Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Nft

Laguna III Laguna III 2.0T automat czy manual ?

Recommended Posts

Witam Wszystkich!

Zawracam się do użytkowników autek, aby wymienili się swoimi doświadczeniami odnośnie Laguny III, ponieważ przymierzam się do zakupu i znalazłem dwa ogłoszenia, które wzbudziły moją ciekawość:

1. Laguna III 2.0 T 16V GT Grandtour, 2008 r. 138 tyś przebiegu, manual,

2. Laguna III 2.0 T Grandtour, Initiale Paris, 2012 r. 58 tyś przebiegu, automat

Który z tych aut byście wybrali i dlaczego, na razie jeżdżę MIII 2.0 Tce w manualu i jestem zadowolony, jednak trzeba przesiąść się do auta rodzinnego i potrzebne kombi :)

Jak się sprawują automaty w Lagunach, czy lepiej wybrać wersję GT z manualem z większym przebiegiem czy zaryzykować bo mały przebieg i brać automata bo nie ma z nimi problemów ?

Jeśli ma to jakieś znaczenie to będę zastanawiał się nad zasilaniem LPG bo teraz także spalam gaz :)

Z góry dziękuję za pomoc i opinie.

Pozdrawiam!

Ja bym w ogóle nie patrzył na skrzynię biegów mając taki wybór: 58 kkm w aucie z 2012? Nic, tylko brać. Miałem podobny dylemat: 2011, ca. 55 kkm, 2.0 dCi, Initiale, kombi... vs. Megane III (które wybrałem ostatecznie, ze względu na wiek - 2016).

Edytowano przez konwil
Uzupełnienie

Czyli szukać z jak najmniejszym przebiegiem i spokojnie automata nie ma co się bać ;)

Ja bym tak zrobił. Co innego wysoki przebieg i automat - tutaj pewnie byłbym ostrożny. Co do samego samochodu: Initiale Paris to naprawdę fajne auto, fajne audio itp. W tej, którą ja oglądałem odstraszyły mnie koszty eksploatacji (auto było wówczas >6-letnie), zjechane opony (17" to niezły koszt) i podobnie zużyte felgi. Pomyśl o tym, ja uznałem, że młodsze, tańsze w utrzymaniu wolę :)