Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

okor

Jaki internet założyć

Recommended Posts

Witam, Jaki internet mogę sobie założyć do 50 zł. 
Mieszkam na zadupiu 
Neo odpada, Netia, Lokalny bo nie ma wolnych portów, Może mobilny albo satelitarny.

Ja mam mobilny z Cyfrowego Polsatu i sobie chwalę. Nie wiem jak teraz ale kiedyś można było testować chyba przez 2 tygodnie i w razie niezadowolenia (zasięg, transfer, itd.) zrezygnować bez konsekwencji.

Screenshot_20180809-150451.thumb.jpg.debf8273ecb00202b2bdc086444ee0fd.jpg

Napisano (edytowany)

Ja z czystym sumieniem mogę polecić mobilny net od T-Mobile. Mam już ponad rok najszybszą opcję 60Mb/s i naprawdę taką prędkość osiąga przez większą część dnia, nawet w wieczornym szczycie jest bardzo dobrze. Upload utrzymuje się w granicach połowy tego, czasem nawet na 60Mb/s wskakuje. Jest nielimitowany i nie jest to ściema. Miesięcznie transfery mam po 400-500GB, nigdy nie nałożono na mnie żadnego lejka. Płacę 59 zł miesięcznie, teraz chyba 65 zł kosztuje i w cenie powinieneś mieć router. Niestety wadą jest, że nie da się wziąć umowy bez sprzętu. Do 50 zł będziesz miał 20Mb/s.

Jak pójdziesz do salonu i zapytasz o ten internet, to sprawdzą Ci dokładnie, czy znajdujesz się w zasięgu tych 60Mb/s czy tylko 20Mb/s, bo też jest taka opcja. Co ciekawe, można w trakcie trwania umowy swobodnie migrować z jednej taryfy na drugą, raz w miesiącu maksymalnie.

Nie wiem czy można testować, ale wystarczy podpisać umowę przez neta. Wtedy masz zawsze 14 dni na rezygnację, choć oczywiście zapłacisz za część wykorzystanego abonamentu.

Edytowano przez droopy

Ja z kolei polecam mobilny od Orange, a nie za bardzo polecam od Play'a :) Orange niejednokrotnie wyprzedzał Internet stacjonarny (miałem w tablecie przez 2 lata), a Play jest sporo wolniejszy. Do telefonu/tabletu - wystarcza.

Jak jeszcze mówimy o kosztach to ja płacę 35 zł jako za drugą usługę w programie SmartDom. Mam niby 80 GB ale w opcji bez limitu. Rzadko przekraczam, a jeśli to zrobię transfer nie ulega pomniejszeniu przez opcję "LTE bez limitu", a przynajmniej nigdy tego nie odczułem. Do domowego zastosowania wystarcza.

Temat nie ma sensu, wszystko zależy od miejsca zamieszkania.

• Zmieszany 1

@kataryniarz patrząc przez podobny pryzmat na nasze Forum, to wiele tematów zapisanych tutaj (o spalaniu, o wrażeniach, o gustach, o opiniach...) nie ma sensu :) Tak czy inaczej ja mieszkając w jednym miejscu, tym niemniej podróżując po kilku innych, w których nie mieszkałem (co to ma w ogóle do rzeczy gdzie się mieszka...?) - stwierdzam, że Orange ma lepszy zasięg i wyższą prędkość - w tych rzeczonych miejscach - niż Play, który korzysta z cudzych nadajników w krajowym roamingu. Może komuś się taka informacja przyda.

Autor tematu nie podał konkretnego miejsca i szuka oferty do domu, każdy poleci mu swojego operatora i za chwilę będą wymienieni wszyscy. To gdzie się mieszka ma kluczowe znaczenie - nie każdy operator ma wszędzie super jakość. Podam na swoim przykładzie - mam Orange i u mnie LTE to kpina pomimo rzekomego zasięgu, za to Play i T-Mobile działają. Za to w drugim końcu miasta Orange działa rewelacyjnie. Nadal uważasz, że miejsce nie ma znaczenia polecając mi Orange?

