Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Recommended Posts

Dzień dobry :)

mam problem z odpaleniem samochodu. Próbowałam przeszukać forum, ale wolę opisać swoją sytuację, być może ktoś będzie umiał mi pomóc, bo mechanicy próbują metodą prób i błędów ;) 

Otóż mam problem z odpaleniem mojej Megi (1.4 benzyna + LPG) po dłuższym postoju. Koło 6 rano po całonocnym staniu (około 10h) odpala dopiero za 6-8 razem ,natomiast po 12h stania w ogrzewanym garażu odpali za 2 razem. Ogólnie im cieplej na dworze tym łatwiej jej odpalić. 

Pompę paliwa miałam wymieniana rok temu, świece wymienione, kable sprawdzone oraz czujnik położenia wału korbowego. Akumulator również dobry. To co proponują mechanicy to:

- koło zmiennych faz rozrządu

- ponowna wymiana pompy paliwa

- filtr paliwa

Czy ktoś już spotkał się z podobną sytuacją? Niestety nie stać mnie na metodę prób i błędów dlatego liczę na jakąś podpowiedź :)

Zakręć butlę z gazem na kilka dni i zobacz jak będzie odpalał. Być może dwa zasilania dają za bogatą dawkę i się silnik męczy z odpaleniem.

1 godzinę temu, Asiaa9310 napisał:

To co proponują mechanicy to:

- koło zmiennych faz rozrządu

- ponowna wymiana pompy paliwa

- filtr paliwa

- Ten silnik nie posiada koło zmiennych faz rozrządu,

- Ponowna wymiana pompy paliwa - raczej mechanicy do zmiany,

- Filtr paliwa, korzystnie jest zmienić,

- Konieczna wizyta u kumatego gazownika.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się