Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

RYZYKO AWARII SILNIKA


Rekomendowane odpowiedzi

Błąd P1544 w serwisówce do wersji 1,5 dci 110 KM z 2012 r oznacza usterkę obwodu czujnika temperatury przed filtrem cząstek stałych. Pewnie w nowszym jest to samo bo Renault nie zmienia kodów błędów.

P0380 to oczywiście świece żarowe.

P1525 to może być wynikiem pierwszego błędu i dotyczy tempomatu który jest standardowo dezaktywowany przy błędach silnika.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć, należałoby podłączyć jakiś interfejs i odczytywać temperaturę jaką podaje czujnik. Sprawdzić jak się zmienia  temperatura.

Dane te odczytasz za pomocą ELM327BT i DDT4All czyli praktycznie za darmo. Nie każdy elm działa z ddt4al, na pewno działa ten z chipem  PIC18F25K80.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej obstawiam jakieś przebicie czy coś w tym rodzaju, bo takie cyrki się dzieją przy bardzo wysokiej wilgotności. Na tygodniu przejechała 600km i nic nie wyskoczyło. A powiedz mi jeszcze ANIEWA w chwili jak auto jedzie z nieskasowanym błędem który ma związek z FAPem to fap również się nie oczyści jakby zaszła taka potrzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze świecącym  błędem FAP ma zablokowane wypalanie, przepustnica wydechu otwarta, EGR nie działa. Jak błąd nie świeci na wyświetlaczu i nie jest wykasowany to nic złego się nie dzieje.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to w takim razie niech się nie zapala ;)

Narazie udało się pokasowac błędy, pewnie znowu na parę dni w optymistyczne wersji. Tylko błąd świec pojawia się po każdym odpaleniu, 165tys km i pewnie nie były wymieniane, tak że przed zimą warto by to było zrobić. Jakie świece żarowe polecacie? Oryginalne czy są jakieś godne uwagi zamienniki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie było odwrotnie tj. przy chyba ok 200k km wymieniłem wszystkie, ale nie działała jedna. Założyłem firmy BERU o indeksie GE110

ps. Przy montażu spryskaj gwint jakimś środkiem np. CART00211 (dostępny w Inter Cars)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wymieniłem świece żarowe, poszło nawet dość gładko, po godzince było już posprzątane. Niemniej jednak na zimnym odpala tak samo :/ Czy orientujecie się czy jest np jakiś bezpiecznik przed przekaźnikiem który daje prąd na świece? Czy jest tylko i wyłącznie ten przekaźnik? Na szybko szukałem to nowy coś koło 230,- - średnio mi się uśmiecha jeszcze to ustrojstwo zamawiać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!