Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

niskie obroty, mała prędkość


Greg0r

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą, droopy napisał:

Chodziło mu o to, że robisz to na włączonym ogrzewaniu w kabinie na maksa.

Super :) Oczywiście nie zamierzałem tego robić na gorącym silniku ;) kwestia odczekania np. godziny bo później już ciemno się zrobi :)

Dzięki za doprecyzowanie.

Czujnik i termostat będę miał jutro rano, więc wieczorem postaram się podziałać :)

23 minuty temu, Andrzej-2010 napisał:

Silnik krokowy odpowiada za obroty na biegu jałowym.

Zgadza się :) Jednak zależy mi na próbie odzyskania mocy. Na szczęście nie są to kosztowne zabiegi więc zdecydowałem, że spróbuję i ewentualnie następny będzie krokowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cały proces zapalania i rozgrzewania jest prawidłowy to nie. Wtedy zaczyna od drugiej skrajnej pozycji (mowa tu o zimie).

Delikatna korekta za wolnych obrotów jest możliwa za pomocą regulowanej linki gazu. To jest takie ustawienie, które pomaga dopasować do optymalnej mocy, ale nie powinna ona przekraczać na gorącym 100 obr.

Najczęstsze uszkodzenie krokowca to zacieranie lub pływanie obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozgrzej, popuść linkę na luz, to poznasz rzeczywiste obroty. Zakładam, że mogą być znacznie niższe.

Musisz wiedzieć, że linką zwiększasz dawkę paliwa, czyli paliwo przeliczone z czujnika płynu plus dawka dodatkowa. Ten dodatek stały relatywnie jest dosyć duży w stosunku do dawki podstawowej rozgrzanego silnika nawet dla 100 obr.

Samochód kupiłeś w takim stanie, czy po prostu się zepsuł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jabrze napisał:

Samochód kupiłeś w takim stanie, czy po prostu się zepsuł?

Po zakupie było ok. Później pojawił się problem wysokich obrotów i tu pomogły nowe oringi przepustnicy. Przez długi czas było ok i teraz od jakiś 2-3 miesięcy mam problem ze zbyt niskimi obrotami. Niestety wcześniej nie miałem czasu się tym zająć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jabrze napisał:
10 godzin temu, Andrzej-2010 napisał:

Silnik krokowy odpowiada za obroty na biegu jałowym.

Jeśli są za wysokie, a najczęściej jak falują. Na gorącym stoi w skrajnej pozycji.

Silnik krokowy dostaje impuls napięcia z ECU niezależnie od stopnia nagrzania silnika, jeżeli ;

- obroty b.jałowego są niższe od wymaganych w danych warunkach,

- i przy zwolnionym pedale gazu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Andrzej-2010 napisał:

X

Mówimy o rozgrzanym silniku.

Ja wiem, że ten sygnał sterujący uzależniony jest od wielu czynników w całym procesie, ale on steruje tylko ilością powietrza, a mała moc i niska maksymalna prędkośč, jak również za niskie obroty świadczą o braku paliwa dla optymalnej mieszanki.

Pytanie do autora - czy musiałeš dolać znaczną ilość płynu chłodzącego w czasie związanym z tym zdarzeniem tzn. większą niż pojemność zbiorniczka wyrównawczego?

Mnie zastanawia jeszcze jedna rzecz, a mianowicie, czy lambda nie obcina dawki wskutek niedogrzania ( zaśniedziałe podłączenie ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jabrze napisał:

Pytanie do autora - czy musiałeš dolać znaczną ilość płynu chłodzącego w czasie związanym z tym zdarzeniem tzn. większą niż pojemność zbiorniczka wyrównawczego?

nie bardzo rozumiem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, jabrze napisał:

Czy masz cały czas płyn w zbiorniczku wyrównawczym, bo zazwyczaj uszkodzenie czujnika następuje w przypadku zapowietrzenia w komorze głowicy?

Płyn dolewam najwyżej raz na kilka miesięcy i to raczej w nieznacznych ilościach.

1 godzinę temu, Andrzej-2010 napisał:

Koniecznie wymień filtr paliwa. 

Zrobię to przy okazji wymiany czujnika, bo widzę że to groszowe sprawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr będę miał jutro, resztę już mam :) Niestety z powodu braku czasu wymiana wszystkiego + odpowietrzanie dopiero w niedzielę :(

Mam pytanie jeszcze w kwestii technicznej. Zrobiłem foto obudowy termostatu - z prawej strony bloku silnika, pod puszką filtra powietrza. Wymianę termostatu zaczynam od demontażu tejże obudowy, czy lokalizacja jest inna ? ;)

 

obudowa.jpg

8 godzin temu, jabrze napisał:

Bardzo słuszna uwaga i olbrzymi związek.

Jak bardzo filtr paliwa (benzyny) ma wpływ na jazdę i osiągi na gazie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!