Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Klapa bagażnika - automatyczne otwieranie


Rekomendowane odpowiedzi

A może nie klapa jest cięższa, tylko Renault wprowadziło mocniejszy siłownik.

 

Co by nie kombinować - w htb to tak nie działa i trzeba by dać sprężynkę co by dała tego "pierwszego" kopa klapie (a jak wczoraj patrzyłem to trochę siły jest do tego potrzebne) żeby wyskoczyła poza punkt z którego siłowniki już dają radę podnieść klapę.

I jest tak jak piszę - w htb przycisk tylko odryglowuje zamek bagażnika (reszta zostaje zamknięta) i założenie sprężynek nie spowoduje otwierania klapy (trzeba tak czy tak nacisnąć zamek na klapie) - czyli umieszczenie przycisku na karcie w htb jest poronionym pomysłem Renault (oczywiście chodzi o koszta - bo trzeba by było mieć 2 wzory kart co pociąga za sobą problemy logistyczne i zamówieniowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MarcinDe napisał:

A może nie klapa jest cięższa, tylko Renault wprowadziło mocniejszy siłownik.

 

Mi w tym roku na gwarancji wymieniali siłownik to myślę, że na taki który teraz montuja. 

Oglądałem kiedyś zestaw do nissana qashqaia otwieranie klapy do góry z kluczyka+kokpit + noga koszt ok 2100 zł to myślę średni interes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czaję w megane 4 kombi jest możliwość dokupienia Easy Trunk Access, było dokpupić od razu a nie teraz drutować :D

Chyba, że ktoś uważa, że siłownik z sprężyną jest "odpowiedni" i to fabryczne rozwiązanie... Jak dobrze wiadomo musi być specjalny elektro siłownik żeby właśnie klapa nie wybiła komuś zębów i otwierała się powoli to samo z domykaniem (zgniecenie czegoś/kogoś). Reszta odmian musi się posiłkować siłownikiem/zawiasem i kawałkiem sprężyny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zamówiłem pakiet easy plus a w nim jest opcja easy trunk Access, ku mojemu zaskoczeniu bagażnik nie reaguje na machanie stopą, ba dziś odkryłem że pod zderzakiem nie ma w ogóle czujnika. Czu u was ta funkcja była dostępna właśnie w tym pakiecie? 

Screenshot_20181230-115256.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x

czujnika nie widać od spodu, jest pod plastikową osłoną. (wiem bo mi wymieniali, bo nie działał) przy takiej pogodzie jak teraz (duża wilgotność) raczej nie ma opcji, żeby działał. W renault jest to słabo rozwiązane (nie wiem jak w innych autach). 

lapka2.gif

REGULAMIN - 5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni.- mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak jest czujnik tylko na machanie stopą trzeba poświęcić spoooro czasu, co najlepsze, na moje machanie stopą pod zderzakiem nadszedł mój tato który chodzi o lasce, machnął laską raz drugi trzeci dziesiąty i za każdym razem klapa szła w górę 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!