Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana wyświetlacza na większy


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jakiś czas temu udało mi się wymienić 7 na 8,7...ale nie mam pewności co do całkowitej kompatybilności włożonego 8,7". Coś mi nie gra z ambiente light i nie mam regulacji manualnej wentylatora. Wyświetlacz jest używany, pochodzi z Talismana. Czy może ktoś ma schemat podłączenia wyświetlacza z radiem i otoczeniem? Byłbym bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestały działać podświetlenia tzw. ambient drzwi i schowka. Ekran i środkowy zegar mają podświetlenie i mogę zmieniać jego kolor, ale zmiana natężenia tego oświetlenia, mimo że suwak na wyświetlaczu się przesuwa, nie działa. Nie działa także manualna regulacja wentylatora klimatyzacji ale w automacie wszystko działa. Mapy działają dobrze ale nie mam już aktualizacji, więc są dawno nieaktualne...12.2016.

Edytowane przez janmie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pbetna 99% gdy wrócę na 7" wyświetlacz nie powinno być problemu, więc nie będę miał czego zgłaszać... A co to znaczy nieautoryzowana modyfikacja? - w ukompletowaniu Megane IV jest możliwe stosowanie wyświetlacza 8,7", jedynym problemem mogą być prawdopodobnie nieznaczne różnice softwaru co pewnie przy możliwości skorzystania z tokena można byłoby rozwiązać...ale chyba nie będę jej szukał i na razie wrócę do standardowego ukompletowania. Z drugiej strony to granda że Renault część użytkowników w zasadzie oszukał nie umożliwiając dobrodziejstw korzystania z wprowadzonego w środku serii Auto Android i pochodnych... a w innych krajach już krążą petycje w tej sprawie...ale u nas jak zwykle cisza...a jak dodamy jeszcze co się dzieje z aktualizacją map...to byłaby to woda na młyn prawników,  którzy w końcu by chyba ich pogonili...ale takie akcje są możliwe chyba tylko w USA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@janmie chodziło mi to, że dokonałeś zmiany właśnie na coś czego producent nie przewidział w Twoim egzemplarzu. To nie radio typu plug&play na kostkę. Ingerencja w soft itd. Sam piszesz, że coś Ci nie działa. Stąd pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pbetja nie zmieniałem radia, które jest sercem Rlink2 i nie da się go tak łatwo uruchomić, tylko tablet/ekran który tylko wyświetla...ale prawdopodobnie z powodu o ponad  rok wcześniejszego softu (tablet jest z 2015) może występować drobna niezgodność sterowników, która może powodować nie pełną kompatybilność programową. Przypuszczam, że jeżeli tablet byłby z 2016 to by była pełna zgodność...ale może się mylę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@pbetmyślisz, że oni zwracają uwagę czy Twój model ma większy czy mniejszy wyświetlacz?. Ja samodzielnie dołożyłem kamerę cofania, zmieniłem antenę na rekina, aktywowałem sobie przez kabel kilka nowych opcji jak temperatura na wyświetlaczu obok prędkościomierza zamiast listka z Eco czy oglądanie filmów podczas jazdy lub sztuczny dźwięk silnika z głośników oraz wiele innych modyfikacji i normalnie auto przechodzi przegląd jak i serwis (miałem wymieniane sterowniki w każdych z drzwi z ambientowego oświetlenia ponieważ mrugało - żadnych problemów, zrobili bez problemu ;).

 

PS co do wymiany na 8.7 w ddt4all widziałem kilka parametrów związanych z oświetleniem drzwi, zapewne kwestia przestawienia parametrów jak przy obróconym obrazie, gorzej z klimą ale trzeba się przyjrzeć :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie wszystkie usterki które zgłosiłem, były wymienione bez żadnego ale, więc nie mam podstaw mówić czy będą szukać aby tylko nie uznać.. Na pewno nie dam sobie wcisnąć, że nie wiem powiedzmy stukający łącznik jest felerny bo dołożyłem sobie kamerę cofania.. jest zrobiona jak w serwisie (oryginalna instrukcja renault) a jeśli ma chodzić o sprawy związane z r-linkiem to uważam, że jestem z tematem o 10x dalej niż renault jest wstanie zaoferować (sami nie wiedzą co r link potrafi) więc pierw zaufałbym sobie niż serwisowi. Włoskie czy Hiszpańskie forum jest tak bogate o wiedzę w R-linka, że bez problemu do ogarnięcia samemu. Nie muszę jeździć, czekać na werdykt idę do garażu podpinam kabel za 30 zł i wiem co Renie boli ;). Każdy postępuje co uważa za słuszne, może i sporo ryzykuje (na własną odpowiedzialność oraz nikogo nie namawiając) ale jak na razie cały czas na moją korzyść.

W wolnej chwili mogę napisać poradnik na kamerę cofania. Ja z reguły wszystkie swoje modyfikacje opisuje na forum megane iv na fb także zapraszam również tam, należy wyszukać "Megane 4 Polska" 

Edytowane przez Rafael156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!