Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z Meganką III, to moja 3-cia Renówka i to samo miałem w Lagunie I i Megane I. Otóż po skręcie kierownicy w lewo nie wraca do punktu zero zostaje przechylona i auto jedzie w lewo. Z prawej strony odbija za to dość mocno nawet chyba aż za bardzo. Poza tym występuje  lekkie ściąganie w lewo i setki korekt toru jazdy przy jeździe na wprost.Problem pojawił się po wymianie sprężyn. Zostały wymienione 2 sztuki sprężyn z przodu, sworznie wahaczy i 3 razy była robiona geometria. Wszyscy mechanicy rozlozyli ręce, nawet Aso nie jest w stanie postawić diagnozy poza wymianą przekładni. Meganka ma 104 tys przebiegu. Wszystko było idealnie do momentu kiedy pękła jedna sprężyna i trzeba było wymienić i teraz cuda. Dodam że sprężyny zostały założone oryginalne sworznie też. I 3 razy geometria 3D. Przy Lagunie I i Megane I już się poddałem. Cieszyłem się że III była idealna i masz. Polecacie kogoś w województwie małopolskim kto to ogarnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wczoraj zostały wymienione amortyzatory, łożyska plus poduszki kolumny, przeguby sworznie. Ustawiona na nowo geometria...i dalej jak było tak jest.:41_pensive: porażka. Na zimowym komplecie kół też nic nie pomogło Nie da się z tym nic zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostsza rzecz. Podnieść przód samochodu na koziołkach, opdalic i wrzucić na jedynkę. Sprawdzić, czy obydwa koła obracają się z tą samą prędkością. Blokowć ręcznie jedno koło i na przemian obserwować, żeby wyeliminować mechanizm różnicowy skrzyni biegów i zaciski hamulcowe.

Jeśli tu będzie dobrze to pozostaje tylko elektryczne wspomaganie kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

geometria 3d hunter zrobiona godzinę temu w krakowie....jeszcze gorzej jak było...teraz to już wogóle jest źle. Na razie zostaje jak jest trudno, poszło kupe kasy, jak będzie czas to chyba jednak zamówię jakieś inne te sprężyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Problem rozwiązany, zakupiłem 2 szt nowych oryginalnych sprężyn, te co były teraz firmy Kayaba robiły takie problemy, dodatkowo Geometria 3d john bean i jest tak jak ma być. Uwaga na Kayabe, ta firma robi jeden rodzaj sprężyn do wszystkich modeli. Natomiast Sachs jak i i OE  do wszystkich wersji silnikowych osobno, mogę zrobić zdjęcie z katalogu Sachsa. Pytanie jeszcze czy na górze mcphersona ustawia się tymi trzema śrubami poduszkę czy skręca się jak leci??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!