Napisano (edytowany)

Albo internet radiowy albo internet mobilny. Jesli niczego nie ściągasz to mobilny będzie wystarczający do codziennego uzytkowania. Różne sieci mają różne zasięgi tak więc najlepiej będzie po prostu samodzielnie zorientować się jaka sieć chodzi u Ciebie najlepiej. Kup sobie startery play, plusa i t mobile i testuj. Często mobilny o wiele lepiej sprawdza się niż internet radiowy. 

Najlepszą aktualnie ofertę ma moim zdaniem Virgin. Za 25 zł masz darmowe rozmowy, darmowe smsy i 15 GB internetu.  https://panwybierak.pl/dostawca/virgin-mobile/49

Edytowano przez hroms

Napisano (edytowany)
10 godzin temu, kataryniarz napisał:

Nadal uważasz, że miejsce nie ma znaczenia polecając mi Orange?

Tak, nadal tak uważam - odpowiadając na -=>OGÓLNE<=-, ale nie bezsensowne pytanie Autora. Podałem względnie obiektywne wyniki testów, które przeprowadziłem przez 4 lata. Internet, o którym napisałem - w Orange i Play - testowałem w małopolskim, świętokrzyskim, podkarpackim oraz w różnych miejscach miasta X, w którym mieszkam jak również w trasie, podczas jazdy samochodem. Na tej podstawie - jeśli tylko będzie zasięg np. Orange - ja nie wybrałbym już więcej Play'a, który jest wolniejszy. Oczywistym jest, że Kolega musi sobie sam wybrać - ale spytał o opinię, podał również przedział cenowy. Zaszufladkowałeś temat z marszu, mimo że kilku osobom wyżej nie przeszkadzało się wypowiedzieć w jego zakresie - na to chciałem zwrócić Ci uwagę.

PS: dodam tylko, że w Play nie mam limitu, w Orange miałem 20 GB.

Edytowano przez konwil
Post scriptum.

Dla mnie nie ma sensu bez podania lokalizacji, a wyraźnie pytanie dotyczy miejsca zamieszkania. Podałem konkretny przykład w moim mieście, ale skoro nadal uważasz Orange za najlepszy dla mnie wybór, to dyskusja nie ma sensu. W tej chwili w temacie mamy T-Mobile, Cyfrowy Polsat, Virgin i Orange, za chwilę autor będzie miał cały przekrój rynku. Pomijam fakt, że temat prawdopodobnie założony w innym celu.

14 minut temu, kataryniarz napisał:

(...) ale skoro nadal uważasz Orange za najlepszy dla mnie wybór, to dyskusja nie ma sensu.

Myślę, że potrafisz wybrać sam :) A ja tylko nie polecam Play'a, ze względu na prędkość. Jeśli czytasz między wierszami, to zamknij temat - ja tu nie wyczułem >>innego celu<<. I po raz kolejny zwrócę uwagę - jeśli uważamy, że dyskusja nie ma sensu - nie bierzmy w niej udziału, miast obrażać uczestników...

• Zmieszany 1

29 minut temu, konwil napisał:

miast obrażać uczestników...

Że jak? Czy ja gdzieś obraziłem uczestników pisząc, że bez podania lokalizacji dyskusja nie ma sensu?

Może już wróćmy do tematu :)

P.S.

Nie oczekuję odpowiedzi, wszelkie formy obrażania uczestników należy zgłaszać do administracji.

Zwróć uwagę, że na razie nikt nie polecił Internetu, jak to określił Autor - satelitarnego (czy nikt z tego nie korzysta?). Wówczas lokalizacja ma mniejsze znaczenie, a stwierdzanie odgórne (tak, jesteś Moderatorem), że "temat nie ma sensu" nie jest najszczęśliwsze.

2 godziny temu, kataryniarz napisał:

Pomijam fakt, że temat prawdopodobnie założony w innym celu.

Raczej masz rację. Następny grafoman gawędziarz. Przez 10 lat, raczej powinien już założyć jakiś internet.

Przynajmniej znamy lokalizację :) A na poważnie - to my tu z dobrego serca, a on...

Dopiero teraz przyjrzałem się twórczości autora. Faktycznie, wygląda na robienie podwaliny pod marketing szeptany :D

Żeśmy się dali zrobić w kunia :) No ale przynajmniej wiadomo kto gdzie ma :)

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się