Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zła spręzarka klimatyzacja powodem złego poprowadznia paska klinowego.


Rekomendowane odpowiedzi

Wita. Na wstępie opiszę moją przypadłość z nowo kupioną megi 1,6 16V 82 KW kombi. Problem pojawił się kiedy to po zakupie i wymianie rozrządu pasek wielorowkowy zaczą wydawać dziwne dzwięki/piski. Został wymieniony napinacz i założono nowy pasek 6PK. Jakież było zdziwienie że któregoś dnia dostałem telefon od żony że stuka coś w silniku. Okazało sie że nowy pasek zerwał się i wkręcił się pod koło pasowe i przestawił rozrząd. Po naprawie postawiono diagnozę że jest zamontowana zła sprężarka klimatyzacji. W tej chwili pracuje sprężarka DELPHI o numerach  8200309193 z kołem 7PK a to nie jest sprężarka dedykowana do tego samochodu. Stwierdzenie padło na podstawie obserwacji pracy paska i zauważono że pasek nie pracuję równo z kołami pasowymi. Sprężarka wraz z kołem pasowym jest zamontowana "tak jaby bliżęj bloku silnika" przez co pasek nie pracował równo.

Pytanie czy muszę kupić nową sprężarkę klimatyzacji czy można wymienić samą cewkę (posiada większy dystans od sprężarki).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, rambol6 napisał:

Pytanie czy muszę kupić nową sprężarkę klimatyzacji czy można wymienić samą cewkę (posiada większy dystans od sprężarki).

 

Wszystkie koła pasowe muszą być ;

- w jednej płaszczyźnie,

- muszą chodzi równo, bez możliwości bicia na boki,

- nie mogą być nadmiernie wyrobione / wypracowane,

- koło pasowe z amortyzatorem gumowym powinno być zmienione po 120 kkm wg.danych producenta, 

  plus nowa śruba. To zużyte koło w większości jest powodem awarii paska rozrządu,

Pasek wieloklinowy ;

  - musi chodzić cicho i płynnie,

  - nie może mieć skłonności do spadania,

 -  powinien być wystarczająco mocno naciągnięty,
  - nie może wpadać  w drgania,

  - musi mieć sprawny napinacz a szczególnie rolkę.

 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!