Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV 1.5 dCi - Kierownica


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Posiadam Megane IV wersje Grandcoupe i mam do was małe pytanko o następujące przyciski na kierownicy zaznaczone na obrazku 1 i 2.
W instrukcji nie mogę znaleźć opisu przycisku numer 1 (czym są te kwadraty?), natomiast z przyciskiem numer 2 nie idzie mi sparowanie urządzenia bluetooth (telefon mam normalnie podłączany na BT, czy za pomocą tego przycisku mogę wydawać polecenia jakby do mojego telefonu?).
Mam nadzieje, że pomożecie mi z rozwikłaniem moich zapytań. :) 
Dzięki za odpowiedzi,
Pozdrawiam. :) 

 

Kierownica.thumb.jpg.daccb440ef55c1bf6839589c263805f6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przycisk numer 1 to nic innego jak zmiana wyświetlania informacji na wyświetlaczu przed Tobą (ale z tego co widzę to masz wersję bez wyświetlacza, więc u Ciebie nic to nie robi po prostu). W zależności od wyboru pokazuje na przykład listek ECO, aktualnie grany utwór, stację radiową, czy na przykład wykorzystanie Nm.

 

Co do przycisku numer 2 to jest tak jak mówisz, ale u mnie to kompletnie nie działa. Nie wiem jak z Androidem, ale na iOS kompletne echo.

Edytowane przez Geble
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przycisk nr 2 u mnie wywołuje polecenia głosowe - krótkie nacisnięcie - polecenia głosowe Renault. Długie naciśniecie - polecenia głosowe android lub siri (to u nas nie działa)

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pytanie odrobinę inne - czy można założyć kierownicę skórzana z przyciskiem do adaptacyjnego tempomatu i będzie to działać? Mam wersje z radarem itd więc sprzętowo auto powinno być przygotowane pod adaptacyjny tempomat, ale przycisku nie mam. Czy założenie kierownicy pozwoli aktywować tą funkcje? Czy trzeba będzie cudować z wiązką?

Dodatkowo - jeśli nowa kierownica ma podgrzewanie to czy aktywacja tej opcji jest w możliwa?

Zdaję sobie sprawę, że pytanie trudne, ale może ktoś już ma taką wiedzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

 

Odświeżam temat ponieważ nie chcę tworzyć kolejnego. Chodzi mi o przycisk nr 2 czyli wywoływania głosowego. Mam wersję Grandtour life z ekranem monochrom i przy połączeniu telefonu (android) z pojazdem i przyciśnięciu tego przycisku wyświetla mi się komunikat "Wyłączone w tym urządzeniu BT". Czy ktoś przez ostatnie 2 lata próbował aktywować ten przycisk przynajmniej do poziomu asystenta google czy dalej traktować jako atrapę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to podstawowe radio obsługuje głosowo tylko Iphone. Natomiast pierwszy na kierownicy w wersji bez wyświetlacza przywraca wyświetlanie prękości, jeśli w komputerze pokładowym przejdziemy do innej opcji np. chwilowego spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po naciśnięciu przycisku nr 2  na wyświetlaczu otwiera się menu głosowe i można  głosem sterować :

- nawigacją (wybieranie celu podróży)

- radiem (zmiana stacji zapisanych w pamięci przez podanie numeru stacji)

- muzyką (nie próbowałem)

- telefonem (wybieranie połączeń przez podanie polecenia "zadzwoń do ...zapisany kontakt... lub zadzwoń do i podać numer

- moje aplikacje (nie próbowałem).

Telefon mam Samsung S9+ i wszystko działa super. Samochód w wersji GT-Line.

Edytowane przez beerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Niestety nie pomogę, ale sam z chęcią poznam odpowiedź, jak uruchomić/odblokować funkcjonalność przycisku nr 2.
Posiadam Megane IV w wersji Life i przy Samsungu A70 wyświetla ten sam komunikat: "Wyłączone w tym urządzeniu BT"
Ogólnie normalnie BT działa, tzn. mogę puszczać audio, dzwonić itd., tylko nie działa ten przycisk, a byłby bardzo przydatny, gdyby działał jak OK Google albo Hi Siri :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!