Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Recommended Posts

Witajcie.

Jak mogę rozkodować jakie są sprężyny w zawieszeniu samochodu?? Auto stoi przodem wyżej i zastanawiam się czy poprzedni własciciel nie założył sprężyn od Diesla. Pacjent to Megane 2 kombi, 1.6 benz, 2008 rok.

Bez sprężyn które były zamontowane oryginalnie, będzie Ci ciężko dobrać sprężyny. Na oryginalnych sprężynach były oznaczenia kolorami wg których można było dobrać sprężyny. Tutaj masz o tym więcej.

Kropki na sprężynach znalazłem, ale nie wiem jak rozkodować według tego załącznika z postu wyżej.
Pomożecie??

I jaki  masz kolor tych kropek?

Przód: biała i niebieskia, a na zwoju niżej zielona, w sumie trzy, 

Tył: czerwona i niebieska, ale czy diesel czy benzyna sprężyny sa te same.

Jeżeli to są kropki ze sprężyn, które masz teraz założone i uważasz, że są niewłaściwe, to kolory które podałeś nic nie dadzą. Nie wiadomo jakie kolory były wcześniej. Najlepiej popytać tych co maja identyczny silnik i wyposażenie, jaki mają kolor kropek sprężyn.

Jak wymieniałem sprężyny na nowe continentala to okazało się że są złe zrobione.Mają węższą średnicę wewnętrzną zwojów.Przez to auto było wyżej o 3 do 4 cm.Po zmianie na Kilen bezproblemu.W hurtowni przyjęli reklamację.Mam jedną starą sprężynę, popołudniu podam Ci kolory jak chcesz.Ale z tego co pamiętam to oznaczenie było pomarańcz , niebieski ,niebieski

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się