Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Recommended Posts

Napisano (edytowany)

jak założysz te obniżające Jamex'y to wrzuć kilka fotek dla pocieszenia. Chciałbym zobaczyć jak to wygląda?

Edytowano przez clive120

Napisano (edytowany)

możesz podać model i nr fabryczne jakie to sprężyny. Dzięki

Edytowano przez clive120

Witam. Pękła mi końcówka sprężyny z przodu, więc czeka mnie wymiana. Przeglądam sklepy internetowe z częściami samochodowymi, ustawiam parametry mojego auta i wyświetlaja mi się różne typy sprężyn dla mojej meganki. Np. na iParts  >>>>KLIK<<<<

dla producenta SACHS wyświetla mi kilka modeli 997 908, 997 907, 998 832, 997 909 Jak dobrać odpowiedni rodzaj do mojego auta? Dodam że moja meganka II fl to rocznik 2007 silnik 1.616V benz. 112KM

Napisano (edytowany)

Jednak zdemontowałem sprężyny stare KAYaba i założyłem firmy JAMEX o nr katalogowym - 392953. Teraz auto ma taka sama wysokość jak fabrycznie. jak zrobię fotki to wstawię:)

Edytowano przez clive120

@clive120 wrzuć te fotki zobaczymy jak ładnie leży na tych Jamexach .

Napisano (edytowany)

Moim zdaniem wygląda teraz normalnie - przód i tył wyglądają na tym samym poziomie a nie jak wcześniej miałem zamontować e sprężyny Kayaba to była masakra. Wyglądał wcześniej mój samochód jak motorówka. Jeśli zdjęcia nie pokazują tego to zrobię inne ładniejsze i uzupełnienie o nowe fotki. Pozdrawiam.

IMG_20200425_134937.jpg

IMG_20200425_135004.jpg

IMG_20200425_141407.jpg

Edytowano przez clive120

Pod koniec zeszłego roku z tyłu pękła jedna ze sprężyn i musiałem wymienić polecono mi kayabe i takie wybrałem (starych sprężyn jak na złość nie zabrałem od mechanika) . Jakiś czas później wymieniłem z przodu też na kayabe (tym razem stare sprężyny zabrałem).

Ogólnie stwierdzam, że sprężyny są kiepskie i daleko im do parametrów oryginałów - stoi wyżej, prowadzi się mniej pewnie i czuć, że są sztywniejsze. Ogólnie w najbliższym czasie będę chciał wymienić je na oryginały - z przodem nie będzie problemu na starych są kropki niebieska i biała z tyłem gorzej bo nie pamiętam jakie były kropki na sprężynach. Świta mi, że kropki były różowo-białe, ale ręki nie dam sobie uciąć. W serwisie powiedzieli, że do mojego modelu na tył są dwa typy sprężyn niebiesko- czerwone i różowo-białe (czyli 50 na 50). Wyczytałem na forum, że kolory oznaczają twardość i w tym przypadku pierwsze są twarde, a drugie miękkie. 

Czy ma ktoś megankę II grandtour  rocznik 2005 z oryginalnymi sprężynami z tyłu i byłby skłonny sprawdzić jakiego koloru ma kropki na sprężynach z tyłu?