Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kiepska widoczność


radosny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy komuś oprócz mnie wydaje się, że Megane 4 z H7 to nieporozumienie jeśli chodzi o widoczność? Mam dla porównania np. fabie na H4 i w jej przypadku widać zdecydowanie dalej do przodu oraz dużo szerszy zakres poboczy niż w renault... (Nic nie kręciłem, nie regulowałem, światła ustawione fabrycznie na fabrycznych żarówkach).

 

Może ktoś miał tak samo i pomogła np. wymiana żarówek na inne? innej firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem fabryczne Osramy Orginal na Osram Night Braker Laser, i do tego podniosłem światła według wytycznych (ogólnie na 10m moje światła świeciły 12cm za nisko względem prawidłowej wysokości). Teraz jest naprawdę w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest kaplica jeśli chodzi o światła. Doszło do tego, że w weekend pojechałem na pierwszą lepszą stację diagnostyczną, bo cały czas byłem przekonany, że mam za nisko ustawione światła. Jakież było moje zdziwienie, gdy okazało się, że światła są ustawione co do milimetra. Więc mówicie Panowie, że to kwestia żarówek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też, mam takie miejsce w drodze z pracy, gdzie zjeżdżam z górki, pośrodku zjazdu jest przejście dla pieszych - nieoświetlone - w takiej jakby dolince, w związku z czym w nocy widzę je dopiero na 10-15m przed dojazdem (światła moim zdaniem w moim megane też świecą za bardzo w dół...). Zjazd z górki, ograniczenie do 70km/h = nie ma szans wyhamować na odcinku 15m, gdybym tam zobaczył przechodnia...

Zamówiłem żarówki Osr..am..a, night vision. Dam znać po zmianie, czy jest jakaś poprawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meganka IV ma soczewki na H7? Bo na zdjęciu widzę 3 różne lampy przednie w megane IV. Fabryczne żarówki był słabsze żeby wydłużyć życie reflektorów poprzez niskiej temperatury żarówki. W teście z gazety żarówek H7 jak patrzyłem to w soczewek tylko połowa żarówek będzie dobrze świeciło a reszta gorzej. Wiele żarówek dobrze świeci w zwykłym lampie. Na pewno nie nadaje do soczewek żarówka Philips Racing i niektóre osramy. Chodzi że do soczewek nie montować żarówki z filtrami niebieskimi w połowy czy inny wzory. Mogę wstawić tutaj skan z testu żarówek do soczewek i zwykłych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam megi4 Z h7. Testowałem kilka różnych żarówek. Halogen h7 , Led a nawet hid. Zenony skupialy doskonale. Na 3 stacjach sprawdzane. Led średnio. Philips vison +60% bardzo dobrze. 

Edytowane przez Komarek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie wstawiłem Philipsy White Vision (zarówno w drogowych jak i mijania) i świecą lepiej niż oryginalne Osramy Original. Mają mniejszą trwałość, ale ze względu na LEDowe światła dzienne nie jest to tak odczuwalne jak w samochodach, w których H7 świecą się cały czas (mam je 1,5 roku i 17000km zrobione).

Edytowane przez gwro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update informacji.

Kurier przywiózł mi nowiutkie Osram Night Breaker.

Idem do garażu, otwieram maskę, żeby wymienić moje KIEPSKO świecące żarówki. Wyciągam to co mam włożone w kloszu (auto kupiłem używane - 1rok, w salonie), patrzę a tu... Osram Night Breaker!! 

Teraz nie wiem czy śmiać się czy płakać :( Skoro na takich żarówkach widoczność w tym aucie oceniam na KIEPSKĄ, to co zrobić teraz, żeby zmienić ten stan rzeczy? Doradzi ktoś coś? Może da się minimalnie podnieść snop światła jakoś manualnie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadne :D - i tak będzie lipa. 

 

Kup 2 lampy i spraw sobie jasność - przy okazji auto będzie wyglądało nowocześnie - bo połączenie tych liter C i świeczki w środku wygląda :D ---- śmiesznie - a przy okazji słabiutko świeci.

 

https://allegro.pl/renault-megane-iv-4-lampy-przod-komplet-full-led-i7535559111.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!