Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Silverek napisał:

Jeśli chodzi o częstotliwość to zwiększa się wraz ze wzrostem prędkości, natomiast po wciśnięciu hamulca pisk ustaje.

No potrzeba szukać w układzie hamulcowym na osi zacisk-klocek-tarcza. Wygląda jakby klocek stukał o tarczę. Może nie odbija tak jak powinien, może zacisk trzeba wyczyścić, może tłoczki wymienić. Dziwię się trochę, że Twój mechanik nie próbuje wyeliminować problemu. Znajdź takiego, który będzie szukał aż do skutku ale też nie będzie wymieniał części na ślepo tylko przeprowadzi porządną diagnostykę.

 

Jeszcze jedno. Piszczy Ci tylko jedna strona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika, że piszczy wyłącznie lewa strona. Mój mechanik niestety twierdzi, że to błachostka którą nie powinienem się przejmować, natomiast drugi mechanik u którego ostatnio stało auto twierdzi, że winny jest rant na tarczy i tylko ich wymiana rozwiąże problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Silverek napisał:

Mój mechanik niestety twierdzi, że to błachostka którą nie powinienem się przejmować

Może i nie powinieneś (w sensie za bardzo) ale skoro tutaj piszesz to znaczy, że Ci przeszkadza i wolałbyś cieszyć się głową ciszą. Znajdź więc mechanika, który Cię nie oleje w ten sposób, a wyeliminuje usterkę. W końcu nie chcesz żeby zrobił to za darmo. Widać ma za dużo kasy.

1 godzinę temu, Silverek napisał:

drugi mechanik u którego ostatnio stało auto twierdzi, że winny jest rant na tarczy i tylko ich wymiana rozwiąże problem.

Nie wiem czy może mieć rację. Tutaj niestety nie podpowiem, a koszt dość spory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rant na tarczy zostaje bo w tym miejscu nie ma klocka hamulcowego i nic nie ociera o tarczę , więc najprościej to zdjąć koło i pokręcić tarczą i sprawa będzie jasna czy to winny jest klocek ,czy mechanik wymyśla cuda .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pit-men dzięki za sugestię. Postaram się ugadać z mechanikiem, aby przy mnie dokonał diagnozy. Fakt jest taki, że gdy podczas tych pisków wcisnę nawet delikatnie pedał hamulca to momentalnie ich nie słychać. Wydaje mi się, że może klocek do końca nie odbija i przy jakimś ustawieniu kół ociera o kawałek tarczy.

 

@Aktualizacja 26.07

Wrzucam foto moich tarcz, czy faktycznie ten delikatny rant może być powodem pisków?

 

 

Hamulce.jpg

Edytowane przez Silverek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze chodziło raczej o to żebyś sprawdził czy to nie klocek obija się o tarczę. Sądzę, że tak jest na 99,9%. Dlatego musisz ściągnąć koło i pokręcić tarczą żeby słuchać i obserwować, a będziesz wiedział co i gdzie piszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś rano w ASO Renault i umówiłem się na wizytę 01 sierpnia. Pracownik serwisu twierdzi, że jest to znany przypadek i dokładne czyszczenie układu hamulcowego rozwiąże problem. Na temat klocków TRW, które mam założone stwierdził, że to szajs i one również mogą być przyczyną pisków jednak wcześniej były założone oryginalne Renault i piski również były...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!