Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prośbą o ocenę oferty na Megane


2pac

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, LTar napisał:

Przecież napisał że bierze auto z dostępnych. Nic nie może zamówić.

no to niech poszuka u innych dilerów, w czym problem ?

W październiku 2017 kupowałem polifitowego Captura to właśnie takiego jak chciałem do Gdyni sprowadzili z południa Polski-teź chciałem auto od ręki - poczekałem 5 dni

 

A światła LED to podstawa w tym aucie. Najlepiej wydane pieniądze w Meg IV - bezpieczeństwo przede wszystkim a poza tym super wygląd. Seryjne brązowe świeczki w połączeniu z ledami od dziennych wyglądają jakby ktoś je tam zamontował dla żartu.

Edytowane przez Sarna1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wykonać jazdę próbną (ja jeździłem do W-awy bo na wschód od Wisły tylko były do jazdy 1.2 tce) Meganką z silnikiem 1.6 SCe, a nawet wypożyczyć z wypożyczalni podobne auto na 2-3 dni i samemu ocenić. Mamy z żoną jako drugie auto (do jazdy w koło komina, a niekiedy i dalej) od ponad 9 miesięcy MIV hb 1.6 SCe Life. Dla nas podstawa wystarczyła - klima jest, tempomat jest, gdybym szukał bogatszej wersji i z motorem z turbo (jeśli turbo benzyna w MIV to 1.6 165KM lub 205KM) rozważałbym także inne marki. Silnik 1.6 SCe jak to benzyniak wolnossący nie jest demonem przyśpieszeń i elastyczności, ale na miasto nie jest zły, no i ma wtrysk wielopunktowy (ważne dla osób, które chcą dłużej jeździć autem, tylko w tym przypadku bez lpg:rolleyes:), cztery gary jest sprawdzony i ma dobre opinie. Na trasach gorzej, ale można wyprzedzać tylko kręcimy. Moim zdaniem MIV z tym motorem jest autem godnym polecenia. Wybór oczywiście należy tylko do Ciebie:rolleyes:. Cena którą Tobie zaproponowano jest ok tylko nie bierz dywaników "gumowych" (lepiej wybrać na jesień i zimę Rezawplast-a) czyli w wypadku Reni MIV plastikowych bo są beznadziejne, jak jeden z Kolegów wspomniał wybierz w salonie materiałowe Premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna cena. Jakby był grandtour to sam bym pomyślał tylko, że może nie czarny bo choć piękny to raz miałem i podziękuję. W kwestii mocy powiem tylko tyle, że mam 1.6 starej konstrukcji 110KM i nie jestem najwolniejszy na drodze, mogę wyprzedzić, jest czym gdy się wkręci na obroty. Do jazdy zwykłej w trasie 90-110 bardzo ok. Pewnie z silnikiem Nissana będzie podobnie. Można dyskutować, że moment, spalanie i inne duperele. Tylko po co. Jak Cię stać na paliwo i nie chcesz diesla to bierz, będziesz zadowolony.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za opinie, oczywiście jakby ktoś chciał coś jeszcze dodać to każda uwaga jest na wagę złota:-)<ok>

Co do silnika do tej pory jeździłem tylko wolnossacymi benzynami, moc rozwijalem liniowo 75, 90, 124 i ostatnio 147 KM. Zdaje sobie sprawę z tego, że silnik nie będzie demonem prędkości, ale robię sredniorocznie 15000 km, w tym 70% miasto (odcinki do 10 km), 20 % krajowki i 10% drogi szybkiegoruchu. 

1.6 sce nie jest zapewne demonem oszczędności, ale ostatnia Avensis z automat. skrzynia biegów w zimie w mieście potrafila spalić 12 l/100. W trasie na swoje gabaryty Toyota była oszczędna bo można bylo zejść poniżej 7.

Zależy mi na bezawaryjosci silnika, oraz aby był w miarę oszczędny. Planuje autem pojeździć przynajmniej 5 lat.

Czy ktoś się orientuje w jakiej cenie są te pakiety przedłużając ochrone gwarancyjną, nie mogę znaleźć nigdzie cennika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet serwisowy i przedłużona gwarancja (należy pamiętać, że jest tam trochę wykluczeń, zresztą tak jak u innych producentów) 5 lat lub 80000 km ok. 2500 zł, jak się nie mylę. Ale musisz zweryfikować w Renault, może jest jakaś promocja?

2 minuty temu, LTar napisał:

3200 - 5 lat limit 80 000 km

 

To nieźle cena poszybowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, mi zaproponowano za 3599 - 5 lat i 100 tys. km. Czyli to nie jest negocjowane co do wartości. Szczerze to urzadzony bym był 80 tys. km

No wówczas chyba assistans nie wykupuje przy ubezpieczeniu OC AC NNW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadek kolegi Darekk3212 jest chyba odosobniony - nie kwestionując jego kłopotów, statystyka przemawia na korzyść tego silnika.

U mnie SCe przez ponad 2 lata nie sprawił większych kłopotów - raz tylko był wymieniony na gwarancji jakiś czujnik którego wada uniemożliwiała korzystanie z tempomatu. Poza tym moje 1.6 SCe łyka niestety trochę oleju, ale mieści się w producenckiej normie. W dolnych rejestrach obrotomierza jest dość ospały jak wszystkie wolnossaki, ale już na trasach szybkiego ruchu jest OK.

A w ogóle to o jakiej wersji nadwozia mówimy? rozumiem, że hatchback?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kataryniarz jasne ale jeśli kupujesz samochód za ponad 60000 zl do tego pakiet gwarancji na 5 lat to już te 400 zl nie są dramatyczne. Dodatkowo biorąc pod uwagę znizke przy zakupie auta za ubezpieczenie mogą wyjść naprawdę nie duże pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LTar napisał:

Wykup też asistance. To nie są już duże pieniądze. Moim zdaniem nie warto wydawać kasy na pakiet serwisowy bo warunki są straszne.

To może inaczej zapytam, czytając warunki przedłużonej gwarancji odnosze wrazlenie, że nie są one tożsame z gwarancją  2 letnią?

 

ari1979 ile tego oleju na 1000? Szczerze to wybieram wolnossaka m.in. chcac uniknąć problemów z olejem:?:

Edytowane przez 2pac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!