Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak jednego LEDa w światłach dziennych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem z jednym, pojedyńczym LEDem w światłach dziennych, który przestał się palić. Reszta działa OK.
Widzę też w lampie od dziennych kropelki wody.

Czy da się wymienić pojedyńczy LED, czy trzeba szukać całej lampy?

Mam auto z takimi lampami do jazdy dziennej - http://www.boxautos.com/wp-content/uploads/2013/01/Renault Megane 3 2013-2-1024x570.jpg

 

Z góry dziękuję,

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są firmy które regeneruja lampy Led. 

Samemu też do zrobienia , ale

- musisz rozebrać i szczelnie złożyć lampę

- dobrać odpowiedniią diodę 

- wymienić na płytce 

Naprawa W firmie kosztuje zapewne więcej niż używana lampa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Passacie B6 tylne lampy też są LEDowe. Jak wypaliło mi się kilka diod to byłem zmuszony wymienić całą lampę ponieważ jej naprawa nie była opłacalna. Tutaj zapewne będzie tak samo. Zresztą nie wiadomo ile taka lampa poświeci jeszcze po naprawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Silverek napisał:

Zresztą nie wiadomo ile taka lampa poświeci jeszcze po naprawie

Powinna tyle ile przed

2 minuty temu, Silverek napisał:

jej naprawa nie była opłacalna

Ze względu na koszt diod czy robocizny? Bo jakoś nie wierzę, że diody tyle kosztują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki problem spróbować zrobić to samemu?

Skoro koszt regeneracji w firmie jest wyższy niż nowej lampy to tak na prawdę nic nie ryzykujemy.

Pewnie trzeba jakoś rozkleić albo rozciąć tylny plastik, wymienić uszkodzoną diode i skleić z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nikt nikomu nie zabrania "pobawienia się" w regenerację takiej lampy. Jeśli ktoś czuje się na siłach i posiada odpowiednie zdolności manualne to może spróbować :) Będzie to cenna informacja dla pozostałych użytkowników. Sam mam takie lampy więc ten problem prędzej czy później również mnie dopadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zeebro, przerabiałem to samo. Najlepiej wymienić kompletną lampę. W ASO po rabacie zapłaciłem 225 zł. Nie warto kupować używanych, bo zapłacisz tyle samo albo wręcz więcej. Regeneracja jest niewiadomą o tyle, że nie wiadomo na ile inne ledy zdążyły zamoknąć i mogą zacząć padać kolejne. Wymiana lampy niestety wymaga demontażu zderzaka.

Edytowane przez Jottar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie głupota szpeców z RENO, zamiast kombinować nad ledami powinni wziąść się za naprawdę konkretne rzeczy do poprawki. W 1 generacji ledy były/są w kloszu i jest to perfekcyjne rozwiązanie, 0 problemów jeżeli coś się przepali to 5 minut i wymiana gotowa, na dodatek można sobie dołożyć samemu led, który wygląda dużo sexowniej niż to gówno na spodzie lampy czy też po bokach grilla zderzaka o ile się nie myle w Ph3.

IMG_20180522_194834.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blake w PH1 przecież nie było wcale ledów, tylko zwykłe światła do jazdy dziennej. Na zdjęciu które pokazujesz powyżej ktoś po prostu wsadził jakąś żarówkę z mocną białą barwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie było, ale zasada ta sama, światła do jazdy dziennej tak samo jakw PH2 czy 3 wszystko ma spełnić jedno zadanie, świecić w dzień. W PH1 to lepsze rozwiązanie bo nie trzeba się [cenzura] z diodami, jak się coś popali i wydawać nie potrzebnie większą kase, a tutaj 5minut wymiana na inną diodę i gotowe, a tak w nawasie to mój samochód

IMG_20180522_195715.jpg

Na forum, cenzuralnie się wysławiamy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!