Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Recommended Posts

1 godzinę temu, bernicut napisał:

Sami wiecie że to mega prosty samochód tu nie ma co się psuć a jak już to nie ma dużo punktów do sprawdzenia.

spróbuj po dłuższym postoju 'dopompować' 2-3 razy paliwo przekręcając i cofając kluczyk w stacyjce i dodać w trakcie odpalania lekko gazu, jesli odpali za pierwszym razem to podejrzenia możesz ograniczyć do cofającego się paliwa z układu lub ewentualnie brudnej przepustnicy tzn. daje za małego 'kopa' podczas otwarcia...

może to śmiesznie zabrzmi ale mam ponadto wrażenie, że auto lepiej wchodzi na obroty podczas odpalania gdy nacisnę parę razy hamulec do stwardnienia pedału... ;)

Andrzej-2010 <- 

Też mi to przechodziło przez myśl ponieważ jazda na gazie na samą logikę może powodować jakiegoś rodzaju zasyfienie się wtryskiwaczy.

Nie jeżdżę na benzynie , jedynie samochód odpalam na benzynie bo nie da się inaczej z resztą po to jest zakładałem LPG.

Tylko czy jak już by było coś z wtryskami to nie dało by to znać podczas jazdy na benzynie? Bo nie ma żadnego problemu.

Wydaje mi się że jak jest problem z wtryskami to jest on cały czas nie tylko przy odpalaniu (chyba oczywiście) ale mimo wszytko coś może być z tym bo i szwagier mi o tym wspomniał żebym jakiś środek zapodał do czyszczenia wtrysków i pojeździł na samej benzynie (szwagier jest mechanikiem) to tylko dla informacji że był taki pomysł bo tak to bywa co "głowa" to jakiś pomysł.

marr29 <-

To wiem zawsze to robię kilka razy on-off i dopiero rozrusznik z gazem oczywiście wedle wyczucia i w końcu za którymś razem zaskakuje.

Jak zaskoczy to już OK chodzi stabilnie na jałowym bez gazu. Czasem zdarzy się że odpali na 2sek i zgaśnie no i znowu rozruch.

Tak czy inaczej zobaczę co będzie po serwisie gazownika bo i tak trzeba to zrobić .

No i jeszcze przepustnica jest tutaj elektroniczna bez linki bezpośredniej do przepustnicy.

Edytowano przez bernicut