Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Megane III phI


marcin359

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nadszedł czas zmiany samochodu. Mój wybór padł na Renault Megane III. Skłaniam się do silnika 1.5 dci 110KM, jednak biorę też pod uwagę benzynę 1.6 16v 110KM. Bardzo proszę o ocenę ogłoszeń:

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-megane-od-kobiety-tylko-86tys-pl-bogate-wyposazenie-ID6ALwwm.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

 

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-niski-przebieg-climatronic-blutu-alufelgi-ID6AZqrd.html#ac3be61006

Rozmawiałem z obydwoma właścicielami ale niczego niepokojącego się nie dowiedziałem. Tak jak to zwykle bywa przez telefon wszystko jest OK. Megane z pierwszego ogłoszenia podobno serwisowana była w byłym serwisie Renault. Właściciel drugiej Megane przyznał, że rok temu była sprowadzona z Francji z uszkodzonym błotnikiem, zderzakiem i maską. Te srebrne wstawi to jego inwencja twórcza :)

Bardzo proszę o ocenę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszego auta.

Właściciel już w samym ogłoszeniu oszukuje w parametrach, bo nie jest pierwszym właścicielem , auto nie pochodzi z Polski.

Podejrzane jest też to , że jego tablice rejestracyjne raczej nie pochodzą z roku 2011.

Pisze że było sprowadzone w wieku 2 lat, z malutkim przebiegiem, więc ja je kwalifikuję z dużym prawdopodobieństwem jako powypadkowe. Bo kto normalny sprzedaje 2 letnie auto na zachodzie i to w tak dobrej cenie , że opłaca się je ściągać do Polski?

Dodatkowo całkowity przebieg też jest podejrzany, bo kto sprowadza sobie diesla, żeby nim robić tylko 9 tys km rocznie?

Warto zobaczyć rachunki za te przeglądy w ASO. 

I sprawdzić jak często olej był wymieniany, może są jakieś wpisy w książce serwisowej?

Zdjęcia wnętrza są tak robione, żeby nic na nich nie było widać, ale po wypierdzeniu i połysku na fotelu kierowcy odnoszę wrażenie że długo ktoś na nim siedział, może dłużej niż te 86 tys km.

Jeżeli nim naprawdę jeździła kobieta, to pewno sprzęgło będzie wkrótce do wymiany. Baby tak jeżdżą.

No i cena nie jest jakaś atrakcyjna.

 

Drugie auto tez nie jest szczerze przedstawione, nie wiem co to jest "serwis olejowy" musisz sam się domyślić.

Może sprzedawca zmienił tylko olej, bo był tak czarny, że nie wypadało go pokazywać kupcowi?

Brak info kiedy sprowadzony ilu  miał właścicieli , od kiedy w Polsce?

No i hak ma, więc ciągał przyczepy , może przez całe życie?

Nie wiem czy coś z nim się nie działo, bo lusterka ma w innym kolorze niż reszta nadwozia.

Edytowane przez kacper69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcin359 w przypadku pierwszego egzemplarza zastanawia mnie również to wytarcie przycisków od climatronica... moja meganka ma 100 tysięcy przebiegu więcej, a przyciski wyglądają jak nowe. Strasznie to podejrzane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. Jeśli chodzi o tego pierwszego to podobno jest to samochód rodziców tego Pana co sprzedaje i jeździła nim mama. W takiej sytuacji jestem w stanie zrozumieć niski przebieg. Natomiast fakt, że zostało kupione w Polsce jako 2 letnie auto z małym przebiegiem jest faktycznie podejrzane. Dopatrzyłem się, że klapa bagażnika jest źle spasowana i nie ma na niej znaczka "dci". O wytartych przyciskach czytałem sporo. Podobno jest to dość częsty problem nawet przy niskich przebiegach. 

 

Jak rozpoznać, że tablice nie są z 2011 roku? :D

 

Jeśli chodzi o czujniki parkowania to nie było tak, że nawet przy tylnych jest ten przycisk? 

 

Tego drugiego odpuszczam bo widać, że pomalowane ma listwy na drzwiach a chyba w tym roczniki nie były malowane fabrycznie (?). Samo malowanie mi nie przeszkadza ale ciekawi mnie prawdziwy powód :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pbet przyjrzałem się wnikliwie tym zdjęciom i też nie widzę czujników...

 

@marcin359 co do przycisku to ja u siebie mam tylko czujniki z tyłu i przycisku nie mam. Czujniki mogę wyłączyć, podgłośnić lub przyciszyć z poziomu komputera pokładowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcin359 napisał:

Jeśli chodzi o czujniki parkowania to nie było tak, że nawet przy tylnych jest ten przycisk

A po co wyłączać tylne czujniki jak one są normalnie wyłączone, a włącza je wsteczny? W skrócie - nie.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie logiczne :) Zapytałem, bo widziałem sporo Megane z czujnikami parkowania tylko z tyłu i właśnie z tym przełącznikiem. Myślałem, że to normalne. Na dodatek jedną odrzuciłem właśnie ze względu na to, że miała czujniki cofania z tyłu a brakowało przycisku :P

 

No cóż...pozostaje mi dalej czekać aż pojawi się coś godnego uwagi. 

 

Dzięki wielkie :)

Edytowane przez marcin359
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przycisk jest do czujników przednich. Do tylnych nigdy nie ma przycisku. Odnośnie radia - paznokcie. Często widać kto jest użytkownikiem komputera. W pracy u nas kobiety mają klawiatury już bez literek i cyfr. Większość zdarta a to 3-4 letnie egzemplarze.

Nie bronię kupców. Ale druga rzecz. Hak. No nie mówmy też, że 1.5 ciągnie przyczepy kampingowe i samochód skreślony przez to. Sam zastanawiam się czy nie montować haka by wozić rowery zamiast na dachu.

Edytowane przez dreq02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marcin359 napisał:

No w sumie logiczne :) Zapytałem, bo widziałem sporo Megane z czujnikami parkowania tylko z tyłu i właśnie z tym przełącznikiem. Myślałem, że to normalne. Na dodatek jedną odrzuciłem właśnie ze względu na to, że miała czujniki cofania z tyłu a brakowało przycisku :P

 

No cóż...pozostaje mi dalej czekać aż pojawi się coś godnego uwagi. 

 

Dzięki wielkie :)

to normalne, do tego wszystkie clio iv i captury bez rlinka mają, a z rlinkiem go nie ma bo ta opcja wbudowana jest w ekran

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kacper69 napisał:

@dreq02
Hak możesz założyć, ale jak będziesz sprzedawał to auto , to będzie miało mniejszą wartość niż auto bez haka.
Bo każdy będzie sobie wyobrażał co było ciągane tym autem.
Takie są realia.

widzę :) nikogo nie cisnąłem, jeśli mój post źle został odebrany to przepraszam.

Realia są nie równe. Nie wiem dlaczego ten hak tak źle wpływa na odbiór samochodu. Rozumiem suv, pickup, terenówka itp ale jakieś 1.0 ecobost czy inne podobne - trochę kupujący niech myślą bardziej logicznie. Tak samo jest z licznikiem. Max 200 tys km bo inaczej to trup i na złom prosto. No i mamy to co mamy. Uważam (bo od tego jest forum), że kupujący niekiedy przesadzają.

 

@pbet

zawsze jak sprzedajesz z hakiem to możesz kupić najtańszy bagażnik rowerowy np z aukcji internetowych i wcisnąć kupującemu, że rowery woziłeś :) i już kupujący cieszy się z gratisu i nie marudzi bo panie hak założony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!