Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie osiąga temperatury roboczej silnika-Megane IIIphIII 1.5 DCI 110 fap


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tak jak w temacie. Moja Meggi po przejechaniu dzisiaj 60 km podniosła na liczniku tylko jeden kwadracik na zegarach i ani sni o tym, by zapalil sie choć drugi. W aucie jest cieplo, leci ciepłe powietrze. W czym może byc problem? Dodam, że dzisiaj zakupilem te auto. 

Licze na jakies sugestie, pozdrawiam

IMG_20181029_194948.jpg

lapka2.gif

REGULAMIN - 5.6 literki PL. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dokładnie to samo ;) Meganke kupiłem tydzień temu. Podłączałem pod OBD i wychodzi że silnik łapie max 73 stopnie, po zagrzaniu ta temperatura waha się 70-73 stopni. Na wyświetlaczu kolejna kreska pojawia się po osiągnięciu 80 stopni. Temperatura właściwa to 83 stopnie. Dziś mi przyszedł nowy oryginalny termostat z obudowa i czujnikiem - jutro postaram się wymienić i dam znać, ale myślę że powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie powiedziane, że musi być coś nie tak. W różnych wersjach zegarów drugi kwadrat zapala się przy różnej temperaturze cieczy. Podłącz jakiś interfejs diagnostyczny (nawet najprostszy obd) i śledź temperaturę cieczy, żeby zobaczyć, czy silnik się dogrzewa. Następnie eksperyment: na postoju mocno gazuj, żeby się zapalił drugi kwadrat (na pewno się zapali) i napisz przy jakiej temperaturze to nastąpiło.

W moich zegarach zapala się przy 73, ale zetknąłem się z takimi, w których zapala się przy 80 (cały czas mowa oczywiście o dieslu).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, airbites napisał:

A nie włączyłeś ogrzewanie przypadkiem  zaraz po uruchomieniu silnika? Jeśli tak to nie dziw że nie podniósł wskaźnik temp. wody. Pozwól silnikowi nagrzać do 80 stopni podczas jazdy i potem włącz ogrzewanie.

 

A co to jakiś Wartburg :D

Po to jest termostat żeby działało jak trzeba - nigdy w żadnym samochodzie a miałem ich już kllkanaście nie stosowałem się do Twojej rady :D

 

To w miarę nowe auto - ma działać - jak się nie nagrzewa to znaczy że termostat za szybko puszcza płyn na duży obieg. Może być też błąd czujnika ale to raczej sporadyczne akcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, airbites napisał:

Jeśli tak to nie dziw że nie podniósł wskaźnik temp. wody. Pozwól silnikowi nagrzać do 80 stopni podczas jazdy i potem włącz ogrzewanie.

lol widać ktoś żyje w erze aut z lat 80tych że wiecznie niedogrzane były. Pan słyszał o takim wynalazku jakim jest termostat? W obecnych samochodach jak jest sprawny to auto zawsze nagrzeje się podczas jazdy do temp. roboczej ww tym że to wymaga czasu. I gadanie poczekaj aż się nagrzeje i potem puść ogrzewanie jest tak bezsensowne że głowa boli. Tutaj pewnie termostat wyzionął ducha i się nie domyka i stąd niedogrzanie silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, u mnie megance 2 i w megance 3 zimą włącze ogrzewanie wnętrza to przez 25 km wskażnik temp silnika nie podniósł wcale. A jak nie włączę ogrzewanie wnętrza na początku to normalnie podnosi wskażnik do roboczej. wymiana termostatu ( niesczelność obudowy) nic nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam termostat. 

 

@airbites to coś jest u Ciebie nie tak. U mnie zimą silnik (benzyna) z włączonym ogrzewaniem nagrzewa się normalnie. Po 5-6 km wskazówka jest w połowie. Co prawda ustawienie max nagrzewania trochę spowalnia proces rozgrzania, ale nigdy wskazówka nie stoi w miejscu.

Edytowane przez Colt1255
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzisiaj zauważyłem, że przy szybszej jeździe ok 120km/h kwadraciki podniosły się do temperatury roboczej czyli na środek po czym znowu spadła do jednego kwadracika. Jak myślicie? Czujnik czy jednak termostat? Sorry za głupie pytania, ale nie chcę wymieniać wszystkiego metodą prób i błędów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!