Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik 1.3TCe pierwsze wrażenia, opinie


witman

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Sarna1 napisał:

Nie papuguj.

Tego nie sprawdzałem, komputer pokazuje 7,7-7,9l na 100km. Przy następnym tankowaniu po korek, sprawdzę realne zużycie. 

Ciekaw jestem jak wygląda sprawa z tym odpalaniem i ssaniem u innych użytkowników 1.3tce fap? 

lapka2.gif

REGULAMIN - 5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ssania to wiadomo, że od dawna tego nie ma ale tak potocznie się mówi na wzbogacanie mieszanki po rozruchu zimnego silnika. I to nie ma znaczenia czy wtrysk benzyny jest  do kolektora ssącego czy bezpośrednio do cylindra.

 

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2019 o 18:09, pepe31 napisał:

U mnie na zimnym, start jest taki sam, podobny czas w okolicach 1500 obrotów - silnik 1.33 140KM. Ale oleju nie sprawdzałem.

A jak masz na rozgrzanym silniku? U mnie po przejechaniu 20km, zgaszeniu i ponownym odpaleniu po ok 5 minutach też wchodzi na  1500 obrotów na ok 30s.

Na zimnym silniku to rozumiem, ale na rozgrzanym trochę dziwne zachowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być to związane z pracą kilmatronika, a jeśli macie elektryczną grzałkę w klimatroniku to podnoszenie obrotów jest normalne.

Spróbujecie odpalić silnik, a na klimatroniku ustawcie min. z wyłączoną klimą czy wtedy też są podniesione obroty silnika.

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem w ASO, co do podniesionych obrotów przy odpalaniu, chodzi o jak najszybsze dogrzanie katalizatora i tu nic nie da się zmienić. Zaostrzone normy emisji szkodliwych substancji. 

Odnośnie wzrostu poziomu oleju, potwierdzili moje spostrzeżenia że dostaje się benzyna. Zmienili olej zaplombowali korek i bagnet. Kazali się zgłosić na ponowną kontrolę za 500km.

Rozbawiła mnie ta plomba, chyba pomyśleli że sam sobie dolewam benzyny do oleju. 

  • Smutny 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem "Nowy"  - To mój pierwszy wpis, ponieważ od niedawna jestem użytkownikiem Meganki. Postanowiłem jednak napisać po przeczytaniu postów kolegi "majronx".

Mam chyba podobną sytuację jak on, czyli poziom oleju wyższy niż MAX, a na dodatek olej śmierdzi paliwem. Dziwi mnie jednak to, ponieważ auto jest świeżynką - ma przejechane dopiero 740 km. Sądzicie, że powinienem uderzyć do ASO, czy może poczekać bo:  1. silnik się dociera, 2. na początku tak może być, 3. może się unormuje ?  

Pytanie do innych użytkowników tego silnika (w końcu to nowość) - czy też tak macie. I pytanie do  "Majronx" - czy ASO robiło jakieś problemy, tzn. próbowali cię zbyć, czy podeszli do tematu poważnie?  No i rozumiem, że wymiana oleju darmowa  (chociaż poza planowanymi interwałami)? 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i nie mam nowej Meganki ale. 

Jak to do cholery jest możliwe, żeby do magistrali olejowej dostawła się benzyna? I to w nowym samochodzie?

Przecież na takiej mieszance można bez problemu zatrzeć silnik... co Wam da wjazd do ASO i zalanie oleju i wymiana na nowy, po czym przyjedziecie 300km i dalej to samo. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!