Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana wyświetlacza na większy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów !!! Czy ktoś zastanawiał się nad wymianą swojego wyświetlacza na większy? Ja mam 7" i uważam, że rozwiązanie z 8,7 jest dużo bardziej sensowne. Niestety proste podłączenie nie daje pełni szczęścia...gdyż 7" ma orientację poziomą a 8,7 pionową. wiąże się z tym chyba zmiana rozdzielczości. np. dla nawigacji (patrz zdjęcia) .W ddt4all jest co prawda opcja zmiany orientacji ...ale trochę się obawiam (mam jeszcze 3 lata gwarancji...). Może już ktoś to przetrenował...bez przykrych konsekwencji? Jest co prawda jeszcze inna możliwość, zakupienie na Aliexpressie tzw. wersji Tesla, która umożliwia połączenie smartfona po wi-fi,  google maps, car mirroring lub android auto, ale jest to na razie dosyć drogie i nie ma pewności co do kompatybilności z moim modelem. Jeżeli macie jakieś doświadczenia w tej materii chętnie bym coś na ten temat poczytał.

Wyświetlacz 1.jpg

Wyświetlacz2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co racja, to racja...Wg mnie hardware pasuje a różnica tkwi w oprogramowaniu tzw. radia. Nie bez kozery upgrade 7 i 8,7" pokazywały się w różnym terminie. Tylko, że pobierane oprogramowanie zależy od VINa a po zmianie wyświetlacza na większy system nie widzi tego i nie dostosowuje się do zmiany. Pytałem w Renault Multimedia i nawet zainteresowałem tematem...ale po kontakcie z centralą we Francji okazało się, że producent nie przewiduje możliwości takiej zmiany...no cóż została chyba tylko opcja Tesli z Aliexpressu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wejść w tryb deweloperski i zmienić sposób wyświetlania ja zmieniłem przez pomyłkę z małego na duży i wyświetlacz zgasł i nic nie wyświetlał ASO potrawiło go tylko włączyć ale obraz wyświetlał się dla ekranu dużego i bokiem, na wyświetlaczu można było regulować klimatyzację. ASO chciało cały wyświetlacz wysyłać gdzieś do naprawy bo nie wiedzieli jak zmienić sposób wyświetlania dla małego radia, w domu jeszcze raz wszedłem w tryb deweloperski i zmieniłem na mały wyświetlacz i teraz działa. Więc wydaje mi się że wystarczy zmienić panel radia i zmienić sposób wyświetlania obrazu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację, tylko jak wejść w tryb developerski na takim kulawym wyświetlaniu...jak trafiłeś w kwadraciki...Czy możesz, dokładnie opisać jak to zrobiłeś i podać czy trzeba coś dodatkowo zrobić aby wyjść z trybu deweloperskiego oraz podaj gdzie znajdę komendę zmiany wielkości wyświetlacza. Jakbyś dodał jakieś zdjęcie, byłbym przeszczęśliwy...Z góry dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie oto mi chodziło i ASO nie wiedziało jak to naprawić więc kolego sporo ryzykujesz 

Jak wejdziesz już w tryb w prawym górnym rogu jest fukncja DisplayMode a obok niej dwie ikony High i Mid trzeba nacisnąć jedną z nich a obraz odrazu sie zmieni

 

Edytowane przez markus755
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to zrobił na 8,7 bo jeżeli zmienisz na 7 to będziesz miał ciemny obraz, a na 8,7 powinien być tylko będzie ciężko wejść w ten tryb deweloperski bo obraz jest wyświetlany bokiem ale mi się to udało to i tobie najpewniej  też. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

...No i w końcu spróbowałem...Niestety nie udało mi się wejść w dev mode w wersji bokiem, ale zrobiłem High na 7 i załączyłem 8,7...uff, udało się ale...niestety mam na większym wyświetlaczu dziwne paski jak na zdjęciu...czy to czasami nie uszkodzenie ekranu?

Wyświetlacz3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm a ja zapytam o co innego. Skoro kolega już się zabrał za wyjęcie starego radia, to czy w 8,7" z tyłu jest preout na suba? 

Przy okazji jeśli mógłbym prosić o instruktaż demontażu tego ustrojstwa? Nigdzie w internecie nic nie znalazłem niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Geble...ja wymieniam tylko wyświetlacz...cała elektronika "mocy" jest w tzw "radiu" LANR14 (produkcji LG https://fccid.io/BEJLANR14/User-Manual/Users-Manual-2759170 ), ....a demontaż masz np. na https://www.youtube.com/watch?v=BrEyNMs-CzU

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według manuala radio ma:

e. AUDIO section
- OUT POWER : 20W X4 ch 4 ohm (1kHz 10% THD)
- SUB Woofer : 2ch
- LOAD IMPEDANCE: 4 ohm X 4

Czyli wyjście na suba jest. Pytanie czy można podłączyć i już czy zabawy jest tyle co w MegIII (inne radio, wzmacniacz itd)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!