Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Klapa bagażnika - automatyczne otwieranie


Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi ci o to, żeby 1. klapa sama leciała do góry czy 2. otwieranie "z nogi"?
1. wymiana siłowników na takie ze sprężynami

2. zabawa z czujnikami zbliżeniowymi (ew. czujnikiem gestów), elektryką, elektroniką, odpowiednie zabezpieczenie, itp + oczywiście punkt 1.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak - co do sprężynek - trzeba by kombinować żeby dobrać odpowiednią siłę sprężyny. I trzeba dobrze kombinować, żeby nie były za silne bo można zęby stracić (na forum Laguny ktoś tak sobie "guza nabił").

Co do "machania" - albo kombinuje się układ DIY, a według mnie najłatwiej by było dorwać gdzieś fabryczny system z jakiegoś rozbitka (znając życie wiązka jest w aucie i trzeba by Clip'em włączyć opcję)

 

Mnie zastanawia jaki sens ma przycisk na karcie od otwierania bagażnika - nie działa na zasadzie całkowitego zwolnienia zamka (żeby klapa się sama podniosła) - tylko i wyłącznie odryglowuje samą klapę. Przecież jak mam HF to i tak jak podchodzę odryglowuje wszystkie zamki. A jeszcze nigdy mi się nie trafiło żebym używał przycisków na karcie (po to kupiłem z HF auto), a po drugie to komu mam ten bagażnik otwierać żeby do auta nie mógł zajrzeć. Takiej głupoty jak ten przycisk to naprawdę dawno nie widziałem.

Edytowane przez MarcinDe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MarcinDe napisał:

Mnie zastanawia jaki sens ma przycisk na karcie od otwierania bagażnika - nie działa na zasadzie całkowitego zwolnienia zamka (żeby klapa się sama podniosła) - tylko i wyłącznie odryglowuje samą klapę.

W sedanie zwalnia zamek w klapie i ta leci do góry <ok>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tu rozumiem, ale po jakiego śmula ja mam to samo w hatchback'u.

Właśnie tak mogłoby się zachowywać we wszystkich Megankach.

W htb zwalnia tylko rygiel w klapie bagażnika i można wtedy go otworzyć bez odryglowania pozostałych zamków - pomysł po ch..u :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już tłumaczę. Mieli wprowadzić system otwierania klapy bez rąk ale stwierdzili, że za drogo i porzucili projekt w połowie. Nie no, żart. Chociaż.....

Trochę niedaleko mam do Przedborza, oni robią takie sprężynki. Miałem dobrać i kupić i napisać jakie mają być. Ale nie wiem dlaczego po wciśnięciu przycisku na pilocie nie działa odryglowanie. Nagle tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sedanie łatwo takie coś zaadaptować niż w hatchbacku. Daje się sprężyny za tymi półokrągłymi ramionami i tyle. A w hatchbacku tylko są małe siłowniki i producenci już nie rzeźbią aż tak. Taki mechanizm podobny jest w tipo nowym. Bardzo prosty. Wystarczy tylko, że klapa się odryglowuje a sprężyna robi całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie sprężyny, po co? (chodzi mi cały czas o sedana)

Fabrycznie w sedanie po zwolnieniu zamka klapa sama idzie do góry, bez adoptowania dodatkowych sprężyn.

Edytowane przez Andon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andon ten filmik to z Twojej meganki? Mi tak klapa raz się otwiera raz nie. Już raz mi siłownik wymieniali na gwarancji bo wcale jej nie wypychał. Nowy..... Jak jest pogoda to wypych....  czasem myśli i myśli i w końcu pomału wypchnie masakra. Tam jest tylko jeden teleskop z lewej strony. Po gwarancji albo kupie mocniejszy albo dodam z prawej strony. Choć dokładnie nie wiem gdzie jest problem bo jak dobrze działa to jest problem, żeby go zamknąć bo jak za lekko pociągne to siłownik wypycha do góry i odpycha klapę. Czujnik nogą wymieniali mi już 2 razy. 1 przy większym mrozie wysiadł. Drugi raz to sami nie wiedzieli bo niby działał (brak błędu w kąpie) ale nie działał. Powiedzieli, że jest dużo czynników zewnętrznych kiedy może nie zadziałać.... Wymienili na jakiś niby z mocniejszą anteną jak mi powiedzieli - różnicy nie widzę. Tz jak jest łądna pogoda to przeważnie się otwiera, ale ile razy się wstydu najadłem jak idę z reklamówkami i albo czujnik nogi nie zadziała, albo teleskop nie wypchnie klapy. Nie pamiętam ile ten system kosztował, ale to żenada. W fordzie widziałem, że to fajnie działa,jeszcze z przycisku się zamyka. Choć znajomy mi mówił, że w passacie też mu czasem bagażnik się otwierał do góry, a czasem nie.  Mechanizm powinien być prosty mocniejszy teleskop wciskasz przycisk zwalnia się rygiel i bagażnik się unosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!