Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie osiąga temperatury roboczej silnika-Megane IIIphIII 1.5 DCI 110 fap


Rekomendowane odpowiedzi

No jak by była zapowietrzona to nie miałbyś w ogole ogrzewania. Jeżeli masz i grzeje mocno to wszystko jest ok a problem leży po stronie termostatu.

 

Swistak - podjedz do kogoś kto ma komputer - wsiądze do auta i zobaczysz przy jakiej temp zapala się 2 kreska a przy jakiej znika - porównasz z danymi na temat temp roboczych termostatu podawanymi przez producenta i już będziesz wiedział co jest nie tak.

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo jest w moim 1.5dCi. Wymieniłem płyn, termostat (wkład, bez czujnika, bo tylko to było w sklepie) i auto zachowuje się tak samo jak przed wymianą. Tzn wskazówka nie dochodzi do pionu, a wg OBD temperatura to max 73C, nawet po 100km. Jedynie raz temperatura osiągnęła 93C, kiedy stanąłem w dużym korku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny termostat otwiera się całkowicie przy 83 stopniach. Renault sprzedaję termostat jako jeden element - obudowę z termostatem i czujnikiem temperatury - tego bym się trzymał, nie kombinował jak koń pod górę z wymianą samego wkładu na produkt niewiadomego producenta, to nadawanie sobie samemu roboty i wpędzanie się w koszty. Oryginalny, zapakowany termostat do tego silnika to koszt 80,- i masz pewność że po wymianie będzie ok. Ta meganka to moje 9 renault i przez ten czas nauczyłem się że zamienniki często są tanie tylko pozornie i  wpędzają nas w dodatkowe koszty.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x

Rozumiem, ale wymiana nic nie dała na jakikolwiek, jest jak było, czyli kasa wyrzucona w błoto ;) Nie wiem czy jest sens czekać, bo cieplej raczej nie będzie, a jazda w zimie niedogrzanym dieslem to między innymi większe spalanie - czyli znowu koszty ;)

lapka2.gif

REGULAMIN - 5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałki są pod nadkolem po stronie kierowcy nad halogenem nie mam zdjęcia ale wygoogluj jak to wygląda w mały aluminiowy blok są wkrecone świece żarowe i do tego bloku dochodza przewody od chłodzenia silnika

Sprawdź czy masz PTC bo to fajna sprawa, grzałka elektryczna w nawiewie 1000W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałki silnika tylko wspomagają nagrzewanie silnika działają bodajże tylko do 60 stopni potem nie działają; wydaje mi się iż delikatnie termostat ci za wcześnie przepuszcza ; bo miałem tez małego diesla 1.3 multijeta w Grande punto to tam temp. pracy to 78 stopni w necie można było przeczytać o termostatach 88 stopni ale to bzdura ;w dokumentacji technicznej fiata wyrażne było napisane że do tego silnika temperatura pracy to  78 stopni  plus minus 2 stopnie tolerancji także 1.5 dci prawdopodobnie ma taka samą roboczą temperaturę mam megankę z silnikiem 1.4 tce i temperatura robocza po obd  wynosi plus minus 85 stopni zwiększa się lub zmniejsza w zależności od obciążenia o 2-3 stopnie ,pierwsza cegiełka na wyświetlaczu zapala się przy 50 st. a pełne rozgrzanie pokazuje juz przy 75 st. a brakuje jeszcze do temp. nominalnej 10 stopni.także te znikanie tej środkowej ciegiełki jest związane z temp. 75 stopni jak ci ja dobije to wskakuje jak jest niżej to spada .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest wskazówka zawsze niżej o kreskę niż połowa. Myślę że to może byc spowodowane nieoryginalną chłodnicą - widać że jest przykręcona w innych miejscach niż powinna i jest raczej duża. Duża chłodnica - szybsze chłodzenie. Termostat otwiera się w pierwszym obiegu, a w drugim chłodnica trochę szybciej chłodzi niż powinna. Może to chyba minimalnie powodować gorsze spalanie (ale u mnie i tak zawsze jest poniżej 6L/100km) ale lepsza trochę za niska temperatura niż przegrzewanie silnika i rozdupczenie uszczelki jak to miało miejsce w mojej Megane z silnikiem k7m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja problem niedogrzania silnika 1.5 110 koni zgłaszałem na każdym przeglądzie gwarancyjnym.  I to w 3 ASO, bez efektu. Jak skończyła się gwarancja przestałem walczyć z wiatrakami.

Po prostu TEN TYP TAK MA.

Mam swój sposób, żeby ciut cieplej miał silnik - zakładam na zimę swojego pomysłu zasłonkę dolnego wlotu powietrza , mam wrażenie że silnik się szybciej nagrzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrarek w Meganie III są tylko dwie kreski :) Też rzadko widuję >>tę drugą<< od jesieni do wiosny, ale wystarczy wyjechać na autostradę i już jest. Ciekawe jest to, że podczas normalnej jazdy, >100 km, po zjeździe z szybkiej drogi ww. druga kreska gaśnie. Osobiście - olewam to, wiatraki nie dla mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!