Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, co polecacie za sprężyny do obniżenia Megane III Coupe 1.6? Eibach posiada w swojej ofercie tylko -15mm, znalazłem H&R -35mm ktoś ma? Jakie macie opinie np o MTS w Megankach III? Ile polecacie obniżyć? -35/35? Czy mniej czy więcej? Szukam sprężyn na których będzie widać to obniżenie jednak nie stracę dużo komfortu na co dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche w tym temacie staralem sie dowiedziec, ale nie ma za duzo informacji. 
Jedyne co znalazlem - to ze H&R jest bardzo sztywne i niektorzy narzekali na komfort.

Dlatego ja wybralem Vogtland -30. Obnizenie widac, jest sztywnawo ale komfort jazdy pozostal jak na tego typu sprezyny. Jedyny maly minus, ze tyl mnie sie obnizyl niz przod

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 literki PL. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Gdy kupiłem auto (m3 kombi) miałem h&r 28997 nie wiem o ile obniżały, ale auto wyglądało dużo lepiej (w serii wygląda jak Tarpan). Lepiej się też prowadziło tam gdzie obniżone nie miały problemu, seria przy niższej prędkości chciała podnieść tylne koło. Ważna rzecz niech montuje je ktoś kto wie co robi, trzeba zmienić odbój albo amortyzator (u mnie odboje przestały istnieć i zerwało jedną poduszkę). Kwestia komfortu (przy zmianie w tą stronę ciężej odczuć) po założeniu serii właściwie prawie nie zauważyłem różnicy (przestało dobijać na dziurach). Są też spore wady tych sprężyn:

w koleinach płyta pod silnikiem ocierała o asfalt, ciężko podjechać pod jakikolwiek krawężnik bo zderzak zahacza

wjazd na parking podziemny to gra nerwów trzeba ledwie się toczyć i mieć nadzieję że przejdzie

jeżeli chcesz przejechać zaspę masz pług ze zderzaka

bardzo szybko można się przyzwyczaić do prowadzenia, przez co przestaje się zwalniać na zakrętach do tego dziurawe drogi efekt sworznie do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!