2017 uboższa wersja i nic sie takiego nie działo.Zgłosiłem już to w serwisie, w przyszłym tyg oddaję auto ,ale powiedzieli ,że pierwszy raz sie z takim czymś spotykają. Może to wersja oprogramowania? Czy ktoś się z  takim czymś spotkał? Będę wdzieczny za pomoc

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO to rzeczywiście masz ciekawy przypadek. Przypuszczalnie coś się popierniczyło w sofcie.

Jakoś nigdy nie sprawdzałem czy w naszych Megankach jest możliwość ustawienia czasu podtrzymania zasilania na aucie po zamknięciu.

 

W drugim aucie mam w menu możliwość ustawienia czasu podtrzymania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem w menu czas podtrzymania zasilania po zamknięciu lecz nic takiego nie znalazłem. Po wyśćiu z samochodu normalnie wszystko gaśnie, lusterka się chowają i po chwili na nowo się wszystko zaświeca :/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

byłem, powiedziano mi że defekt miała akcesoryjna antena ,, płetwa rekina " , wymienili na nową ale po powrocie do domu znów to samo :/, w poniedziałek ponownie jadę auto odstawić do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jeśli chodzi o serwis to nie pamiętam ile razy w ciągu ostatnich dwóch miesięcy byłem.dopiero po zgłoszeniu reklamacji w Renault Polska Warszawa nagle serwis w Jaworznie (tam gdzie kupiłem) zainteresował się  bardziej problemem, a nawet dostałem auto zastępcze, które wcześniej jak twierdzili mi nie przysługuje.W ostatni pt odebrałem auto z serwisu, który stał tam prawie 2 tyg.  w tym czasie zostały zrobione pomiary, przeprogramowano moduł UCH, UPC oraz zegary.Jednak to nie pomogło i Renault PL zwróciło się z prośbą o pomoc do Francji.Po tym została zamontowana żarówka, która została podłączona do jednego z modułów i miałem obserwowac jej zachowanie w momencie gdy zegary będą się świecic. Gdy ponownie wszystko się świeciło po zamknięciu samochodu zamontowana żarówka się świeciła. Dzisiaj zawiozłem auto do serwisu, gdzie mi powiedziano, że prawdopodobnie jest uszkodzony moduł UPC który został zamówiony i mają mi go wymienić.Po wymianie napisze coś wiecej.

 

Foto wspomnianej lampki

41920133_321970078359527_5398197171453427712_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No patrz obudzili się w ASO jak im RP dupę obrobiło.

 

Auto zastępcze należy się za każdym razem jak jest robiona naprawa w ramach gwarancji - i nie ma znaczenia co jest robione (piszę żeby zaraz ktoś nie wypisywał że tak nie jest).

 

Ciekawe jak będzie po wymianie UPC - myślę że problem zniknie. 

Edytowane przez MarcinDe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry ale pomyliłem się wymienili moduł UCH a nie UPC. Dziś odebrałem samochód i bede obserwował z czasem dam znać czy jest już wszystko ok

niestety dalej to samo, wymiana modułu UCH nic nie pomogło :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dla mnie jest zagadką jak producent auta może nie wiedzieć co się dzieje z jego produktem.... Jeżeli nie są wstanie naprawić auta powinni je wymienić na egzemplarz bez wady produkcyjnej a ten rozłożyć i sprawdzać element po elemencie i dojść co jest problemem.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!