Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana łańcucha rozrządu w Megane 1.6 DCi


niebianskaskurwoala

Rekomendowane odpowiedzi

Opiszę tutaj swoją krótką przygodę z wymianą łańcucha rozrządu. Otóż najpewniej przez zbyt długi interwał w wymianie oleju (mam dziurę w książce serwisowej między 80 a 130 tys. km) łańcuch uległ rozciągnięciu i po uruchomieniu auta, przez około 3-4 sekundy słychać było metaliczny dźwięk z prawego nadkola. Sama praca silnika w porównaniu do innego identycznego auta (ale w którym nie ma tego dźwięku przy rozruchu) była nieco bardziej metaliczna. Z ważnych uwag:

 

1. Warto kupić: zestaw łańcucha rozrządu (130C10990R), koło i łańcuch pompy olejowej  (150A09681R) i uszczelniacz wału korbowego (7701476858). Ale! Warto zwrócić uwagę na to, że jeśli wymieniamy w/w komplet, to są różnice w numerach (na takie, jak podałem) ze względu na to, że Renault zmieniło koło do pompy oleju (jest ponoć większe i ma klin), dlatego też zmienia się zestaw samego rozrządu (jest ten co podałem wyżej, a nie 130C18929R jak wynika z wielu katalogów).

2. Wspomniane koło i łańcuch pompy warto wymienić (przynajmniej w moim wypadku okazało się to uzasadnione), koło było aż ostre.

3. Wymiana nie wymaga wyjmowania silnika.

4. Koszt oryginalnych materiałów wyniósł mnie ok. 850 zł (razem z olejem i filtrem). Za robociznę mechanik policzył 1000 zł.

5. Mimo, że ASO zaleca wymianę osłony rozrządu (koszt to bagatela 1200 zł), to jest ona bez problemu do odzyskania. Raczej trudno ją uszkodzić (o ile ktoś nie wpadnie na pomysł jakiegoś podważania łomem).

6. Warto rozważyć wymianę zestawu paska wielorowkowego - ja tego nie zrobiłem, a po założeniu starego widać że jest popękany - wkrótce czeka mnie więc podwójny wydatek za robotę.

 

Na koniec napiszę, że efekt po wymianie jest super. Auto startuje po cichutku, ma też jakby więcej mocy (może to być też złudzenie).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hej,

 

Niestety właśnie stoję przed koniecznością wymiany rozrządu w swojej Megi.

Dasz info, gdzie wymieniałaś rozrząd? 

Dzwoniłem do jednego serwisu w Wawie, bardzo polecanego do Renault, ale niestety Pan powiedział, że nie ma sprzętu do jego wymiany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!