Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Recommended Posts

Witam, Czyli posiadając fabryczny TomTom Carminat (nie live, auto z 2010) nie mogę zamontować takiego zestawu? Jest ktoś kto próbował?

Dnia 30.09.2018 o 09:05, tomrud napisał:

Źle to masz podłączone. Po co podłączasz cokolwiek do żarówki od cofania? Masz przeciągnięty kabel 3-żyłowy jak rozumiem. Czerwony przewód CAM POW to zasilanie kamery i masz go podłączyć do czerwonego przewodu od kamery. Czarnego przewodu od kamery nie musisz podłączać, ponieważ "masa" zasilania jest na wtyku cinch i nie ma co jej dublować.

Podsumowując:

1. Przeciągasz 2-żył na wtyku cinch ("masa" + sygnał z kamery).

2. Przeciągasz 1-żyłę zasilanie CAM POW.

3. Nic nie łączysz ze światłem cofania.

Doszedł do mnie i mój zestaw i zamierzam się zabrać za montaż. Czy dobrze zinterpretowałem jak to wszystko podpiąć? Jestem totalnie zielony w tym i nie chce sobie nic schrzanić.
66198778_511435632729753_4843434739958284288_n.thumb.jpg.d86c9168301442e3a3641cfb551ff651.jpg
Też kolejne pytanie - pisałeś, że udało ci się jakoś tę kamerę "zaadaptować" do twojego hatchbacka. Możesz opisać trochę jak to wyglądało? Mam hatchbacka z 2010, więc każda porada się przyda.

Edytowano przez Saxim

Masz filmiki na yb co i jak podpinasz. Też byłem w tym zielony a montaż jest bardzo prosty, na pewno nasz sobie radę.

@mlodyrochu no obejrzałem i z tego co rozumiem, żeby zrobić tak jak kolega opisał, muszę kupić dłuższy kabel z zasilaniem, bo niby zasilanie kamery jest od radia, ale kabel na długość to pozwala jedynie do światła cofania to podpiąć

Saxim - W przewodzie do kamery masz czerwony przewód. Z jednej strony podłączasz do odpowiedniego przewodu z radia, a z drugiej do plusa kamery. Nie podłączałem tego jeszcze na stałe, ale sprawdzałem. W nowym plastiku jest ucho z otworem w który trzeba dopasować oprawkę żarówki. U mnie we Fluence jest inna oprawka żarówki i nie da się tego przełożyć do nowego plastiku. Swoją drogą u Ciebie nie widzę tego ucha - urwane?

To co ja zauważyłem w swoim radiu, to wyświetlacz nie jest jakoś szczególnie dobrze widoczny w jasny dzień. W dodatku powinien być obrócony w stronę kierowcy. Była by lepsza widoczność, oraz pasażer w jasnym ubraniu nie odbijał by się jak w lusterku. Wystarczyło by tylko zmienić plastik na inny. Producent tego nie przewidział. Jakość muzyki raczej nie lepsza. Głośność też nie jest rewelacyjna. W starym radiu na 25% było głośno, tutaj trzeba do połowy podkręcić. Te chińskie waty jakieś słabsze są. Jest co prawda w korektorze loudness, ale z niewiadomych przyczyn działa tylko na muzykę z radia, CD czy karty. Na nawigację już nie. W efekcie komunikaty nawigacji są cichsze. Trzeba to wyłączyć, podkręcić głośność i jest ok. Mechanizm CD / DVD pracuje głośno. Radio ma lepszą czułość jak stare.

Edytowano przez szod

@Saxim według zdjęcia wydaje się, że jest w porządku. Podłącz kamerę przed końcowym montażem i sprawdź czy wszystko dobrze działa. W razie problemów pisz.

@szod to co piszesz można skorygować w ustawieniach. Widzę, że jeszcze do tego nie dotarłeś. W ustawieniach zaawansowanych można rozwiązać problem z powolną głośnością. W ustawieniach nawigacji możesz włączyć miksowanie dźwięku i ustawić jego zakres.

Nie wiem jaki model kupiłeś i gdzie, ale ja po włączeniu loudness i rock mam super dźwięk. Masz może tweetery z przodu zamontowane?

