Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

janmie

Megane IV phI Wymiana wyświetlacza na większy

Recommended Posts

@pbetja nie zmieniałem radia, które jest sercem Rlink2 i nie da się go tak łatwo uruchomić, tylko tablet/ekran który tylko wyświetla...ale prawdopodobnie z powodu o ponad  rok wcześniejszego softu (tablet jest z 2015) może występować drobna niezgodność sterowników, która może powodować nie pełną kompatybilność programową. Przypuszczam, że jeżeli tablet byłby z 2016 to by była pełna zgodność...ale może się mylę. Pozdrawiam.

@pbetmyślisz, że oni zwracają uwagę czy Twój model ma większy czy mniejszy wyświetlacz?. Ja samodzielnie dołożyłem kamerę cofania, zmieniłem antenę na rekina, aktywowałem sobie przez kabel kilka nowych opcji jak temperatura na wyświetlaczu obok prędkościomierza zamiast listka z Eco czy oglądanie filmów podczas jazdy lub sztuczny dźwięk silnika z głośników oraz wiele innych modyfikacji i normalnie auto przechodzi przegląd jak i serwis (miałem wymieniane sterowniki w każdych z drzwi z ambientowego oświetlenia ponieważ mrugało - żadnych problemów, zrobili bez problemu ;).

PS co do wymiany na 8.7 w ddt4all widziałem kilka parametrów związanych z oświetleniem drzwi, zapewne kwestia przestawienia parametrów jak przy obróconym obrazie, gorzej z klimą ale trzeba się przyjrzeć :p

@Rafael156 nie wiem ale wszystko jest fajne jak działa. Nie od dziś wiadomo, że jak coś się zepsuje to później gwarant szuka każdej wymówki żeby reklamacji nie uznać.

• +1 1

@Rafael156 gwarantuje Ci że jak padnie Ci coś co może mieć związek ze zmianami - to będą szukać dziury w całym, żeby tylko nie uznać.

12 godzin temu, Rafael156 napisał:

Rafael156 myślisz, że oni zwracają uwagę czy Twój model ma większy czy mniejszy wyświetlacz?. Ja samodzielnie dołożyłem kamerę cofania, zmieniłem antenę na rekina, aktywowałem sobie przez kabel kilka nowych opcji jak temperatura na wyświetlaczu obok prędkościomierza zamiast listka z Eco czy oglądanie filmów podczas jazdy lub sztuczny dźwięk silnika z głośników oraz wiele innych modyfikacji i normalnie auto przechodzi przegląd 

Rafael156 napisał byś instrukcje jak podłączyć kamere i jak właczyć inne funkcje. Na pewno przyda sie też innym użytkownikom Megane iv

Edytowano przez kamykxp

Na razie wszystkie usterki które zgłosiłem, były wymienione bez żadnego ale, więc nie mam podstaw mówić czy będą szukać aby tylko nie uznać.. Na pewno nie dam sobie wcisnąć, że nie wiem powiedzmy stukający łącznik jest felerny bo dołożyłem sobie kamerę cofania.. jest zrobiona jak w serwisie (oryginalna instrukcja renault) a jeśli ma chodzić o sprawy związane z r-linkiem to uważam, że jestem z tematem o 10x dalej niż renault jest wstanie zaoferować (sami nie wiedzą co r link potrafi) więc pierw zaufałbym sobie niż serwisowi. Włoskie czy Hiszpańskie forum jest tak bogate o wiedzę w R-linka, że bez problemu do ogarnięcia samemu. Nie muszę jeździć, czekać na werdykt idę do garażu podpinam kabel za 30 zł i wiem co Renie boli ;). Każdy postępuje co uważa za słuszne, może i sporo ryzykuje (na własną odpowiedzialność oraz nikogo nie namawiając) ale jak na razie cały czas na moją korzyść.

W wolnej chwili mogę napisać poradnik na kamerę cofania. Ja z reguły wszystkie swoje modyfikacje opisuje na forum megane iv na fb także zapraszam również tam, należy wyszukać "Megane 4 Polska" 

Edytowano przez Rafael156

Rafael - ja też tak uważam jak Ty, ale niestety jest tak, że jak by poleciał łącznik to mogą nas w tyłek ugryźć, ale jak poleci coś co jest związane z r-Link'iem to mogą truć dupę.

Ja sam mam zamiar jutro zrobić aktualizacje z 2.2.* do 3.3.* - co według Renault jest niewykonalne, a według naszego forum idzie w 10 min.

Wtedy w R-Link w devmode zobaczę co można sobie poustawiać.

3.3 aktualizację mam już zrobioną, AA działa wyśmienicie po aktywacji i cała reszta działa jak przed aktualizacją. Kolega nawet ich uświadomił, że są w błędzie i można przejść z 2.2 na 3.3 i mieć AA - odpowiedź standardowa jak u Renault.. (foto)

Screenshot_20190109-214204_Facebook.jpg

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się