Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik 1.3TCe pierwsze wrażenia, opinie


witman

Rekomendowane odpowiedzi

Co do wyciszenia, potwierdzam to co Kolega powyżej. Jeśli chodzi o dynamikę, to jest całkiem spoko, aczkolwiek mimo przejechania tych ponad 800km też ciężko ostatecznie wyrazić opinię bo jakby się chciało jeszcze przycisnąć to już przekraczamy 3 tysiące obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gdybyście szukali testu nowego silnika w Grand Scenicu, to w parku prasowym pojawił się już egzemplarz z silnikiem 1.3 i pojawiają się kolejne testy w sieci.

Poniżej mój autorski test najmocniejszej opcji z automatem. Nie brakuje odniesień do mojego aktualnego Grand Scenica o identycznej liczbie kW.

 

Test Renault Grand Scenic 1.3 TCe 160 EDC Bose

Edytowane przez diabel90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kilka słów ode mnie na temat silnika 1.3 tce fap 11km KM5km.  Przejechane 1400km. Megane 4 grandtour Winter edition . 

Kultura pracy ok, dynamika jak dla mnie wystarczająca. Spalanie w cyklu mieszanym 7.7 l na setkę. Dziennie robię ok 50km.

Sprawy które mnie irytują i traktuje jako duże wady to :

Ciepły, czy zimny silnik pali jak na ssaniu w starych samochodach, 1500 obrotów przez ponad 30s ehhhh

Rosnący poziom oleju w silniku, tydzień po wymianie w ASO jest już max, a było 4mm poniżej w dniu wymiany. 

Chyba czeka mnie dłuższa walka z ASO i Renault...... 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pitrek napisał:

Dziwnie to brzmi. A sprawdzałeś poziom oleju w tych samych warunkach? 4 mm to sporo jak na tydzień. 

Na forum pojawiły się przynajmniej dwa "sensacyjne" wątki o jakichś skandalicznych technicznych szwindlach i zapowiedzi walki z użyciem prawników ale jakoś umarły. Zastanawiam się czy to nie są jakieś fake newsy. Wyprzedaże roczników trwają wszędzie , każda marka chce sprzedać...

Tak, w tych samych warunkach, garaż, auto po minimum trzech godzinach postoju. Pierwszą wymianę oleju robiłem po przejechaniu 1300km,wtedy było 4mm ponad stan max. 

Teraz zrobiłem 200km od wymiany i już jest na max. 

Nie wyczuwam tu żadnego przekrętu, bo to nowy silnik.... 

3 godziny temu, Sarna1 napisał:

No jeżeli po każdym odpaleniu chodzi na „ssaniu” to nie ma się co dziwić. 

Jedź do aso. Coś jest nie tak. 

Oczywiście mówiłem o tym fakcie na pierwszej wymianie oleju w aso, stwierdzono że te silniki tak mają. 

W środę znowu jadę na serwis zobaczymy co teraz powiedzą. Na pewno tego nie odpuszczę, jestem pewien że to nie jest normalne zachowanie silnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Pitrek napisał:

Czyli po wymianie oleju było 4mm ponad Max a po 2 tygodniach "już jest na Max".

W którym miejscu @majronx stwierdził, że zaraz po wymianie miał "4mm ponad max" (i po 200km ubyły 4mm - co, jeśli już gdybać, też mogłoby być niepokojące)?

 

Ja jego wypowiedź zrozumiałem tak, że ta sytuacja miała miejsce jeszcze przed wymianą. Spuścili mu stary olej (którego było nieco za dużo), wlali nowy, przejechał raptem 200km i znów ma maxa. Pewnie jak przejedzie kolejny tysiąc, wskazanie bagnetu znów przekroczy maksimum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, goku napisał:

W którym miejscu @majronx stwierdził, że zaraz po wymianie miał "4mm ponad max" (i po 200km ubyły 4mm - co, jeśli już gdybać, też mogłoby być niepokojące)?

 

Ja jego wypowiedź zrozumiałem tak, że ta sytuacja miała miejsce jeszcze przed wymianą. Spuścili mu stary olej (którego było nieco za dużo), wlali nowy, przejechał raptem 200km i znów ma maxa. Pewnie jak przejedzie kolejny tysiąc, wskazanie bagnetu znów przekroczy maksimum. 

Jest dokładnie tak jak napisałeś. Po przejechaniu pierwszych 1300km było 4mm ponad stan max. Wymienili olej sprawdziłem stan, było między min, a max czyli prawidłowo. Teraz mam 1600km i jest już na max. 

13 godzin temu, Pitrek napisał:

Czyli po wymianie oleju było 4mm ponad Max a po 2 tygodniach "już jest na Max". Czyli przez 2 tygodnie ubyło 4mm co ma byc dowodem na przedostawanie sie benzyny do oleju. Dobre :applause:

Czytać za zrozumieniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2019 o 20:57, majronx napisał:

Oczywiściewiłem o tym fakcie na pierwszej wymianie oleju w aso, stwierdzono że te silniki tak mają. 

A to ciekawe. A sprawdź z łaski swojej czy nie masz czasami w instrukcji obsługi w dziale o oleju takich zapisów z wykrzyknikiem, że

Cytat

Nie można, w  żadnym wypadku, przekraczać  poziomu maksymalnego podczas uzupełniania poziomu oleju : ryzyko uszkodzenia silnika lub katalizatora. W przypadku przekroczenia poziomu maksymalnego  nie należy uruchamiać  silnika,  trzeba poprosić o pomoc Autoryzowanego Partnera marki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma znaczenia czy od nowości, czy od razu po wymianie oleju czy po kilku tysiącach km po niej. Skoro instrukcja zabrania dalszej jazdy to ASO nie może mówić, że TTTM, albo że nie szkodzi i nawet nie powinno się takiego auta z salonu odbierać. Później nie daj Boże wystąpią jakieś problemy i powiedzą "to Pana wina, jeździł Pan ze zbyt wysokim poziomem oleju w silniku pomimo, że instrukcja tego kategorycznie zabrania". I walcz wtedy o swoje...

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jest. Jak będzie za dużo lub za mało to Ci wyskoczy kontrolka oleju :22_stuck_out_tongue_winking_eye:

A tak na poważnie to przecież masz bagnet, możesz sprawdzić kiedy chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!