Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II Kabriolet Wersja KARMAN 1.9 dci 2006 prośba o opinię


lud3ik

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o ocenienie autka. Mam już samochód rodzinny, a ten ma służyć do dojeżdżania do pracy (30km) https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-ladne-cabrio-karmann-ID6zStBC.html#cec65c27ca Właściciel w rozmowie telefonicznej powiedział że jedynie szyba boczna się nie otwiera. Warte to jest wydania tej kasy? Czy jest to auto oszczędne z dość dynamicznym silnikiem? Na co zwracać uwagę oglądając ten samochód? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie dosyć poobcierana (rzecz gustu czy komuś to nie przeszkadza). Sama tylna szyba to nie problem. Koszt jakieś 100zł jeżeli sam to będziesz robił. Z lewej nie wiem czy jest naklejka na progu - słabe ujęcie, na prawej jest. Ogólnie nie pasuje mi lewa strona. Pasowanie zderzaka tylnego z błotnikiem krzywe. Odcień na zderzaku za bardzo się różni, no i czy jest ta naklejka. Do weryfikacji miernikiem lakieru (dokładnym ponieważ zawsze mogli wstawić ćwiartkę). Zderzak raczej cały nie był malowany ze względu na pozostawione obtarcia z prawej. Z lewej natomiast wygląda na zdjęciu na ideał - podejrzane. Żeby coś powiedzieć o wnętrzu, to za mało zdjęć. Śmiem podejrzewać że licznik cofnięty. Dlaczego, ponieważ po pierwsze podają przebieg na 190tys, czyli przed czarodziejską liczbą 200tys do której Polacy najczęściej szukają samochodu. Po drugie to diesel, a jak ktoś ma wydać więcej kasy na samochód który będzie jeździł tylko do kościoła to jest to mało prawdopodobne. Po trzecie wymieniona gałka zmiany biegów na przedliftową (poliftowe miały lepsze kapselki - trwalsze) to dlaczego tu jest z przedlifta? Pewnie skóra była już mocno styrana. Ponadto kierownica (bynajmniej na zdjęciu) wygląda na dużo mniej niż 190tys - czyżby wymieniona?

Osobiście mnie zniechęciłby silnik diesla ponieważ nigdy nie wiadomo ile ma naprawdę nalatane no i co ile poprzedni właściciel zmieniał olej. Jak nie dbał to łatwiej wsadzić się na minę i bez znawcy takiego silnika bym w ogóle się nie przymierzał jechać sprawdzać!  Dlatego też benzyniaki są dużo droższe i rozumiem, że zainteresował Ciebie ten egzemplarz ze względu na cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, airbites napisał:

chyba z powodu rdzy

Rdza w megance? Wybaczcie, ale jak nie była stuknięta (zarysowana) i naprawiana (ewentualnie utopiona) to nie ma szans na rdzę.

Co do zderzaka przedniego - owszem trzeba wszystko sprawdzić, ale akurat zderzak przedni czasami zdejmuje się kilka razy w megane II (np. wymiana wahaczy, uszkodzona pompka płynu...). Niestety nie każdy potrafi go dobrze później spasować. Jeden róg maski np. siedzi niżej, ale wystarczy wykręcić mocniej odbojnik maski który jest w tym miejscu, żeby maska się wyrównała. Tak, że owszem, przód trzeba sprawdzić, ale nierówności tam nie przesądzają o wypadkowości auta. Co innego tylny zderzak w cabrio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 No  u mnie są rdzy np. przy słupku z błotnikiem która podczas jazdy ociera z dwóch stron. Podwozia są rdzy lotne, pod maską przy chłodnicach, okolice nadkola przednich i tylnych, na dachu, na zawiasach we wszystkich drzwiach i bagażnika. Tak samo jak miałem w Megane 3 ph 2, tylko tam mniej rdzy było bo przebieg 70 tys. km. Na szczęście że nie zjada progi w drzwiach jak w fordzie focusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz jakiegoś pecha, albo popowodziowy egzemplarz . Mam 2 meganki 2003r i scenic 2006 i żadnej rdzy. Gdzieś tam zdarzył się odprysk mechaniczny, to wtedy wiadomo, że trzeba zabezpieczyć, ale tak to na nadwoziu spokój. Nie widziałem też rdzewiejących egzemplarzy które były nienaprawiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No uszkodzenia mechaniczne to są...bo dużo jeżdżę na drogach gruntowych, kamyczki i no jazda na zderzak na autostradzie czy w mieście, błotniste drogi.... Mam na masce poobijane od kamyczki, szyba przednia też. Ja już wiele widziałem z rdzą nawet w salonie nówki już mają rdzy. I dlatego mnie zawrze biorą do oględziny nowego z salonu przed odbiorem czy używanego.

  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!