Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pseudo skórzana kierownica


Azol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w tytule powyżej :)

 

Moja MIV Grandtour z przebiegiem niebagatela 500 km, którą użytkuje od wyjechania z salonu niecały miesiąc temu, samochód produkcja marzec 2018 odebrany wrzesień 2018 prosto od dilera.

Ku mojemu zaskoczeniu dopiero kilka dni temu zawuważyłem, że w newralgicznych punktach położenia tam gdzie najczęściej kierowca trzyma kierwonicę na największych zgrubieniach koła kierownicy dosłownie w tych punktach zauważyłem że jest ona zmarszczona....

 

Więc pytanie mam do użytkowników wszystkich nowych posiadaczy MIV czy spotkaliście się z takim przypadkiem że Wasza kierownica w nowym samochodzie, który pachnie jeszcze świeżością "posalonową"  jest pomarszczona czy też zmęczona jakby miała ok. 150 tysięcy km?

 

Chyba że nie jest to prawdziwa skóra a jakiś materiał skóropodobny?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednich generacjach Megane kierownica, zresztą opcjonalna tapicerka skórzana była ze skóry, ale z plastikowego węża PCV.

Podejrzewam, że w czwórce podobnie.

Wrzuć proszę zdjęcia, bo tak nie wiemy o czym rozmawiamy.  Może to "naturalne" pomarszczenia powstałe przy obszywaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze zagadasz, to na przeglądzie wymienią Tobie tą kierownicę z gumowego węża na nową.

Mi się to udało przy przebiegu 60 tys km. 

Fakt że w M3.

Zaczęła się łuszczyć , mikrocząsteczki tej kierownicy zostawały na dłoniach.

Ta po wymianie jest jak by lepsza gatunkowo. Ale tez plastik-fantastik.

Edytowane przez kacper69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam prawie 60 kkm (fakt, że również w MIII), ale póki co nic się nie dzieje. Mam bezpośrednie porównanie do MII Dynamique i jeśli "postęp" idzie w tym samym kierunku, to z MIV musi być naprawdę kiepsko :) (w MIII jest wyraźnie gorszy materiał niż w "dwójce").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, cegla11 napisał:

moja w lato jakoś dziwnie się klei, czyściłem preparatami do skóry chwila spokoju i znowu to samo. 

Nie wiem czym czyścisz, ale właśnie w tym może być problem.

Większość środków do skóry zawiera rozpuszczalniki, które niestety źle działają na "skórę" na kierownicy.

Jako, że powłoka na kierownicy to plastik, polecam przemywać wodą z mydłem, ostatecznie przetrzeć jakimś środkiem do tworzyw sztucznych.

Wiele też zależy od dłoni kierowcy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam no więc poniżej zamieszczam zdjęcie swojej kierownicy i to zmarszczenie, które moim zdaniem zrobiło się od zwyczajnego użytkowania a samochód ma dopiero przejechane niecałe 1200 km. I co zauważyłem to fakt że zaczyna marszczyc się w innych miejscach no chyba że tak jak wyżej piszecie może to być objaw pozostały po obszyciu także proszę o diagnozy :-) Pozdrawiam 

IMG_20181008_121956.jpg

IMG_20181008_122056.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jak wygląda wykonanie kierownicy w MIV, ale miałem skórzaną kierownicę w MII, teraz mam w MIII i nigdy nic niepokojącego nie zauważyłem. Żadnych przetarć czy innego rodzaju uszkodzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Azol u mnie kierownica wygląda podobnie, a mam 60 000 km. Nie przejmuj się. Obejrzyj sobie tutaj zdjęcia jak wygląda zachowanie skóry, skóry sztucznej i innych materiałów. Konkretnie chodzi mi o to:

BDsktkqTURBXy9hMWQ3MDg0NGRjOGUwOTVjMDE2NGJkZWQ3YWMzNmUxNC5qcGVnkpUCzQPAAMLDlQIAzQPAwsM.thumb.jpg.014e7cf12a4ffb4fa03d6850dcade1ca.jpg

Zdjęcie z moto.onet.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!