1 godzinę temu, szod napisał:

Saxim - W przewodzie do kamery masz czerwony przewód. Z jednej strony podłączasz do odpowiedniego przewodu z radia, a z drugiej do plusa kamery. Nie podłączałem tego jeszcze na stałe, ale sprawdzałem.  W nowym plastiku jest ucho z otworem w który trzeba dopasować oprawkę żarówki. U mnie we Fluence jest inna oprawka żarówki i nie da się tego przełożyć do nowego plastiku. Swoją drogą u Ciebie nie widzę tego ucha - urwane?

Jesteś pewien? W poradnikach jeden koniec podłącza się do kabla oznaczonego jako "Reverse", a drugi do plusa od światła cofania żeby radio miało sygnał, że ma przejść w tryb wyświetlania kamery cofania. Chyba, że jest na tyle inteligentne, że samo to wykrywa. Przetestuję ten sposób bo to by oznaczało mniej problemów i przeciągnie tylko jednego kabla.
Jeśli chodzi o to "ucho" to jest coś takiego wciśnięte w środek tej ramki od kamerki.
66197720_2373308292912372_7592920657935990784_n.thumb.jpg.92656439be3d4a5504bf3d44f81e5297.jpg

Tomrud - w zaawansowane nie wchodziłem. To te z hasłem? Problem z powolną głośnością - co masz na myśli? Może z dowolną? W miksowanie dźwięku nawigacji wchodziłem i mam to ustawione na max. Z tego co pamiętam to całkowite wyciszanie dźwięku na czas komunikatów nawigacji powodowało jeszcze gorsze efekty. Zostało na lekkim ściszaniu. Tweetery mam, nie w tym problem. W zaawansowanych jest rozjaśnienie wyświetlacza? :P

Radio z Androidem 9.1, tylko teraz widzę więcej wersji mają:
https://pl.aliexpress.com/item/32782778631.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.67065c0f9cglos

Saxim - testowałem. Ten czerwony kabel idzie środkiem sygnałowego kamery i daje plus zasilania na nią. Ja nie podłączałem do Reverse tylko chyba KAM POW. Z drugiej do plusa kamery. Masa szła przez masę sygnałowego przewodu. Działało automatycznie po włączeniu wstecznego. Problem będzie tylko z podłączeniem żarówki podświetlenia tablicy do tego nowego plastiku, bo jak pisałem w oryginale jest inaczej. Reverse nigdzie nie podłączałem, do żarówek wstecznego też nic nie podłączałem. Radio samo wykrywa wsteczny.

Edytowano przez szod

@szod  w ustawieniach zaawansowanych z hasłem (126) możesz wybrać jaki jest faktyczny przyrost głośności przy zmianie głośności o 1 "kreskę". Co do nawigacji to mam Navitela i tak zmiksowany dźwięk, że wszystko ładnie działa. Rozjaśnianie wyświetlacza nie jest w zaawansowanych tylko w opcjach systemu operacyjnego.

@Saxim musisz podłączyć do CAM POW. Masz kabel, który ma wtyk CHINCH i gniazdo do zasilania i ten kabel musisz przeciągnąć. Nic nie łączysz do plusa światła cofania.

@tomrud żeby mieć totalną jasność zanim się za to zabiorę. Ma to wyglądać tak jak na tym schemacie? (zrobiony na szybko, ale wydaje mi się zupełnie jasne o co chodzi)
SchematKamera.thumb.png.b9af35b2967a43f6957ad5de6776f796.png

@Saxim podłączasz czerwony przewód od kamery do CAM POW i wtyk CHINCH do gniazda CHINCH przy radiu i tyle. Sprawdź to "na sucho" zanim będziesz przeciągał przewód.

@tomrud no dobra, ale w takim wypadku muszę zakupić dłuższy przewód zasilania bo ten oryginalny jest za krótki żeby go przeciągnąć przez całe auto tak jak ten sygnałowy

Jak to za krótki? W sygnałowym nie masz czerwonych kawałków przewodu na końcach? To jest jeden przewód - z jednej strony do KAM POW z drugiej do plusa kamery.

@szod no i dokładnie o to mi chodziło na tym schemacie, jeśli kolega tomrud miał to samo na myśli to się po prostu nie zrozumieliśmy.

@Saxim mi trochę brakło, więc dolutowałem mały kawałek i odizolowałem koszulkami termokurczliwymi aby nie było zwarcia.