Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana silnika 1.9 dCi 120 km


Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, meganecoupe02 napisał:

Już wyżej napisałem Ci jakie mogą być różnice.

Trzeba w kocu programować wtryskiwacze ? Chciałbym jednak zostawić te które mam w sprawnym

silniku. Były robione 40 000 km temu. A te co mam w uszkodzonym to nie mam pojęcia o ich stanie. Po powrocie z nad morza wezmę się za to, mam nadzieje, ze pójdzie bez problemów. Jakieś jeszcze uwagi odnośnie wymiany silnika ? Lepiej wsadzać z cała skrzynia czy osobno silnik osobno skrzynia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmienisz wtryski to musisz zaprogramować. Może być tak, że odpali bez programowania ale nie będzie mocy, albo silnik będzie pracować na 1000obr/min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, meganecoupe02 napisał:

Jak zmienisz wtryski to musisz zaprogramować. Może być tak, że odpali bez programowania ale nie będzie mocy, albo silnik będzie pracować na 1000obr/min

Programowanie tylko CLIP ?  Jaki koszt takiego programowania? Jeszcze takie pytanie. Jest jakas stronka która po VINie sprawdzi mi dokładne oznaczenie skrzyni? Auta z uszkodzonym silnikiem

rosyjska strona nie chce mi wyszukać :/ 

Edit. Jak wyglada przypisywanie wyryskiwacza ? Skąd wziąć jego numer ?

Edytowane przez MechanikAmator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer jest na wtryskiwaczu, 6 lub 7 znaków (cyfry i litery). Śpisz sobie te numery i później wpisujesz clipem lub innym komputerem (nie wiem jakie inne obsłużą, może kts)

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak na przyszłość, jakby ktoś nie wiedział.

Oznaczenie silnika po VIN F9Q, to w zasadzie oznaczenie na bloku F9A. Obydwa moje silniki miały takie oznaczenie. Silnik z roku 2003 a silnik z roku 2005 różnił się tylko kilkoma śrubkami zamiast 18 były Torxy. Wyjęcie silnika z samochodu bez podnośnika do silników ( Opuszczenie na paletę z deskami ) trwa około 4/5 godzin pracując samemu. Nowy silnik został wyczyszczony, paski/rolki posprawdzane. Profilaktycznie wymienione podkładki pod wtryskiwaczami, uszczelki turbiny, kolektora dolotowego. Cały dolot/egr wyczyszczony z nagaru. Odma zalana benzyną wypłukana przedmuchana. Geometria turbosprężarki wyczyszczona, wszystko chodzi płynnie. Na dzisiaj koniec prac, silnik czeka na włożenie do samochodu. Mam nadzieję, że pójdzie równie sprawnie, jak i wyjęcie. Numery wtryskiwaczy mam spisane ( 6 znaków ). Oraz jestem umówiony na komputer w środę u znajomego ( cena 50 zł ). Pozdrawiam i zachęcam odważnych do próby takich prac, nic strasznego.

Edytowane przez MechanikAmator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca skonczona, silnik na miejscu. Układ paliwowy odpowietrzony, samochód odpalił w zasadzie od strzała. Żadnych niepokojących dźwięków w pracy silnika, obroty 900. Nie wszedł w żaden tryb awaryjny, lecz po 3 odpaleniach wyskoczył Check Engine, lecz po chwili zgasł. Nie ma żadnego problemu z odpalaniem, przyspieszaniem kopceniem. Czy będzie konieczne to dopisywanie wtryskiwaczy? Z kilku mankamentów jakie zostały mi do zrobienia to : 1 przewód od IC ma dziurkę, muszę wymienić oraz świecący AIRBAG. Wtyczki pod fotelami sprawdzone są okej, podczas jazdy okazao się, że tempomat nie działa, do tego słychać stukanie przy kręceniu kierownicą. Obstawiam, że ten AIRBAG to od zerwanej taśmy zwijacza. Da się to jakoś naprawić bez wymiany zwijacza?

Jeszcze jest jeden problem który mnie dopadł, mianowicie, chyba źle założyłem linke od maski. Po 3 otwarciach spadła prawdopodobnie nie moge otworzyc maski. Jakiś pomysł jak otworzyć maske awaryjnie?:"D

Edytowane przez MechanikAmator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym silniku nie jest konieczne, ale to oznacza dokładność dawek jeśli wtryski się odda do sprawdzenia w Bosch. Wracają z nową symboliką.

Świecenie poduchy to najczęściej połączenia przy fotelach. Błąd silnika, bo przerwał zasilanie w paliwo. Złapał czujnik na filtrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to moim zdaniem przy fotelu wtyczka, sprawdzalem psikałem SPRAYEM, do tego podczas kręcenia kierownicą słuchać takie stukanie ( nie od blokady ), oraz tempomat na kierownicy nie działa. Podjade na komputer w celu wpisania tych numerów, zobaczymy co z tego wyjdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryski zostały dopisane. Efekt jest, samochód troszkę inaczej odpala, tak płynniej, troszkę lepiej się zbiera, oraz spalanie jest o 3 l mniejsze :D Czyli wróciło do normy przy tym silniku. Jednak dopisanie wtryskiwaczy ma spore znaczenie. Cała wymiana silnika poszła chyba sprawnie, reszta co została mi do zrobienia to już elektryka itp. Z 99% sobie poradze, lecz mam jeden problem odnośnie zwijacza. Komputer potwierdził moje obawy odnośnie zerwanej taśmy zwijacza. Słychać cykanie, tempomat nie działa, komputer pokazuje błąd obwodu czujnika 1 i 2 poduszki kierowcy, Definitywnie jest to taśma zwijacza. Czy kupując taśmę jestem w stanie zrobić to sam ? Czy lepiej dać spokój i kupić używany cały zwijacz? Kolejne pytanie, jak potem ustawić zwijacz w pozycji 0? Żeby przy maxymalnym skręceniu kierownicy w lewo czy prawo nie strzelia taśma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie taśmy masz wszystko na YT.

56 minut temu, MechanikAmator napisał:

 Jednak dopisanie wtryskiwaczy ma spore znaczenie. 

Olbrzymie dla używanych wtryskiwaczy po zmianie oznaczeń, ale znam takich, którzy to wykasowują, najczęściej przez różne ciśnienia sprężania w cylindrach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie u mnie na cylindrach mierzyłem jakiś czas temu odchyłka była 0,7 bara największa z tego co pamiętam. Nie wiem jak teraz. Co polecacie zrobić z zwijakim i taśmą? Jak ogarnąć to najtańszym kosztem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!